Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērsteles skolā svin Māras dienu

Rundāles novada Viesturu pagasta Bērsteles skolā par godu Māras dienai pagājušajā nedēļā notika ikgadējais konkurss «Māra 2014», kur par Māras titulu cīnījās sešas skolnieces, informē Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Bērstelē pārstāve Līga Bajāre.
 
25. martā, kad Māras un Mārītes svin vārdadienu, par godu dabas atmodai tiek atzīmēta arī Pavasara Māras diena. Mūsu senčiem bijušas četras Māras dienas: Ziemas Māra jeb Sveču diena 2. februārī, Pavasara jeb Kāpostu Māra 25. martā, Vasaras Māra 15. augustā un Rudens Māra 8. septembrī. Saistībā ar šīm dienām mūsu senčiem bija daudz ticējumu, galvenokārt par laika novērošanu un citām ar saimniecisko darbību un sadzīves labklājību saistītām lietām.

Lai neaizmirstu senlatviešu godus, skolā tika rīkots konkurss «Māra 2014». Līdzīgā sarīkojumā novembrī piedalās skolas zēni, kuri cīnās par Lāčplēša titulu.

Māras titulu ieguva pirmklasniece Maruta Opočkina. Skatītāju simpātiju balva Melānijai Ciprus, kas mācās sešgadīgo grupiņā. Par erudītāko atzina 5. klases skolnieci Kitiju Andu Pētersoni, par zinošāko uzskatīja pirmklasnieci Lāsmu Rozenbergu, par veiklāko nosauca 1. klases audzēkni Kristīni Santu Pētersoni un par radošāko – Saniju Valeniku, kas mācās 1. klasē.

Meitenes vērtēja skolas pedagoģes Danute Kuruļenko un Aiva Avotiņa, kā arī Bērsteles kultūras nama vadītāja Svetlana Poča.
Dalībniecēm bija jāsagatavo mājas darbs – jāuzšuj tērps savai rotaļlietai vai lellei. Skolniecēm bija jāprezentē vizītkarte, testā jāapliecina zināšanas par valsti un savu novadu. Konkursa praktiskajā daļā bija jāatšķir zāļu tējas, jāizkrāso atbilstīgos toņos Zemgales tautastērps un ar latviešu rakstu zīmēm jāizrotā vainadziņš. Bērnu veiklība tika pārbaudīta, tinot dzijas kamoliņus.

Sarīkojuma vadītāja Gunta Šurna uzvarētājai pasniedza īpaši veidotu lenti un galvā lika pašas gatavotu Māras vainadziņu. Pēc konkursa uzvarētāju bildes nonāk pie īpaši izveidotas goda sienas. «Vērojot, ar kādu degsmi meitenes veica darbiņus un cīnījās par uzvaru, secināju, ka šādi pasākumi ir neatņemama sastāvdaļa personības veidošanā, sevis apzināšanā un komunikācijas prasmju pilnveidē jau pirmsskolas un sākumskolas vecumā,» rezumē L. Bajāre.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas