Biedrība «Latvijai un Vecumniekiem» ļaus sekot idejai 8

Šopavasar reģistrētās biedrības «Latvijai un Vecumniekiem» mērķis ir iestāties par Vecumnieku novada un Latvijas kultūrtelpas ilgtspēju, sabiedrības intelektuālo un garīgo labklājību.

«Mums rūp kultūrizglītība, tā ir būtiska vērtība, kas jāatbalsta,» teic nevalstiskās organizācijas dibinātājas – Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča un komunikācijas speciāliste Zane Onkele.

«Latvijai un Vecumniekiem» uzdevums ir piesaistīt līdzekļus, lai varētu veicināt radošus procesus un projektus kultūrā un izglītībā, īstenot dažādas ar šo jomu saistītas aktivitātes. Kā sarunā ar «Bauskas Dzīvi» uzsver biedrības valdes locekle Zane Onkele, skolai ir pa spēkam daudzas lietas, taču mēdz būt situācijas, kad «rokas par īsu» – ierobežo statuss vai finanšu resursi.

«Biedrība ļaus izvirzīt mērķi un tam sekot, nevis samierināties ar iespējām. Izglītības iestādē varam būt sabiedriski aktīvas un veikt brīvprātīgo darbu, jo tā ir mūsu sirdslieta, taču bieži vien no iecerēm nākas atteikties juridiskā statusa dēļ,» atklāj Zane.

«Esam naivas ideālistes, tāpēc ceram, ka mūsu idejas gūs atbalstu,» teic Iveta. Savukārt Zane uzsver, ka tic cilvēku atsaucībai, jo «kultūra un izglītība ir sabiedrības virzītājas, kas to izauklē un liek augt».

Biedrības pirmais darbs – piesaistīt līdzekļus Vecumnieku un Baldones apvienotā jauniešu simfoniskā orķestra «Draugi» dalībai starptautiskā mūzikas festivālā «Costa Barselona», kas no 1. līdz 5. maijam notiks Spānijā.

Stāsta Zane: «Kolektīvā muzicē 55 dalībnieki. Summa, kas jāatvēl, lai orķestra sastāvs varētu doties uz Spāniju, ir pārāk liels slogs jauniešu ģimenēm, jo īpaši tām, kuru vairāki bērni spēlē orķestrī. Dalība festivālā kopumā izmaksā 34 000 eiro. Baldones novada dome ir atvēlējusi 2230 eiro, Vecumnieku – 2500 eiro,  Vecumnieku mūzikas un mākslas skola – 1000 eiro, biedrība «Mūzikas baltā pils» – 1700 eiro, bet orķestra dalībnieku vecāki – 10 000 eiro. Joprojām pietrūkst 16 570 eiro. Biedrība izsūtījusi vēstuli uzņēmējiem, lūdzot ziedot, lai bērni un jaunieši varētu piedalīties, muzicēt, gūt pieredzi un pārstāvēt Latviju un Vecumniekus prestižā un kvalitatīvā mūzikas festivālā Spānijā.

Finansiālu atbalstu var sniegt ikviens, kurš vēlas veicināt bērnu un jauniešu iespējas muzicēt un mākslinieciski pilnveidoties, nesot Vecumnieku un Latvijas vārdu pasaulē. Novērtēts tiks jebkura apmēra ziedojums, jo pat neliela naudas summa būs liels atspaids ģimenēm.»

Viņa aicina ikvienu apmeklēt jauniešu simfoniskā orķestra «Draugi» 20 gadu jubilejas koncertu «Draugu acīm» 6. aprīlī Valles saieta namā un 22. aprīlī Vecumnieku tautas namā, kas izskanēs uz pateicības nots visiem atbalstītājiem.

Pašlaik dienaskārtībā ir finansējuma piesaiste orķestrim, taču biedrība plāno iegūt līdzekļus arī mūzikas instrumentu iegādei, bērnu dalībai konkursos, pedagogu meistarklasēm, profesionālās mūzikas un mākslas piesaistei Vecumniekiem u. c.

«Biedrības nosaukums vēsta, ka darbosimies daudz plašāk, ne tikai pagasta vai novada robežās. Piemēram, orķestris Spānijā pārstāvēs gan Vecumniekus, gan Latviju,» uzsver Iveta. Viņa min arī iespējas pedagogiem apmeklēt meistarklases ārpus valsts, skolotāji labprāt brauktu uz plenēriem Francijā, Itālijā, uz konferencēm un festivāliem, pieredzes apmaiņā, jo «reizēm pietrūkst pasaulīgās elpas». Plānots organizēt meistarklases arī Vecumniekos, kas varētu būt biedrības «niša». To pierādīja martā skolā rīkotā improvizācijas meistarklase, kas guva lielu atsaucību un kopā pulcināja instrumentu spēles pedagogus no tuvām un tālām Latvijas mūzikas skolām.

Biedrības dibinātājas teic, ka interesi par iesaistīšanos nevalstiskajā organizācijā izrādījuši Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, iespējams, arī vecāki vēlēsies sadarboties. «Būtu jauki, ja atrastos kāds, kas pieprot grāmatvedības lietas. Tam jābūt cilvēkam, kurš deg par ideju, tāpat kā mēs,» pauž Zane.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Sukucis

Par 34000EUR var atvērt mazu ražošanu, kas varētu dot peļņu katru gadu un nebūtu jālūdz citiem

pirms gada, 2019.04.05 08:19

vietējais

nosaukums jau smuks, tik tas mērķis gan dīvains, jo izskatās, ka labuma guvēja tomēr ir Mūzikas un Mākslas skola. Vecumnieki nav tikai šī skola!!!!

pirms gada, 2019.04.05 13:52

Lieliski

Apsveicami! Nevis tikai gaida no nabadzīgās pašvaldības, bet paši rīkojas!!

pirms gada, 2019.04.05 19:57

pašvaldība

mēs esam bagāti, jo varam uzturēt veselu armiju ar "vajadzīgiem darboņiem" !

pirms gada, 2019.04.05 22:25

nesapratne

Apliecinājums tam, cik "ļoti" mums vajadzīga KVALITATĪVA kultūra, ja novads var atvēlēt tikai 2500 euro. NEKĀDIE lilijas svētki, iespējams izmaksā ~tikpat. Un kā tie uzlabo novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti?

pirms gada, 2019.04.06 09:49

Vietējās ziņas