Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušā Bauskas rajona tautfrontieši pulcējas Bārbelē 11

Bārbeles tautas namā piektdien, 8. novembrī, Latvijas Tautas frontes (LTF) 25. gadadienai veltīto tematisko sarīkojumu «Vakardiena šodien un rīt – LTF 25» apmeklēja ap pussimts interesentu. Vairums no viņiem savulaik rosīgi iesaistījās dažādās LTF aktivitātēs.

Konferences ievadā skolotāja Sarmīte Flugina sniedza nelielu ieskatu to gadu emocionālajās noskaņās. Vēstures zinātņu doktors Edvīns Šnore stāstīja biežāk izplatītos mītus par LTF. Viens no tiem vēstī, ka par Latvijas neatkarību savulaik balsojuši vairums cittautiešu. E. Šnore, saucot skaitļus, atklāja, cik daudz Latvijai nelojālu iedzīvotāju bija pirms 25 gadiem un cik ir tagad. Tādējādi viņš atspēkoja krievu politiķu skandēto, ka cittautieši balsojuši par Latvijas neatkarību un pēc tam esot piekrāpti.

Par nepieciešamību uzturēt vēsturisko atmiņu runāja LTF bijušais vadītājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks. Viņš aicināja vairāk uzmanības pievērst pozitīvajam, kas valstī notiek, nevis tikai runāt par slikto. Bijusī tautfrontiete Emerita Buķele pauda nožēlu par daudzu tautfrontiešu nespēju izturēt pārbaudījumus ar naudu un varu.

Debatēs emocionālu uzrunu teica mācītājs Romāns Grantovskis: «Mūsu šodienas problēmas sākušās no tā, ka esam aizmirsuši savu paradīzi. Un latvietim paradīze ir zeme. Aizmirstot savas zemes mīlestību, piederību tai, mēs noliedzām paradīzi. Kas notika ar Ievu un Ādamu, kad viņus padzina no paradīzes? Šodien mūs neviens nedzen, mēs paši ejam projām no savas paradīzes. Vai te nav meklējams izskaidrojums mūsu neveiksmēm un nebūšanām? Kamēr mēs esam te, mēs esam tauta. Ja mēs klaiņosim pa pasauli, tad nekā mums nebūs.»

Līdzīgu atziņu «Bauskas Dzīvei» pauda Saulaines profesionālās vidusskolas direktors Jānis Beķeris: «Esam zaudējuši vienotības izjūtu. Man grūti saprast, kāpēc latvieši spēj sasparoties, saņemties tikai tad, kad nonākuši lielu problēmu priekšā.»

Romāns Grantovskis, kas kalpo par mācītāju Liepājā, «Bauskas Dzīvei» laiku kopš LTF aktivitātēm pirms 25 gadiem raksturoja kā notikumiem, jaunām atklāsmēm bagātu, bet ne nelietderīgi pavadītu. «Klupdami, krizdami esam gājuši, bet vienmēr esam spējuši piecelties. Tas ir galvenais, kas dod cerību.»
 
Konferences noslēgumā sanākušie nobalsoja par aicinājumu Saeimai, Valsts prezidentam un iedzīvotājiem. «Ikvienam no mums jābūt atbildīgam par Latvijas nākotni, dodoties uz vēlēšanām, referendumiem. Jātic sev, nevis reklāmu piedāvātajiem politiķiem vai brīvbraukšanai.

 Nedrīkstam vairs pieļaut, ka vēlētāji ir speciāli darbināms un manipulējams aparāts, ar ko tikt pie varas vai arī realizēt iecerētos darījumus. Valsts ekonomikas glābšanas aizsegā, glābjot dažu cilvēku un ārzemju baņķieru bilanci, nedrīkstam upurēt valstiskās un nacionālās vērtības. Aicinām uz sapratni – ja mēs esam kopā, varam panākt visu,» teikts konferencē pieņemtajā aicinājumā.

Konferences dalībniekiem spēlēja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagogi, pēc oficiālās daļas raisījās diskusijas neformālā gaisotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Pēteris

"Bijusī tautfrontiete Emerita Buķele pauda nožēlu par daudzu tautfrontiešu nespēju izturēt pārbaudījumus ar naudu un varu".
Varbūt šī kundze var paskaidrot tautai kā tur bija ar to viesu namiņu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.09 23:15

Merita

Melis, melis, kartupelis

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 00:29

Lāčplēsis

Lieciet mieru Emeritai viņa bija pārāk godīga un naiva, tautfrontiešu vidū tādu bija ne mazums .Kampēji visā valstī viņus nostūma malā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 07:53

io

vai tikai neiznāks kā ar Ļeņina baļķi.jo ilgāks laiks pagājis, jo vairāk nesēju atradās. bildās redzēju sejas, kas nemaz tik karstas tautfrontietes nebija.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 10:22

???

Pārrunās par pagājušajiem laikiem dalās Jānis Rāzna un Ilgvars Krauze (otrajā plānā)...

Krauze ir ILGARS, nevis Ilgvars.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 10:31

Maldu MIlda

Jānis Rāzna, tas tiešām bija un ir labais vecis.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 11:58

Maira

Kā ārstet iesnas http://www.drpakalns.lv/veselibas-abc/iesnas/

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 16:34

spuļģis

Hei ,baļķa nesēji,kur tad aktīvisti-teorētiķi štoknis, arnītis, millers? Atceros to laiku kā humora šovu, paldies Dievam ka tur "nesastāvēju" ne dienu. Kaut gan ar tādiem pašiem klauniem bija pilna arī LNNK un VAK. Vienīgā normālā blice bija helsinkieši.

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 08:15

atbilde 'spuļģim'

Tu gan esi ***. Pats neko nedarīji, bet citus kritizē. Un kaut kā tevi neredzēju kopā ar 'Helsinkiešiem' 1987.gadā pie Brīvības pieminekļa. Gan jau sēdēji mājās ar pietaisītām biksēm gan 1987, gan 1988, gan 1991.gadā, kad citi cīnījās par tavu brīvību?

pirms gada, 2018.11.11 20:07

A vot!

Vai Krauzēm - Brigitai un Ilgaram kāds pateica paldies par šāda sarīkojuma rīkošanu? Viņi vienmēr aicina kopā arī barikāžu dalībniekus. Kurā pagastā vēl ir tādi patrioti?

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 16:47

Vietējās ziņas