Bērnus un jauniešus aicina piedalīties ideju konkursā «Mans gudrais šķirošanas punkts» 6

Bauskas un Vecumnieku novada bērniem un jauniešiem ir iespēja piedalīties ideju konkursā un mājās izveidot visai ģimenei ērti lietojamu atkritumu šķirošanas vietu.

Rosinot bērnu un jauniešu interesi par vidi un iespējām to saudzēt, kā arī veicinot atkritumu šķirošanas paradumus, SIA «Eco Baltia vide» sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu un SIA «Vides serviss» Bauskas un Vecumnieku, kā arī Tērvetes un Auces novadā rīko bērnu un jauniešu ideju konkursu «Mans gudrais šķirošanas punkts». Tas norisināsies no 19. novembra līdz 3. janvārim un tā laikā dalībniekiem savās mājās jāizveido atkritumu šķirošanas punkts, «Bauskas Dzīvi» informē Alise Zvaigzne, SIA «Eco Baltia vide» sabiedrisko attiecību speciāliste.
Visi konkursa dalībnieki pretendēs uz lielo balvu – interneta veikala «220.lv» dāvanu karti 100 eiro vērtībā. Dāvanu kartes 30 un 20 eiro vērtībā tiks piešķirtas otrās un trešās vietas ieguvējiem.
«Atkritumu šķirošana kļūst iedzīvotājiem arvien pieejamāka, līdz ar to cilvēki arī savās mājvietās meklē ērtus un praktiskus risinājumus, kā uzglabāt sašķirotos atkritumus pirms to izmešanas publiskajos šķirošanas konteineros. Pašlaik daudz vairāk laika tiek pavadīts mājās kopā ar ģimeni un liela daļa bērnu mācās attālināti, tāpēc lietderīgi būtu to veltīt kam noderīgam. Aicinām bērnus un jauniešus raisīt savu fantāziju, ņemt talkā māsas, brāļus, vecākus vai vecvecākus un radīt idejas, kā mājās izveidot visai ģimenei ērti lietojamu atkritumu šķirošanas vietu, kas palīdzētu atkritumiem nonākt pārstrādē un pārtapt par jaunām lietām,» rosina Jānis Aizbalts, SIA «Eco Baltia vide» valdes priekšsēdētājs.
Konkursa noteikumi ir pavisam vienkārši. Bauskas, Vecumnieku, Tērvetes un Auces novada bērniem un jauniešiem bez vecuma ierobežojuma savā dzīvesvietā ir jāizveido pēc iespējas praktiskāks un visiem mājiniekiem ikdienā ērti lietojams atkritumu šķirošanas punkts, lai būtu iespējams no izmešanai paredzētajām lietām atšķirt atsevišķi vismaz divus atkritumu veidus, piemēram, vieglo iepakojumu jeb plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, kā arī stikla taru vai, piemēram, baterijas u. c. Šķirošanas punktā jāizveido arī norādes, kādus atkritumu veidus tajā drīkst šķirot un kas mājiniekiem jāņem vērā. Konkursā var piedalīties arī tie bērni, kuriem šķirošanas punkts dzīvesvietā jau ir izveidots. Tas jāiemūžina atraktīvā un pēc iespējas interesantā fotogrāfijā vai īsā video, kas nav garāks par 30 sekundēm. Foto vai video kopā ar nelielu aprakstu līdz 3. janvārim jānosūta uz e-pastu: konkursi@zalais.lv.

Interesantāko darbu autorus un konkursa uzvarētājus noteiks žūrija, vērtējums taps zināms 11. janvārī. Konkursa rīkotāji ar veiksminiekiem sazināsies individuāli.
SIA «Eco Baltia vide» kopā ar Latvijas Zaļo punktu un SIA «Vides serviss» aicina iedzīvotājus jau tagad izmantot novados izveidoto atkritumu šķirošanas infrastruktūru, kas pieejama katram iedzīvotājam. A. Zvaigzne atgādina, ka šķiroto atkritumu apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

INGA

Nav vis ,diemžēl visiem pieejami atkritumu šķirošanas konteineri,arī Bauskas pilsētā tepat Rimi veikala un apkārtējo dzīvojamo māju iedzīvotājiem.Cilvēki labprāt šķiro atkritumus,bet tuvumā nav,un nestaigās jau neviens ar savu maisiņu pa pilsētu,un nemeklēs konteinerus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 14:21

Alberts

Vides serviss šķirojamos konteinerus vāc nost tikia. No Dārza 13 jau novāca.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.21 11:17

To Inga

Ja ir interese par šķirotajiem atkritumiem, ir iespēja pieteikt lai uzstāda tos konteinerus kādos daudzdzīvokļu namu pagalmos kuros vēlas. Vajag tikai lasīt/zvanīt/rakstīt un tiks atvests (vismaz tā raksta).

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.21 07:17

INGA

Kāpēc gan man kādam jāzvana,ir organizācijas,kas par to atbild,un tām ir jādara viss,lai tiešām cilvēki vairāk atkritumus šķirotu.Bet te izskatās ,ka nav nekādas intereses,ne no pilsētas,ne Vides servisa puses.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.21 12:31

Taapat

Šiem konteineriem jābūt "neitrālā" teritorijā, jo pie daudzdzīvokļu mājām "šķirotāji" pie konteineriem krāmē ārā arī pārējo atkritumus!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 11:00

Inga

Jā,pilnīgi piekrītu komentētājam,ka konteineriem ir jābūt neitrālā vietā,bet tomēr samērā tuvu,lai apkārtējo māju iedzīvotāji varētu šķirot atkritumus.Piekrītu arī tam,ka ir tāda cilvēku kategorija,kuri savus sadzīves atkritumus vienkārši nomet pie šķiroto atkritumu konteineriem,kuri cer,ka kāds cits savāks un samaksās par viņu atkritumiem.Skumji,ka tā,bet tā,diemžēl,notiek regulāri.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 12:26

Vietējās ziņas