Bērnunama «Annele» pārcelšana uz Mežotni nav iespējama 7

Bauskas bērnunama «Annele» apvienošana ar Mežotnes internātvidusskolu vai pārvietošana uz turieni nav iespējama. Tā uzskata arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. Trūkst līdzekļu, ko ieguldīt mācību iestādes telpu pārveidei bērnu sociālās aprūpes iestādes vajadzībām. Ir arī citi aspekti, atzīst Bauskas rajona Padomes izveidotās darba grupas vadītājs Valdis Veips.«Šo procesu ierosināja Bauskas Dome, lai pašreizējā bērnunama ēkā ierīkotu pirmsskolas izglītības iestādi un patversmi bērniem un ģimenēm. «Anneles» telpas līdz šim ir labi uzturētas, tajās ik gadu ieguldīti prāvi rajona Padomes budžeta līdzekļi. Pilsētas vēlme ir saprotama, jo esošajos bērnudārzos trūkst vietu. Taču tādā gadījumā Bauskas pašvaldībai jābūt gatavai ieguldīt līdzekļus Mežotnes internātvidusskolas internāta ēkā, uz kurieni piedāvā pārvietot bērnunamu.Diemžēl investīcijas Bauskas Dome nepiedāvā. Tā ir gatava pārņemt bērnunamu, to reorganizēt, izvietojot audzēkņus citās aprūpes iestādēs vai audžuģimenēs. Darba grupā uzklausīts arī viedoklis, ka darbam Mežotnē būs grūti nodrošināt tik kvalificētus darbiniekus, kā tas ir «Annelē». Pašreizējie iestādes audzēkņi pauduši nevēlēšanos pārcelties no Bauskas uz Mežotni.»Bauskas rajona Padomes darba grupa šī jautājuma izpētei izveidota 2008. gada 17. janvārī. Līdz 25. martam tai bija jāsagatavo secinājumi. Situācija analizēta četrās sēdēs - 24. un 31. janvārī, 7. un 13. februārī. Izbraukumā uz Mežotnes internātvidusskolu novērtētas internāta un mācību iestādes telpas un aptuveni aplēsts, cik līdzekļu nepieciešams pamatīgam remontam. Katram iesaistītajam speciālistam un pašvaldību pārstāvim bija jāsniedz savi secinājumi darba grupas vadītājam Valdim Veipam, kurš sagatavos atzinumu. Darba grupa saņēmusi Bērnu un ģimenes lietu ministrijas 26. februārī sagatavotu vēstuli, ko parakstījusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa. Inspekcija secinājusi, ka bērnunama «Annele» un Mežotnes internātvidusskolas apvienošanas gadījumā ievērojami pasliktināsies bērnu sadzīves apstākļi, tiks ierobežotas bērnu socializācija un iespējas izvēlēties izglītības iestādes atbilstīgi bērnu vajadzībām, kā arī iesaistīšanās interešu izglītības pasākumos.Vēstulē atgādināts, ka mācību iestādes telpas pašlaik neatbilst prasībām, kādas Ministru kabineta noteikumi Nr. 291 paredz sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem. Uzsvērts, ka Bērnu tiesību aizsardzības likuma sestā panta pirmajā un otrajā daļā noteikts: «Tiesiskajās attiecībās, kas skar bērnu, bērna tiesības un intereses ir prioritāras; visām darbībām attiecībā uz bērnu neatkarīgi no tā, vai tās veic valsts vai pašvaldību institūcijas, prioritāri ir jānodrošina bērna tiesības un intereses.» Inspekcija uzskata, ka bērnunama pārvietošana uz internātvidusskolas telpām neatbilst iestādes audzēkņu interesēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

trakums

NU stulbāku lēmumu kā atstāt bērnu namu pilsētā spēj pieņemt vienīgi i9diotiskā rajona padome.

pirms 12 gadiem, 2008.04.01 18:01

Ilze

Tas nu būtu prātīgs lēmums, jo cik var demolēt Bausku šitie mežoņi. Visas kāpņu telpas pie***as(piedodiet,bet rakstu tā kā ir), piesārņotas, logi izdauzīti, un kad jautā, kas tie bija, nu ja, tie jau Anneles mežoņi.

pirms 12 gadiem, 2008.03.26 08:35

nu,nu!

Spriežot pec avize sniegtajam informacijam, ne jau Bauskas pilsētas Dome izdomāja, ka bērnunams jāpārceļ uz Mežotni. Tāda bija rajona padomes ideja.
Sabiedriba, kura pastav etiskas vertibas, vienmer rupesies par nelaimigajiem. Bet vai sim rupem naudas izteiksme butu japaradas ka Ls 500 + par vienu bernu menesi, ka tas ir "'Annele"? Vai institucija ir labaka aprupe neka aaudzugimenes? Jasaubas.
Nu, tad jau neka. Annele annelosies 20 pieaugusie un 20 berni( uz papira, daba - uz pusi mazak), bet pilsetas un pagastu bernu vecakiem uz vietam bernudarza - maz ceribu.

pirms 12 gadiem, 2008.03.25 16:04

Dev

Tieši tā. Tos mežoņus prom no Bauskas! Mazie ta vēl neko, bet padsmitnieki galīgi nelabi uzvedās.

pirms 12 gadiem, 2008.03.25 10:34

erueruue

beidzot kāds prātīgs lēmums pieņemts arī!

pirms 12 gadiem, 2008.03.24 14:25

Vietējās ziņas