Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušajiem Bauskas novada deputātiem piemaksās pie pensijas 10

Bijušie Bauskas novada domes divi deputāti saņems pašvaldības piemaksu pie pensijas. Tā, atbilstoši likuma prasībām, lēma Bauskas novada domes deputāti finanšu komitejas sēdē 18. jūlijā.

Deputāta statusa likums paredz, ka tiesības saņemt ikmēneša pabalstu ir personai, kura pēc 1990. gada 4. maija bijusi pilsētas domes, vēlētas rajona padomes, novada domes vai pagasta padomes priekšsēdētājs divus sasaukumus vienā pašvaldībā.

Deputāte Vera Purmale bijusi Īslīces pagasta padomes priekšsēdētāja nepārtraukti no 2001. līdz 2009. gadam, tātad divus sasaukumus vienā pašvaldībā. Viņa saņem valsts vecuma pensiju Ls 301,09 un piemaksu pie vecuma pensijas 19,60 latus, kopā Ls 320,69. Pašvaldība ik mēnesi viņai piemaksās trūkstošo summu, lai kopējais pensijas apmērs sasniegtu divas minimālās algas – pašlaik tie būtu 400 latu. Ja no nākamā gada minimālo algu paaugstinās, pašvaldībai piemaksas apjomu nāksies palielināt.

Līdzīgi piemaksu pie pensijas saņems arī bijušais Bauskas novada domes deputāts Juris Cielavs. Viņš bijis Vecsaules pagasta padomes priekšsēdētājs nepārtraukti kopš 1991. gada, tātad vismaz divus sasaukumus vienā pašvaldībā. Kopā ar piemaksām J. Cielavs pensijā saņem Ls 392,29. Tātad arī viņam pienāksies pašvaldības piemaksa, lai kopējais pensijas apjoms sasniegtu divas minimālās algas.

Finanšu komitejā visi deputāti atbalstīja šādu lēmumprojektu. Galīgais balsojums paredzēts 25. jūlijā novada domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

rewq

Laikam jau viņi mums ir visnabadzīgākie pensionāri Bauskas novadā. Tā jau ir- kam jau ir, tam tiks dots. Kam nav- tam tiks ņemts.

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 08:45

moņa

drīzāk jānoņem, pilsēta nekāda , darmojedi !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 09:16

boļševiks

Nu vai kādam vēl nav skaidrs, ka 1990. gada 4. maijā Latvijas tauta neieguva nekādu brīvību, bet šajā datumā notika visparastākais buržuāzisks valsts apvērsums, kura rezultātā varu sagrāba PSKP un VDK orgānu funkcionāri. Tikai šādi nekrietneļi bija spējīgi pieņemt tik prettautiskus lēmumus kā šādu piemaksu izsniegšanu saviem atbalstītājiem. Vai tad tiešām dažādu pagastu un domju vadoņi vēl par maz noprihvatizēja pirmajos valsts izlaupīšanas gados, ka viņus vēl ir nepieciešams piebarot ar šādiem Jūdasa grašiem. Un tas viss uz vispārējā Latvijas tautas nabadzības un beztiesības fona!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 13:24

Par maz

Vajag taču vairāk, kas tā par piemaksu, jo deputāti ar tādu atbildību, savus spēkus nemaz nežēlodami pieņēma grūtus, taču sabiedrībai tik labvēlīgus lēmumus, tieši pateicoties viņiem mūsu novads plaukst un zeļ. Deputāti ir pelnījuši daudz godājamāku prēmiju par savām milzīgajām pūlēm un izlietajiem sviedriem. Vai tad vēl nevarētu piešķirt katram pa dzīvoklītim vai kādam spēkratam?

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 16:14

Zoss

Purmalei noteikti vajag, tik daudz muldējusi sēdēs un par godīgumu cīnījusies, ka tagad skaidri redzams- kādu. Cielavs arī godam nopelnījis, neko nerunādams, tikai klusi sēdētams sēdēs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 19:48

alfonssss

a ja pensija pārsniegs 400 LVL bijušias deputāts piemaksās starpību pašvaldībai ?

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 21:30

IGO

Ar ko šie labāki kā pārējie? par kādiem nopelniem?

pirms 7 gadiem, 2013.07.20 23:08

Vietējās ziņas