Biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā, atklāti bērnu tiesību pārkāpumi 32

Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) darbinieki kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Sākotnējā pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. 20.augustā VBTAI un Tiesībsarga birojs veica atkārtotu pārbaudi.

Sākotnējās pārbaudes laikā kopienas vadītājs nevarēja precīzi nosaukt kopienā esošo bērnu skaitu, kā arī izvairījās sniegt informāciju par bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un uzrādīt dokumentus, kas pamatotu, kādēļ bērni nodoti viņa aprūpē.

Tika konstatēts, ka nepilngadīgie, kas uzturas Bruknas muižā, tiek nodarbināti lauku darbos nesamērīgi ilgi, bet gadījumā, ja bērns nav izpildījis noteikto dienas normu, darbs turpinās arī nakts stundās. Pārkāpumu gadījumā viens no soda veidiem ir pārtikas devu ierobežošana - bērni spiesti pārtikt no maizes un ūdens.

Ņemot vērā, ka nepilngadīgajiem nav iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, ja tā ir nepieciešama, VBTAI arī saņemta informācija par gadījumiem, kad bērni, strādājot uz lauka karstumā, ilgo darba stundu un ūdens trūkuma dēļ ir jutušies fiziski slikti vai pat zaudējuši samaņu.

Saņemtas ziņas arī par vairākām fiziskas un emocionālas vardarbības epizodēm. Par papildu risku bērniem uzskatāms arī apstāklis, ka viņi kopienā ikdienā uzturas kopā ar pilngadīgām personām, kuras iepriekš sodītas par dažādiem noziegumiem, kā arī cilvēkiem ar dažādām atkarību problēmām.

Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Valsts darba inspekcijai.

VBTAI aicina vecākus un bērnu likumiskos pārstāvjus rūpīgi izvērtēt, kādos apstākļos uzturas viņu bērni un kas nodrošina nepilngadīgo uzraudzību. Inspekcija arī turpmāk sekos līdzi, vai "Kalna svētību kopienā" nenotiek bērnu tiesību pārkāpumi.

Bruknas muižas administrācijā aģentūrai LETA pieļāva, ka sūdzību par it kā notikušajiem bērnu tiesību pārkāpumiem esot rakstījis kāds atkarību mocīts pilngadīgais, kuram neesot paticis "Kalna svētību kopienā" notiekošais.

Darbs kopienā tiekot organizēts brīvprātīgi. Cilvēki paši ierodas Bruknas muižā, piedāvā savu palīdzību, iesaistās mājas un dārza darbos, iesaistot tajos arī bērnus. Vasaras nometnes ar ilgstošu uzturēšanos muižā netiek organizētas, aģentūrai LETA apgalvoja administrācijā.

Pašlaik visu informāciju un kopienā notiekošo vērtē atbildīgās iestādes. Plašāks komentārs esot jāprasa kopienas vadītājam, mācītājam Andrejam Mediņam, taču ar viņu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

vamzis

Nu ja, kā nu bez pārkāpumiem. Ja izlutinātam, nekaunīgam mērglim, kuram uzspļaut uz visu normālo pasauli, liek beidzot par ēdienu un guļasvietu, kā arī par iespēju palikt normālam cilvēkam, atstrādāt tad noteikti tas ir cilvēktiesību, bērnu tiesību un vēl vis visādu tiesību pārkāpums. Un netiek pie alkohola, arī narkotikas nav sasniedzamas, nu ziniet!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 09:31

Ābolītis

Ko saka VID un Darba inspekcija par to, ka tiek ražota un pārdota prece, ko ražo šie paši "brīvprātīgie", nodokļi netiek maksāti un godīgie uzņēmēji tiek izstumti no tirgus?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 10:30

andis1

Mediņa audzināšanas metodes ir samērā skarbas, un tā Bārbeles skola man atgādina Roberta Gobziņa skaņdarbu “turku tautas dziesma turku valodā “Pilots – idiots””, tomēr viņa paveiktais darbs ir neatsverami noderīgs sabiedrībai. Vai būtu labāk, ja tie narkomāni klīstu pa ielām un laupītu naudu kārtējās devas iegūšanai? Jauneklis, par kuru ir radīts šis šausmu stāsts, vienkārši pēc kāda laika nonāktu cietumā. Pēc tam viņu izlaistu, tad atkal atpakaļ, un tā bezgalīgi. Pa starpām būtu cietušie, bet mēs maksātu par viņa uzturēšanu, policijai par notveršanu, tiesai par notiesāšanu u.t.t.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 11:06

INGA

Jā,pārsteigums tik tiešām,Mediņš nemaz pēc tāda nezvēra neizskatās! Jā,ja ar visu stingrību izturās tur pret narkomāniem,alkoholiķiem,bijušajiem cietumniekiem,tad būtu tas saprotams,tie cilvēki grib tomēr atgūties no savām atkarībām,tur savādāk laikam nevar.Bet brīnums- par bērniem,un nav jau nekur rakstīts ,cik veci tie bērni ir,vai tie ir nepaklausīgi pusaudži-klaiņotāji,vai kādi citi,tas nav saprotams.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 12:48

Delfi

Mediņa 'Kalna svētību kopienai' aprīlī atņemts sabiedriskā labuma statuss; nodokļu parāds – 6300 eiro

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 13:54

INGA

Jā,situācija bēdīga,ja nodokļu parāds,un tāpēc,pieļaauju,kad viņš ir nikns uz visu pasauli,un izgāž savu nepatiku uz saviem padotajiem! Bet ne jau viņi vainīgi,un Dieva cilvēkam gan nevajadzētu tik tirāniski rīkoties.Piedodiet,tādas ir manas domas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 14:46

mjāā

Tieši tā. Bērni palaidnieki, bet Mediņa metodes ir nenormālas. Tāpat arī pret pieaugušajiem, kuri pie viņa mitinās, izturās kā pret vergiem. Ticība viena, mežonīgs darbs, arī naktīs. Bet jau nav cilvēkam, kur iet, viņš ir spiests tur uzturēties un pieņemt Mediņa noteikumus.......

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 15:28

Aber ko nu ?

Tikko svaiga ziņa !!! Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) noliedz iepriekš izskanējušo informāciju, ka par bērnu tiesību pārkāpumiem Bruknas muižā esošajā biedrībā "Kalna svētību kopiena" ziņojis kāds dumpīgs pusaudzis. Iesniegumu rakstījusi pilngadīga persona, turklāt inspekcija pārbaudē apstiprinājusi iesniegumā minētos pārkāpumus, tādēļ lieta nodota policijai.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 15:40

tas nu tā

Tikai atkal nesaprotu, kas tā par draudzīgo un devīgo organizāciju no Maltas un par kādiem nopelniem tie 349 000 eiro .Katram un par skaistām acīm taču nedod!!! Visu citu taču vēl var izskaidrot, bet to naudu tomēr nē.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 16:46

Hm

Baigi velk uz piķa mazgāšanu

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 22:28

izskatās

šis 'gadījums", ko vēstulē sacerējis viens vienīgs apbižotais, ir labs atspēriens valsts izglītības sistēmai un valstī ieviestajai bāriņtiesu, kā arī bērnu tiesību aizsardzības pārstāvjiem, nu varēs atpelnīt tiem uzticēto un izmaksāto naudu, lai propagandētu, ka līdzšinējā pieeja ir pati labākā. Pieeja, kurā audzināmie ņirgājas par skolotājiem, apspļauda viņus, lieto narkotikas, piekauj un spīdzina klasesbiedrus, pat apsargu, kurš jau nepieciešams skolās, un vainīgajiem par to- nu nekas, vismaz pagaidām, jo neviens vēl nav nosists, tie daži jau neskaitās, arī tie vienaudžu līdz pašņāvībai novestie...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 17:22

Kaapeec

tika dzeests mans komentaars?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 17:45

Zane

Mediņa ienaidnieki nesnauž. Neviens ar varu tur netiek turēts. Mediņš ir īsts Dieva vīrs. Viņa darbi, lai runā par viņu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 17:32

Lijak

Viņa darbi jau arī runā par viņu. Rakstu izlasījāt. Pats Mediņš tagad jau kuro dienu krūmos tup, Nevienam neizdodas viņam jautājumus uzdot. Domāju ka tur ne tikai šis atklāsies.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 17:51

KO

IR PAVEICIS PATS PRIESTERIS UN KO VERGI? TU TAK VARI PIE SAVA ELKA VERGOT CIK GRIBI. "IENAIDNIEKI" NEUZRODAS BEZ IEMESLA.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 17:52

Vai

tik Zane nav priesteris Andrejs?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 19:28

oma

Vai gadījumā nav tā, ka Mediņš nav riktīgāks mācītājs par tiem visiem latvijas liekuļiem kopā ņemot, kuri tikai stulbi muld un vāvuļo par nevainīgu ieņemšanu un augšāmcelšanos, bet neko reāli mūžā nav izdarījuši, atšķirībā no tā Mediņa, ko?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 18:49

oma-2

Pec tiem labdaribas koncertiem muizha notiek shovmenju ekumeniskas izklaides ar Medina svetibu.Varbut Medins greksudze atklas ka pareizi atmazgat naudu no saviem promimentajiem sponsoriem, kas vinju atmazgaas tiiru no greeka???

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.21 19:25

prātnieks

Kam nepatīk darbs un kam patīk narkotiku un alkohola izklaides – sabiedrības degradētiem elementiem. Tie sabiedrības degradētie ir labs ienākuma avots nelegālā alkohola un narkotiku dīleriem – tālāk arī nelegālā alkohola un narkotiku baroniem. Tikai tādi ‘’Mediņi’’ traucē, jo parāda ka var ar Dieva palīdzību šos degradēties elementus atgriezt sabiedrībā jau kā normālus pilsoņus. Tos ‘’Mediņus’’ vajag slēgt un tāpēc nelegālā alkohola un narkotiku baroni iedarbina ‘’maksas’’ valsts varas aparātu, lai risinātu savas problēmas un laikam būs sekmīgi...
Kur pierādījumi – tepat = vienā pusē Mediņš savu labdarību atkarīgo glābšanā un ar otrā pusē valsts varas aparāts, kurš nav pie atbildības saucis nevienu vareno nelegālā alkohola un narkotiku baronu ( laikam dalās ar %). Tiesās tikai kādas sīkaļas un ar pāris devām uz rokas. Man neiestāstīsi, ka narko krava no Amerikas un spirtiķ no Baltkrievijas tiek atvests sīkdevā un tālāk dalīts ( ir jau arī kāda sīkkrava ar robežas iekrišanas draudiem – lielās neiekrīt, jo ir jau ‘’apdrošinātas’’).

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 07:11

Džonijs celtnieks

Interesanti, kapēc nav šis darbonis ADMINISTRATIVI SODĪTS par nelegālo būvniecību??? Jautājums BAUSKAS NOVADA BŪVVALDEI!!!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 08:26

DŽONIJ

Tu,ja Tev ir laika no komentāru rakstīšanas pastaigā pa mūsu pašu vecpilsētu,un paskaties cik sadrupušas mājas apdraud gājējus.Ej uz būvvaldi,stāsti,cīnies par cilvēku drošu staigāšanu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.25 06:47

PRINCIPĀ

Darbonis pats visiem uzspļauj, jo visi it kā ir debili.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 08:30

vēl principālāk

"darbonis" vienkārši neiederas sistēmā, kas izveidota garu gadu laikā pie varas esošajiem komunistiem sadarbojoties ar no kapitālisma zemēm iebraukušajiem tur caurkritušajiem "finansistiem" Otrkārt, arī kopienas iekoptā un pašlaik arī apkoptā zeme ir kārtīgs "kumoss" ne viena vien pašlaik varenā acīs, ko visticamāk iegūs par sviestmaizi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 12:58

ome

pateiciba PRIESTERAM ka bernus veda pie kartibas vairak berni nedrikst ne stradat tikai pa ilam klist un alaupa ja aizradisi preti dabusi vajdzetu visiem atbalstit PRIESTERI un vina labiem darbiem

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 09:32

Joske

Nesaprotu, ko dumjās,apvārdotās avis var gvelzt par muižas atņemšanu kopienai. Izlasiet to pašu vietējo ziņu lapeli Bauskas Dzīve, ko publicējusi gadus atpakaļ. Tad dome atteica Mediņam piešprici,proti, Bauskas novada domes sociālo un veselības lietu komitejas sēdē deputāti atkārtoti atteicās piešķirt līdzfinansējumu diviem biedrības «Kalna svētību kopiena» iecerētajiem projektiem. Tādējādi šis jautājums vairs netiks skatīts pārējās komitejās un domes sēdē. Novada domes juridiskās nodaļas vadītāja Modra Mākulēna sagatavotajā lēmuma projektā ir izvērsts atteikuma skaidrojums. Iebildumi ir par to, ka nekustamais īpašums, Bruknas muiža, kuru iecerēts par projekta līdzekļiem rekonstruēt, pieder fiziskai personai Andrejam Mediņam. Viņš savukārt to iznomājis biedrībai «Kalna svētību kopiena», kur viņš ir valdes priekšsēdētājs. Tātad Bruknas muiža ir Mediņa kā privātpersonas īpašums!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 00:27

vai

Ja Mediņš nebūtu noformējis muižu uz sava vārda, jau sen būtu izēsts un muiža prihvatizēta negodīgiem līdzekļiem. Kur tad paliktu tie dzīves pabērni?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 08:11

?

Bauskas Dzìve varēja noskaidrot, cik īpašumu pieder Mediņam kā privātpersonai. Atklāti ilustrèt viņa patieso seju. Viņa privàtīpašumà bezmaksas stràdnieki. Vai ar Bauskas Dzìvi Mediņš nerunà?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 09:34

?

Vai kāds var paskaidrot, kāpēc priesteris Mediņš pagājušo svētdien dievkalpojuma laikā, kliegdams "Alelujā" veda Kurmenes draudzes locekļus uz Mēmeles upi ar "visām drēbēm" peldēties?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:03

to ??

Bet, ja godīgi , vai tad tā bija, kāpēc tu melo!!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 18:32

Nesaprotu

vai tad katoļticībā arī ir tādas ūdenskristības vai svētīšanas ar visām drēbēm ūdenī? Esmu dzirdējusi,kad tādas darbības notiek kaut kādās sektās!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 14:41

Vietējās ziņas