«Bigas krūzi» iegūst vidējās paaudzes deju kopa «Līdums» 11

Bauskas kultūras centrā vidējās paaudzes un senioru deju kopu konkursā «Bigas krūze» uzvarēja vidējās paaudzes deju kopa «Līdums». Sestdien, 17. janvārī, viņi uz gadu savā īpašumā ieguva ceļojošo deviņus kilogramus smago tērauda krūzi.

Konkurss sadejošana «Bigas krūze» ir jauna tradīcija, kas iedibināta, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, ikdienā mīļi sauktu par Bigu.

Bauskā ieradušās bija 11 deju kopas, tostarp no kaimiņiem, kā arī attālākiem novadiem: Rundāles, Aizkraukles, Rīgas un Madonas. Katrs kolektīvs izpildīja vienu deju, kura iekļauta latviešu dejas Zelta fondā. Sniegumu vērtēja bijušais Bauskas deju apriņķa virsvadītājs un horeogrāfs Jānis Purviņš, horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins un ilggadējs dejotājs Edvīns Hegenbarts, Birutas Hegenbartes dēls.

«Lieliska ideja! Tās īstenotājiem, Bauskas kultūras centram, deju kopai «Biguļi» un tās vadītājai Santai Zemītei novēlu turpināt meklēt vēl neparastākas, mazāk izpildītas dejas. Uzteicams ir konkursa nosaukums, jo dejotāju pasākumi Bauskā daudzus gadus nebija iedomājami bez Birutas Hegenbartes klātbūtnes,» par konkursa ieceri viedokli pauda J. Purviņš. «Bauskas Dzīvei» viņš atzina, ka dalībniekos vērtējis kompozīciju kopumā un stāstu, kāds tika vēstīts no skatuves.

Horeogrāfs U. Šteins «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka vidējās paaudzes kopa «Līdums» viņu uzrunājusi ar īpaši emocionālu priekšnesumu. Tas arī nosvēris svaru kausus par labu šim kolektīvam. U. Šteins atzinīgi vērtēja visu sagatavotos priekšnesumus, uzteica arī dejotājus no Rundāles novada, senioru deju kopu «Šurpu turpu».

Īslīces pagasta deju kopu «Līdums» kopš pērnā gada septembra vada jelgavnieks Arvils Noviks. «Bauskas Dzīvei» viņš pauda neviltotu prieku par sava kolektīva augsto novērtējumu. «Pamazām sāku dejotājus iepazīt. Viņi ir paklausīgi, centīgi, ceru, ka žūrijas augstais vērtējums mums dos lielāku sparu dejot vēl labāk,» tā A. Noviks.

Par sava kolektīva panākumu priecājās Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne. Atzinīgi viņa vērtēja šī konkursa ideju. Vienlaikus A. Baltalksne ierosināja citu gadu uzvarētājus aicināt kā goda viesus, tādējādi ļaujot pēc iespējas lielākam dejotāju pulkam iegūt šo ceļojošo kausu.

Latvijas mēroga vidējās un senioru paaudzes dejotāju konkurss «Bigas krūze» būs tradicionāls. Tas notiks janvāra trešajā sestdienā Bauskā. Sarīkojuma dalībnieki cer, ka citu gadu skatītāju rindās zālē nebūs tik daudz brīvu vietu un ka interesi par šo amatiermākslas pasākumu izrādīs arī vietējās varas vadošās amatpersonas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Fane

Jūs esat lieli malači! Paldies par prieku, ko dodat skatītājiem un saņemat paši!

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 10:59

Dalībnieks :))

Ma-la-či!Tā turēt!Raitu soli arī turpmāk!:))

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 11:33

dzīvotprieks

Apbrīnojams rundāliešu enerģiskums.Malači!

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 12:05

neziņa

Viss jau skaisti tik rodas jautājums par vērtēšanas principu, jo Līdums dejoja to pašu ko rundāles vecīši?

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 13:03

ziņa

Vērtēja to - kā nodejoja, nevis, kuru deju dejoja! Kā jebkurā skatē!
Uzslavas visiem kolektīviem - par dejotprieku, par entuziasmu, par ieguldīto darbu un laiku.
Nevajag to uztvert kā sacensības, bet gan kā sadancošanās svētkus, kā skaistu tradīciju Bigas piemiņai.

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 14:07

Viszinis

''Biguļi''-senjori,dejoja ''Klapdanci'',nevis rundālieši!:))

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 14:59

Uh

Protams, visi skaisti, bet otrā dejā tie mazie. Uh!

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 13:24

saule

pasākums bija pozitīvām emocijām pilns ! Bet zālē brīvu vietu tikpat kā nebija.....

pirms 6 gadiem, 2015.01.19 16:03

prieks

Man visi kolektīvi patikās,atmosfēra bija jauka,pasākums izdevies!
Ļoti skaisti dejoja "Gatves" dejotāji,tikai neatceros kolektīva nosaukumu.Tāds krāšņs kolektīvs.

pirms 6 gadiem, 2015.01.21 09:48

Vietējās ziņas