Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērstelē iepazīstina ar būvniecības attīstības iespējām 2

Viesturu pagasta Bērstelē pagājušajā nedēļā notika fokusdiskusija «Būvniecības pakalpojumu attīstība Rundāles novadā», lai veicinātu jauno uzņēmēju iespējas un potenciālu šajā nozarē, portālu informēja Rundāles novada domes attīstības nodaļas speciāliste Ludmila Knoka. Fokusdiskusija 1. martā noritēja kā mācības topošajiem censoņiem, kuri vēlas sevi realizēt būvniecības jomā. Tika pārrunātas būvniecības pakalpojumu problēmas, attīstības iespējas, tika praktiski demonstrēta programma «ZWCad», kas ir augstvērtīgs rasēšanas rīks. Rundāles novada domes būvinženieris Aldis Iesalnieks sacīja, ka šāda programma ir ļoti kvalitatīva un vajadzības gadījumā vienmēr ir pieejama.«Mācības ir paredzētas kā pirmais solis un «grūdiens» cilvēkiem, kas interesējas par būvniecību,» stāsta nodarbību koordinatore L. Knoka. To mērķis ir savienot uzņēmējdarbību ar mūžizglītību. Tā kā Rundāles novadā nav karjeras centra, kas palīdzētu ideju ģeneratoriem, projekta laikā Bērstelē izveidotais uzņēmējdarbības atbalsta punkts varētu kalpot par tādu. Ir izremontētas telpas, kas aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām, ir pieejamas programmas, kas veicinātu iespējas strādāt būvniecības jomā, atklāj L. Knoka. Mācību koordinatore apgalvo: «Cilvēki domā, ka laukos nav iespēju, bet ir. Vajag tikai saredzēt tās un prast paņemt.» Savukārt Aldis Iesalnieks teic, ka, spriežot pēc apmeklējuma, vietējie cilvēki nav ieinteresēti darboties būvniecības jomā. Viņš atzīst, ka pasākums nebija «simtprocentīgi veiksmīgs», bet varbūt kādam būs interese par būvniecību, tad šī telpa un tehnika varētu kļūt kā ievirze vai solis tālākajā ceļā. Rundāles novada pašvaldības speciālisti domā, kas vietējiem iedzīvotājiem noderētu. Viņi cer, ka ar projekta palīdzību aprīkotās telpas Bērstelē varētu noderēt celtniekiem, kuri jau strādā būvniecībā un vēlētos kļūt par vadītājiem, vai arī jauniešiem, kuri pēc pirmajām apgūtajām iemaņām vēlētos studēt būvniecības jomā.  Mācības rīkotas projektā «Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur mūžizglītības un uzņēmēju sadarbību», kura mērķis ir veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos, uzlabojot biznesa vidi un izveidojot tā atbalsta struktūras. Projekts ir svarīgs, jo veicina potenciālo uzņēmēju izglītošanu, inovatīvu tehnoloģiju un produktu ieviešanu, kā arī paaugstina pieaugušo izglītības centru lomu uzņēmējdarbības attīstībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

??

Kur tad Rundāles aprakstītāja Muižnieces kundze? Agrāk bija tik daudz ziņu par Rundāli, pēdējā laikā pavisam neko nedzird.

pirms 7 gadiem, 2013.03.06 10:39

??

Kur tad Rundāles aprakstītāja Muižnieces kundze? Agrāk bija tik daudz ziņu par Rundāli, pēdējā laikā pavisam neko nedzird,

pirms 7 gadiem, 2013.03.06 10:39

Vietējās ziņas