Bērstelē sestdien ies vaļā Lielais bazārs

Jau trīspadsmito reizi pēc kārtas šīs nedēļas nogalē Bērstelē norisināsies gada nozīmīgākais pasākums – pavasara gadatirgus – Lielais bazārs. Līdz šim tas ik gadu noticis maija pirmajā sestdienā, bet, ieklausoties pašdarbnieku kolektīvu dalībnieku lūgumos, ka dārzi jāapstādot, tirgotāju un pircēju bažās par bargajām salnām, pasākums pārcelts nedēļu uz priekšu, atklāj Bērsteles tautas nama vadītāja Svetlana Poča.
 «Agrāk filmās redzēju, ka lielā placī sapulcējas tauta, skan mūzika, andelējas  tirgotāji, trikus rāda klauni, iet vaļā īsts jampadracis. Kaut ko līdzīgu gribēju īstenot arī šeit,» Lielā bazāra pirmsākumus ieskicē pasākuma autore S. Poča. Izvērtējot notikušos sarīkojumus, nepārprotami varot apgalvot, ka pirmie bijuši vērienīgāki.  Ļaudis – gan tirgotāji, gan apmeklētāji – sabraukuši no malu malām. Pērn andelētāju bijis maz, jo iepriekš redzējuši, ka pirkstpēja zema, virkne preču nav pārdotas, tālab interese par šo pasākumu zudusi.
S. Poča atzīst, ka viena no panākumu atslēgām ir uzaicināto mākslinieku izvēle. Šogad par «magnētu» izvēlēts dziedātājs Viktors Zemgals, kura personībai vajadzētu nostrādāt, pieļauj Bērsteles kultūras nama vadītāja. Taču droši apgalvot to neapņemas, jo tā tomēr esot gaumes lieta.
Paredzēts, ka estrādē uzstāsies Rundāles novada deju kolektīvi «Annele», «Sprīdītis», Svitenes bērnu deju kopa, «Madaras» un «Magnolijas». Pasākumu papildinās Jelgavas novada kolektīvs «Virši zied», Vircavas pagasta sieviešu ansamblis «Kanconeta», Bauskas novada jauniešu deju kolektīvs «Code», kā arī Codes amatierteātris «Spēlētprieks».
 S. Poča neslēpj, ka netrūkst arī tādu, kas vīpsnā par tautas dejām, jo tur ik reizi esot viens un tas pats. Taču tas neatbilstot patiesībai, jo repertuārs mainoties un arī kolektīvus S. Poča cenšas izvēlēties atšķirīgus nekā iepriekšējā gadā.
Gadatirgus pircējus un pārdevējus kopā pulcēs jau no plkst. 8 rītā, tirgotāji vēl var pagūt pieteikties līdz 8. maijam. Uz šo brīdi savu dalību apliecinājuši mājražotāji, stādu pārdevēji, pašgatavotu rotu tirgotāji.
Tradicionāli vietējās saimnieces uz ugunskura gatavos arī īpašo tirgus zupu. S. Poča stāsta, ka parasti tiekot izēsti trīs katli brangā viruma. No plkst. 10 apmeklētāji varēs iesaistīties atraktīvās un sportiskās izklaidēs, radošajās darbnīcās. Par atsevišķu samaksu mazākajiem sarīkojuma apmeklētājiem tikšot piedāvātas piepūšamās atrakcijas, braukšana ar velokartiem un citas izklaides.
Tik liels koncerts Bērstelē esot vienu reizi gadā. Šogad pasākumam atvēlēts mazāks finansējums. Parasti Lielajam bazāram tiekot tērēts vairāk nekā 1000 eiro, šoreiz tie būšot ap 800 eiro, pieļauj S. Poča. Viņa apzinās, katru nedēļas nogali it visur valstī ir plašs kultūras pasākumu klāsts un Bērsteles Lielais bazārs nav vienīgais piedāvājums arī mūspusē. Taču tāpēc  jau plinti krūmos nemetīs, vēl nāksies raudzīt, vai attaisnosies datumu pārlikšana, izdabājot citu vēlmēm.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas