Bibliotēkas konsultē attālināti, aicina grāmatas lasīt elektroniskajā vidē 5

Ārkārtējās situācijas laikā, kas valstī pagarināta jau līdz 2021. gada 7. februārim, klātienes apmeklējumam slēgtas arī bibliotēkas.

Kā skaidro Jolanta Ignate, Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja, Iecavas un novada bibliotēkas pārtraukušas grāmatu izsniegšanu. Lasītājiem piedāvā un aicina izmantot šādus attālināti pieejamos resursus un pakalpojumus: lasīt e-grāmatas 3td e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv; ar attālināto piekļuvi no mājas izmantot bibliotēkas abonēto datubāzi «Letonika.lv»; izvēlēties Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku; izmantot «#Ēkultūras» piedāvājumu; pa telefonu saņemt visu veidu tematiskās uzziņas un konsultācijas; saņemt konsultācijas par datubāzu un 3td e-grāmatu bibliotēkas lietošanu; saņemt piekļuves datus autorizācijai darbam ar datubāzēm un 3td e-grāmatu bibliotēku, rakstot uz e-pastu: biblioteka@iecava.lv; saņemt skenētus tematiskās literatūras materiālus no grāmatām un žurnāliem. Visu izsniegto izdevumu izsniegšanas termiņi tiek pagarināti automātiski, apliecina J. Ignate.

Bauskas Centrālā bibliotēka (BCB) informē, ka arī te speciālisti savus lasītājus konsultē attālināti – pa tālruni 63960581 un e-pastu: santa.gudza@bauskasbiblioteka.lv. BCB aicina lasītājus aktīvāk izmantot visus pieejamos e-resursus: 3td-egrāmatu bibliotēku; datubāzes «Letonika», «EBSCOhost», News.lv, Nozare.lv; kā arī digitālās kolekcijas/portālus redzidzirdilatviju.lv, periodika.lv, filmas.lv, diva.lv.

Arī bibliotēkās Bauskā lasītāju grāmatu nodošanas termiņi automātiski tiek pagarināti. Pilsētā gan Uzvaras ielā 6 darbojas grāmatu nodošanas kaste, kur arī var ievietot izlasītās grāmatas.

Vietnē www.3td.lv bez maksas ir pieejamas 458 e-grāmatas latviešu valodā, aģentūrai LETA skaidroja informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmuma «TietoEvry» pārstāvji.

Uzņēmumā norādīja, ka valstī ir noteikti piesardzības pasākumi, paredzot, ka bibliotēkas lasītāji netiek apkalpoti klātienē, tomēr droša lasīšana iespējama e-vidē.
«Platforma www.3td.lv, kurā bez maksas ir pieejamas 458 e-grāmatas latviešu valodā, nodrošina, ka ikviens iedzīvotājs savā planšetē, viedtālrunī vai datorā var bez maksas lasīt e-grāmatas latviešu valodā,» skaidroja «TietoEvry» pārstāvji.

Pakalpojums izveidots ilgstošas sadarbības rezultātā, kur liela loma bijusi Latvijas publiskajām bibliotēkām, turklāt tieši ar bibliotēku elektronisko katalogu datiem norisinās autorizācija vietnē www.3td.lv.

«Pieprasījums pēc attālinātiem pakalpojumiem palielinās līdz ar paaugstinātu drošības pasākumu ieviešanu un atkārtotas ārkārtējās situācijas izsludināšanu «Covid-19» ierobežošanai. Lasītāji novērtē, ka grāmatas lasāmas personīgajās ierīcēs 24 stundas diennaktī no jebkuras vietas, kur pieejams internets, legāls ar izdevēju un autoru interesēm juridiski saskaņots saturs,» lasītāju motivāciju novērojusi «TietoEvry» funkcionālā konsultante Aiga Grēniņa.

Vietne www.3td.lv ir resurss, ko informatīvajā kampaņā «#Ēkultūra» iesaka Kultūras ministrija – lai iedzīvotāji varētu, arī klātienē neapmeklējot kultūras iestādes, turpināt saņemt kvalitatīvus kultūras pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vests

Nu nav jau tas kā turēt rokās īstu grāmatu un lasīt.Galu galā no monitora acis sāk sāpēt.Cerams tas no 7.februāra mainīsies.

pirms 15 dienām, 2021.01.04 09:00

seniors

Ko lai dara seniors, kuram datora nav? Līdz aizliegumam bibliotēka bija gaismas nesēja drūmajā laikā. Ļaujiet apmainīt grāmatas kaut aiz durvīm.

pirms 14 dienām, 2021.01.04 13:41

senioram

Izskatās, ka tev tomēr dators ir.

pirms 14 dienām, 2021.01.04 14:10

gribam zināt

Ko darīs tie, kuri savus ikmēnešu maksājumus kārtoja bibliotēkās?

pirms 14 dienām, 2021.01.04 21:14

seniors

Man ir, bet maniem vecvecākiem laukos nav. Laukos seniori galvenokārt izmanto bibliotēku.

pirms 13 dienām, 2021.01.05 15:33

Vietējās ziņas