Bibliotēka izvēlas savu devīzi 4

Bauskas Centrālā bibliotēka (BCB) meklē jaunus vizuālās izteiksmes veidus. Talkā nākot lasītājiem, sociālo tīklu apmeklētājiem, izvēlēts bibliotēkas nosaukuma atšifrējums.

Burtu salikumu BCB turpmāk varēs tulkot arī kā «Burtos ceļo bagātība». Šo ieteikumu atsūtījis baušķenieks Kristaps Zēbergs. BCB speciāliste Madara Maslova portālam pastāstīja, ka bibliotēka domā par jaunu reprezentatīvo materiālu – bukletu, grāmatzīmju – izstrādi. Līdzās oficiālajam grāmatu krātuves nosaukumam tajos izmantos arī šo devīzi.

Virtuālajā vidē konkursam tika iesūtīti vairāki skanīgi abreviatūras BCB atšifrējumi: bibliotēka cienīgiem baušķeniekiem, burtos ceļo bagātība, burtiņu cienīga banka, Bauskas cienījamākā bagātība, burvības cilme burtā, baigi cepīgā būdiņa un citi. «Izvēlēties starp šiem interesantajiem piedāvājumiem labāko bibliotēkas darbiniekiem nebija viegli. Sīvā konkurencē uzvarēja Kristapa Zēberga ieteikums. Mēs viņam dāvāsim Jurģa Liepnieka un Nila Saksa romānu «Nāve – tās nav beigas» ar J. Liepnieka autogrāfu,» pastāstīja M. Maslova.

«Bauskas Dzīvei» K. Zēbergs pauda prieku par uzvaru šajā konkursā. Jaunietis atzina, ka ir cītīgs kriminālromānu lasītājs. J. Liepnieka grāmatu bija aizlienējis no paziņas un ar lielu interesi iesācis lasīt. «Diemžēl nav sanācis laika turpināt lasīšanu. Tagad varēšu aizlienēto grāmatu atdot un mierīgi un bez steigas izlasīt savējo,» tā K. Zēbergs.

Konkursā tika aicināts piedāvāt arī skanīgu nosaukumu BCB grāmatu nodošanas iekārtai, kas šogad uzstādīta pilsētā – pie pašvaldības ēkas Uzvaras ielā. Arī te bija vairāki skanīgi priekšlikumi: grāmotava, «Bookbox», nodevēju kaste, grāboks, ēdelmanis, nodotuve. Bibliotekāri par labāko izvēlējās nosaukumu «Atā, grāmatiņa!». Ar laiku šis nosaukums varētu rotāt grāmatu nodošanas iekārtu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kuros?

Kuros sociālajos tīklos BCB darbojas? Feisbukā tā ka nav manīta

pirms 5 gadiem, 2015.05.08 18:20

Ir

jāskata Twitter un Draugiem.lv

pirms 5 gadiem, 2015.05.08 18:51

nav nopietni

Sen jābūt feisbukā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.09 11:52

Vietējās ziņas