Bezmaksas pārbaudi izmanto nedaudzi

Šonedēļ noslēdzās Eiropas HIV un C hepatīta testēšanas septiņu dienu akcija, kuras laikā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicināja ikvienu veikt HIV un C hepatīta eksprestestu. Šis tests visu nedēļu bija pieejams bez maksas, konfidenciāli un anonīmi arī Bauskas HIV un atkarību profilakses centrā.

Centra darbinieks Igors Girnis informēja, ka līdz piektdienas, 27. novembra, pulksten 12 šo iespēju bija izmantojušas 26 personas. Nedēļas laikā centrā bijuši gan jaunieši, gan arī cilvēki pusmūžā. Drošs par veselību vēlējies būt arī kāds 78 gadus vecs sirmgalvis, kurš apgalvojis, ka savas kaites jāzina ikvienam.

I. Girnis stāsta, ka šajās dienās, veicot eksprestestu, pieciem interesentiem analīzēs apstiprinājies, ka viņi inficējušies ar C hepatītu, apzināts arī viens HIV vīrusa nēsātājs – 30 gadus vecs vīrietis. Viņš atklājis, ka bijušas aizdomas par inficēšanos, taču līdz šim nebija uzdrošinājies veikt analīzes un noskaidrot patiesību.

I. Girnis atzīst, ka vairums nevēlas veikt HIV un C hepatīta testu, jo baidās, ka varētu būt inficēti. Tas radītu problēmas ģimenē, darbavietā un, iespējams, sabiedrībā kopumā. Tikmēr I. Girnis atzīmē, ka zināt HIV un C hepatīta testa statusu nozīmē – kontrolēt dzīvi un veselību, būt atbildīgam par sevi un tuvajiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas