Bērstelē atver telpas radošām nodarbībām 4

Rundāles novada Viesturu pagasta Bērsteles skolā izremontētajās telpās 3. septembrī ar laba vēlējumiem un muzikālu folkloras kopas «Svitene» sveicienu atklāja radošās darbnīcas «Veidojam ar prieku».
 
Telpas paredzētas ēst gatavošanai, šūšanas un adīšanas nodarbībām, taču projektā pietrūka līdzekļu, tāpēc pilnīgi aprīkota ir tikai virtuve.

Sarīkojumā pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Inta Klīve svinīgi pārgrieza sarkano lenti, pirms viesi devās darbnīcā. Viņa pauda cerību, ka telpas piepildīs gan zinātkāras jaunās saimnieces, gan pieredzējušās un padomiem bagātas dāmas.

Jauno virtuvi pirmo reizi izmēģināja pilsrundāliete Inese Skujiņa. Viņa multikatlā bija pagatavojusi plovu, no dārzā lasītajiem āboliem bija izspiedusi sulu un cepeškrāsni izmantoja ābolu plātsmaizes pagatavošanai. Klātesošie varēja degustēt jaunajā virtuvē gatavoto ābolu uzputeni ar vaniļas mērci. Saimniece atzīst, ka bija nepieciešams laiks, lai apgūtu multikatla lietošanas instrukciju, bet tas lieliski iederēsies jaunā ģimenē, kurai nav daudz laika, ko veltīt darbam virtuvē.

Sarīkojumā klātesošie, kas lielākoties bija pensionāri, ierosināja, ka nodarbībās jāapgūst aušana un kūku cepšana. Saulainietis Jānis Šulcs stāsta, ka savām priekam jau desmit gadus aizraujas ar zivju kūpināšanu un zivis noķer netālu no mājas Lielupē. «Katram meistaram sava recepte. Arī gaume atšķiras: vienam garšo sulīgāka, citam – ar ķiplociņu, dažam – ar citronpipariem. Ja būtu interese, es varētu pastāstīt, kā kūpināt vimbas,» nosaka pensionārs.

Kā ziņots, projektā «Radoša darbnīca «Veidojam ar prieku»» ir rekonstruētas pēdējos gados neizmantotas Bērsteles skolas telpas – bijušais vides zinātņu kabinets. Uz telpām ved atsevišķa ieeja, kam seko neliela priekštelpa, divas nodarbību telpas un bijusī laboratorija, kas pārvērsta par virtuvi.

Joprojām trūkstot trauku, katlu, pannu un galda piederumu, bet uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Ludmila Knoka apstiprina, ka ar laiku tas tiks sagādāts.

Darbnīcas būs atvērtas no plkst. 17 līdz 20 otrdienās, kad plānotas šūšanas nodarbības, trešdienās, kad interesenti varēs adīt un veikt citus rokdarbus, un ceturtdienās, kad tiks papildinātas zināšanas kulinārijā. Sestdienās no plkst. 10 līdz 13 plānots rīkot meistarklases ar šefpavāriem vai citiem padomdevējiem, stāsta L. Knoka. Izejvielu izmaksas būs jāsedz nodarbību apmeklētājiem.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas bija 8000 eiro. 90% jeb 7199,99 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas finansējums. Telpu remontam iepirkuma procedūrā izraudzīts Bauskas uzņēmums SIA «Kvintets M». Inventāra piegādi nodrošināja SIA «Lazurits», informē Rundāles novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Ludmila Knoka.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nu

Nu re!Ņemiet Pèņķi atpakaļ,lai neraud novada domes koridoros ar visu kolektīvu.Murgs.Slims cilvēks!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 18:57

xxx

Stulbi.Kas to apmeklēs?Bērstelē!Nauda vējā!Skujiņa bērsteliete?

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 11:19

...

Nauda vējā nav. Tā pāriet no vienas kabatas otrā! (enerģijas nezūdamības likums).

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 17:53

es

Kā mēs mākam "riet", labāk priecātos, ka ir jauka vieta, kur var atnākt, kaut ko iemācīties, vai vienkārši padalīties savās prasmēs un uzzināt ko jaunu... Kāpēc mums ir tā: kā kaut ko kāds izveido, tā vesels bars uzreiz izgāž žulti! Domāsim labas domas! dzīve skaistāka būs!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.07 08:03

Vietējās ziņas