Biedrība «Jaunatne smaidam» atzīmē 15. gadadienu

Vecumnieku novada Bārbelē sestdien, 8. augustā, visas dienas garumā biedrība «Jaunatne smaidam» piedāvāja āra dzīves aktivitātes ciema parkā, vēlāk organizācijas biedri atskatījās uz paveikto un lūkojās nākotnē.

Biedrība «Jaunatne smaidam» dibināta 2005. gadā. Nevalstiskā organizācija darbojas ar bērniem un jauniešiem, piedāvājot nometnes, starptautiskas mācības, sporta aktivitātes Bauskas, Vecumnieku, Baldones novadā. 8. augustā interesenti tika aicināti kāpt mākslīgajā klinšu sienā un iepazīties ar šīs nodarbes iespējām Latvijā un Eiropā. Biedrība aktivitātes organizēja sadarbībā ar Bārbeles pagasta pārvaldi.

Biedrības valdes loceklis Renārs Manuilovs portālam pastāstīja, ka pēc publiskā pasākuma Bārbelē organizācijas esošie un bijušie dalībnieki sanākuši kopā, lai prezentētu biedrības jauno identitāti, kas vēsta par «Jaunatnes smaidam» «trim stūrakmeņiem» – dot iespēju jaunietim radīt, piedzīvot un būt kopā. «Visu šo laiku kopā esam bijuši 157 biedri. Piedāvājam ikvienam jaunietim starptautiskas brīvprātīgā darba iespējas, mobilitātes mācības ārzemēs. Jubilejas gadskārtai veltītais sarīkojums noritēja mierīgi, bija iespēja pabūt kopā ar domubiedriem, dalīties atmiņās, šķirstīt foto albumu,» atklāja R. Manuilovs.

Armands Rusiņš biedrībā darbojas piekto gadu. Viņš palīdz Renāram nometņu rīkošanā, piedalījies mākslīgās klinšu sienas tapšanā. «Kopš sāku šeit darboties, ir parādījušies vairāk aktīvu jauniešu, pilnveidojušās aktivitāšu iespējas, piemēram, izveidota klinšu siena, tiek rīkotas dažādas nometnes. Uzskatu, ka šādas nevalstiskās organizācijas ir nepieciešamas, vajag tikai atrast pareizo pieeju, kā strādāt ar jauniešiem. Redzu, ka «Jaunatne smaidam» to ir atradusi,» uzskata 27 gadus vecais A. Rusiņš. Skolā angļu valodu viņš neesot sapratis un mācījies, bet, līdzko vajadzēja piedalīties starptautiskā nometnē, pašmācības ceļā to apguvis, lai varētu komunicēt.

Vecumniekos dzīvojošā Laura Libere biedrības «Jaunatne smaidam» aktivitātēs iesaistās trešo gadu, bet par biedri kļuvusi pērn. «Ir ļoti patīkama gaisotne, esmu ieguvusi jaunus draugus un iespējas. Šis pasākums ir mazliet citādāks nekā gaidīju, nesanāca pasēdēt pie jauniešu mājas, taču patika satikt vecbiedrus, nosvinēt piecpadsmito jubileju. Apzinos, cik Renārs šeit ir ieguldījis un paveicis, man tas ir tikai sākums,» atzina meitene, kura ar biedrības palīdzību mācās par nometnes vadītāju. Visvairāk Laurai patikuši ugunskuru vakari, kad, spēlējot «Vilkačus», var uzzināt daudz jauna par katru dalībnieku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas