Bērnudārza «Zīlīte» audzēkņi aizvada ekoskolu Rīcības dienas

Šonedēļ no 2. līdz 8. novembrim notiek Latvijas ekoskolu Rīcības dienas «Labie darbi planētai!». Latvijas ekoskolas ik gadu piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt tās mazināt. Nedēļas laikā tiek organizēti dažādi izglītojoši un interaktīvi pasākumi, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālo problēmu risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām.

Arī vairākas mūsu novadu izglītības iestādes iesaistījušās Rīcības dienās. «Bauskas Dzīve» 3. novembrī apmeklēja pilsētas bērnudārzu «Zīlīte». Struktūrvienības vadītāja Anda Žurevska-Āne stāsta, ka šonedēļ audzēkņi rosinot vecākus uz bērnudārzu doties kājām vai braukt ar velosipēdu. Savukārt tie, kas dzīvo tālu, tikuši rosināti automobili atstāt tālāk un vismaz kādu gabaliņu mērot kājām.

Pirmsskolas izglītības iestādē ir koki ar zaļām un brūnām lapām – audzēkņi katru rītu pieliek attiecīgas krāsas lapiņu atkarībā no izvēlētā transportlīdzekļa veida. Ja nākuši kājām vai braukuši ar riteni, tad izvēlas zaļu, ja ar auto, tad – brūnu.

Aktivitātēs iesaistījušies visu grupiņu bērni. Mazākie – gatavojuši plakātus, savukārt vecākie darbojās velodienā. Grupa «Zīļuki» kopā ar audzinātājām Janu Belverti un Irinu Dmitrijevu ar velosipēdiem un skrejriteņiem bija gatavi aktīvi darboties. Lieli darbi paveicami tikai kopā, bez tīģerīša (mūzikas skolotājas Vivitas Beikules) neiztikt, paldies arī citiem palīgiem. Tēma bija izvēlēta – transports. Savukārt moto – «Diena bez auto». 23 «Zīļuku» piecus un sešus gadus vecie bērni bija ieradušies ar velosipēdiem vai skrejriteņiem, galvās bija ķiveres.

Visi bija gatavi veiklības zigzagbraucienam. Te atskanēja mašīnas signāls, un no auto izkāpa Cūkmens (Sanita Millere) ar Žirafi (Jana Belverte) un Vienradzi (Irina Dmitrijeva). Cūkmens jautāja: «Kāpēc jūs visi ar riteņiem? Vai nav veselīgāk ar mašīnu?» «Vai jūs nezināt, ka šodien jāiet kājām vai jābrauc ar riteni?» sauca bērni. «Četri riteņi ir vislabāk!» atbildēja Cūkmens. Žirafei savukārt bija atstarojošā veste, vienradzim – atstarojošas «rokassprādzes». Uz jautājumu, kāpēc tādas vajadzīgas, bērni atbildēja: «Drošībai!» Izdevās arī noskaidrot, kas tā tāda ir, – «lai mašīna nenobrauc».

Arī centrālajā bērnudārza ēkā audzēkņi kopā ar skolotājām aktīvi rosījās. Pie viņiem bija ieradies suns Funs (sporta skolotāja Aija Smilga), kas darbojās ar grupu «Taureņi» un pēc tam «Mākoņu» bērniem. Arī šie bija vecāko grupu audzēkņi. Suns Funs viņiem izstāstīja par drošību – ķiverēm, elkoņu un ceļu sargiem, kopā ar audzinātājām Evitu Lakstīgalu un Larisu Šutku skaidroja un demonstrēja, kā izmantojami šie līdzekļi braucēju drošībai. Suns Funs krita un sasitās, bērni zināja, kas vajadzīgs, lai tā nenotiktu. Tad audzēkņi uzvilka atstarojošās vestes un stūrēja velosipēdus, raugoties, lai nenobrauc gājējus – grupiņas biedrus bez riteņiem.

Bērnudārzs «Zīlīte» otro gadu iesaistās ekoskolas aktivitātēs, struktūrvienībā tās vada Sanita Millere, savukārt lielajā «Zīlītē» – Kristīne Tihonova. Pērn bērnudārzs ieguva ekoskolu sertifikātu, šogad pretendē uz Zaļo karogu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas