Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Billītēs» sākusies vasaras sezona

Edvarta Virzas dzimtas mājās «Billītes» kaimiņos Iecavas novadam sākusies vasaras sezona, «Bauskas Dzīvi» informēja literāta mantinieku pārstāve Diāna Jance.

Pēc Lielās talkas, kad «Billītēs» strādāja arī Bauskas skolēni, maijā te uzņemta māksliniece no Tukuma, kas gleznojusi E.Virzas portretu un vēlējās apskatīt dzejnieka dzimtas mājas. Vairākas dienas veltītas muzeja ēku sakopšanai pēc ziemas un gleznu sakārtošanai.

Pusi dienas D. Jance pavadījusi kopā ar Staļģenes jauniešu centra grupu. «30 bērni no septiņu līdz 17 gadu vecumam ar skolotāju vestēs un ķiverēs policistu pavadībā ar velosipēdiem bija nobraukuši desmit kilometrus, lai uzzinātu iespējami daudz par «Billītēm»,» uzslavē D. Jance, «viņi bija ļoti aizrautīgi sarunbiedri.»

«Billītēs» arī šogad turpinās Eiropas fondu atbalstīts projekts, no kura līdzekļiem apmaksā dārznieces darbu, lai ikdienā koptu un uzturētu īpašumu. E.Virzas un dzejnieces Elzas Stērstes dzimtas mantinieki jūnija vidū gaidīs visus interesentus tradicionālajā Jāņu ielīgošanā, aicina Diāna.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas