Bez maksas konsultēs par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem

Šonedēļ – 6. un 7. martā – Tiesu izpildītāju dienās iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem. Konsultācijas klātienē varēs saņemt visu tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā, tostarp arī Bauskā – biroju darba laikā, portālu informēja sabiedrisko attiecību konsultants Jānis Basevičs.

«Līdz tiesu izpildītājiem parasti nonāk lietas pēc tiesas pieņemtā lēmuma – tās visbiežāk ir visgrūtākās un bieži vien visbezcerīgākās lietas, kad labprātīgās izpildes risinājumi izsmelti. No pieredzes varam teikt, ka, lietai nonākot pie tiesu izpildītāja, iesaistītajām personām ir ļoti daudz jautājumu. Vislielākās problēmas rodas gadījumos, ja puses izvairās kontaktēties ar tiesu izpildītāju un neseko līdzi tiesu izpildītāju ieteikumiem. Ja parādnieks un aizskartā puse izrāda ieinteresētību un aktīvi komunicē ar tiesu izpildītāju, nereti izdodas atrast saprātīgus risinājumus, arī it kā bezcerīgās situācijās,» skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Katrs tiesu izpildītājs apmeklētājus pieņems savā darba laikā. Atrast sev teritoriāli ērtāko tiesu izpildītāja biroju vai meklēt konkrēto iespējams ŠEIT. Baušķenieki  aicināti izvēlēties apakškategoriju «Zemgales apgabaltiesa» – šādā veidā būs iespējams atlasīt tuvējā reģionā strādājošos tiesu izpildītājus. Pie katra tiesu izpildītāja profila minēts arī darba laiks,  pieņemšanas vieta un kontakttālrunis. Ineteresenti aicināti pieteikt vizīti pa norādīto tālruni.

J. Basevičs uzsvēra, ka ikvienam interesentam iespējams pieteikties pie jebkura tiesu izpildītāja. Piemēram, ja cilvēks dzīvo Liepājā, viņam nav obligāti jādodas pie tiesu izpildītāja Liepājā, bet intereses gadījumā var apmeklēt arī jebkuru tiesu izpildītāju ikvienā citā Latvijas pilsētā. Tāpat interesenti var zvanīt jebkuram tiesu izpildītājam visā Latvijas teritorijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas