Bērnudārzs «Mārpuķīte» svētkos atceras savu vēsturi

Interesantu 50+5 gadu jubileju 20. augustā svinēja Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestāde «Mārpuķīte». Pusgadsimts pavadīts Kaucmindes muižā, pieci gadi – jaunajā ēkā.

«Mēs esam jauns bērnudārzs ar plašiem laukumiem ap ēku un idejām, kā tos izmantot. Jau divus gadus darbojamies kā ekoskola, šogad ceram saņemt zaļo karogu,» teic pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» vadītāja Judīte Zeltiņa. 

Pašreizējā bērnudārza vadītāja strādājusi tikai jaunajā ēkā, kuru Rundāles novads uzcēla 2010. gadā. Toties iestādes vadītājas vietniece Ieva Jaunzeme Kaucmindes muižā pavadījusi 25 gadus, viņai šogad apritēs jau 30. darba gads.

 «Vecajā ēkā bija pils aura. Lai cik grūti tur bija, sākumā šīs auras jaunajā bērnudārzā pietrūka, kaut gan muižas ēkā bija jāvelk biezas jakas un zeķes. Tagad pieradām pie komforta un pils aizmirsās,» stāsta I. Jaunzeme. Pēc pārcelšanās esot ar bērniem gājuši skatīties, kā klājas telpām, kur iepriekš darbojušies, bet vēlāk to vairs nav darījuši, jo muiža gājusi postā un negribējies bērnus sāpināt.

Jaunajā iestādē mainījies audzinātāju un darbinieku kolektīvs – tas kļuvis ievērojami lielāks, atnesot līdzi dažas problēmas. Iepriekš bērnudārzā bija divas grupiņas un 12 darbinieki.

 «Bijām ļoti draudzīgs kolektīvs, varējām cits uz citu paļauties. Te kolektīvs ir jauns, un reizēm iznāk vilties,» atzīst I. Jaunzeme. Viņai piekrīt J. Zeltiņa – jaunajā ēkā kolektīva kodols vēl nav nostabilizējies. No Kaucmindes «Mārpuķītē» palikušas pedagoģes Inga Šastakoviča, Dace Ziemele, pedagoģes palīdze Irina Šūpulniece, saimniecības vadītāja Brigita Seškēna un virtuves vadītāja Sarmīte Pumpase.

Svinības sākās ar aizraujošām nodarbībām pašiem mazākajiem – bērnudārza audzēkņiem un citiem apmeklētājiem. Māmiņas ar bērniem izmēģināja spējas dažādās radošajās nodarbībās, reizē atstājot pie žoga laba vēlējumus «Mārpuķītei» no bērniem un viņu vecākiem. Ar ziepju burbuļiem, zābaku mešanu un zīlēšanu izklaidēja Ragana, kuras lomā iejutās Vija Briņķe. Pie Laimas Bruntāles ieradās mazie zivju ķērāji, par lomiem saņemot garšīgus «tārpiņus». Bija apmēram desmit radošās darbnīcas.

Vairāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 21. augustā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas