«Billītēs» sadziedas ap 500 jauno folkloristu no Zemgales, Rīgas un Vidzemes 1

Dzejnieku Elzas Stērstes un Edvarta Virzas dzimtas mājās «Billītes» netālu no Iecavas svētdien, 10. maijā, notika pirmais folkloras kopu Dziesmu svētku rotaļu programmu mēģinājums.

«Billītes» pēc teritoriālās reformas pieder Ozolnieku novada Salgales pagastam, taču dzimtas mantinieki ir labos draugos arī ar Iecavas un Bauskas novada ļaudīm. Sētā ar plašajiem laukiem un debesīm sabrauca 470 bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībnieku no Zemgales, Vidzemes un Rīgas, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja literātu mazmazmeita Diāna Jance.

Folkloristu skates laureātu koncerts un divi uzveduma «Riti raiti rotaļā» mēģinājumi dienas gaitā notika E. Virzas dzimto māju «Rāceņi» vietā starp vecajiem ozoliem. «Kaut arī tas prasīja ne mazumu darba, ar brīvprātīgo palīgu un kaimiņu atbalstu esam paplašinājuši pļavu «Rāceņu» ozolu ielokā,» stāsta D. Jance. «Esam lepni, ka Dziesmu svētkus varam ieskandināt «Billītēs».»

Literātu mājvietu folkloristu saietam noskatījusi Dina Liepa, Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas «Kokle» vadītāja, kura vairākkārt ar saviem audzēkņiem muzicējusi «Billītēs». «Vēlējāmies rotaļas izmēģināt brīvā dabā, nevis Rīgā uz akmeņiem,» «Bauskas Dzīvei» teic D. Liepa, «te ir krāšņa lauku ainava, zaļa daba, plašas debesis, svaigs gaiss un labi cilvēki apkārt.»

Ievada koncertā uzstājās reģionālo skašu labākie dziedātāji un muzikanti no vairākām folkloras kopām. Kā uzsvēra D. Liepa, Iecavas kopa «Tarkšķi» laureātu pulkā pārstāvēta viskuplāk: «Kristīnes Kareles vadībā aug lieliski dziedātāji un muzikanti. «Tarkšķu» kapela šogad ir «zelta muzikantu» godā ar augstāko vērtējumu skatē, taču arī citus gadus iecavnieku priekšnesumi bijuši izcili.»

Rīgas 54. vidusskolas folkloras grupa «Birjuļki» «Billītēs» bija ieradusies krāšņos krievu tautastērpos. Soliste Violeta Nikolajenko izpildīja skanīgu tautasdziesmu, ar kuru skatē ieguvusi 1. pakāpes diplomu. Pedagoģe Olga Dergunova «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka krievu jaunieši ar lielu prieku piedalās folkloristu saietos: «Mums ļoti patīk kopīga dziedāšana un uzstāšanās. «Billītes» tam ir īstā vieta. Folkloristu pulkā visi jūtamies ļoti labi.»

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rolands

Bildes:
http://iecavafoto.lv/index.php/kultura/kultra/10mai2015-billtes

pirms 5 gadiem, 2015.05.11 14:13

Vietējās ziņas