Biruta Grantiņa saņem Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu

Latvijas Vieglatlētikas savienības kalendārajā konferencē Rīgā pasniegti Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumi. Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa saņēmusi Eiropas Vieglatlētikas asociācijas Sieviešu līderības apbalvojumu.

«Esmu priecīga un pārsteigta,» stāsta Biruta Grantiņa, atzīstot, ka apbalvojums bijis negaidīts. Viņa pateicas Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS) un sporta skolu direktoriem par sadarbību. Direktore atzīst, ka viņas vadībā Bauskas novada BJSS vienmēr tiekusies uz attīstību.

Eiropas Vieglatlētikas asociācija ir izveidojusi Sieviešu līderības apbalvojumu, lai novērtētu un atbalstītu sieviešu aktivitātes vieglatlētikā. Galvenais mērķis ir cildināt daiļā dzimuma darbu un iedvesmot strādāt sporta jomā.

Latvijas Vieglatlētikas savienība uzsver, ka Bauskas novada BJSS, pateicoties Birutas Grantiņas nostājai, vieglatlētika ir prioritārs sporta veids. Īpašu vērību un atbalstu saņem talantīgie vieglatlēti, kuri apzinīgi un mērķtiecīgi trenējas. Mācības tiek atbalstītas ar treniņu nometnēm novadā, Latvijā un Lietuvā. Skolas vadītāja ik gadu atrod līdzekļus, lai 12 – 14 labākie vieglatlēti varētu apmeklēt treniņnometnes Slovākijā, Spānijā un Portugālē. Atbalsts tiek sniegts vieglatlētu startiem Eiropas čempionātā un labāko jauniešu dalībai citās starptautiskās sacensībās. Pateicoties B. Grantiņas aktivitātēm, talantīgākie jaunieši tiek virzīti mācīties uz Murjāņu sporta ģimnāziju, finansiāls atbalsts labākajiem sportistiem tiek piesaistīts arī no privātiem uzņēmumiem.

Bauskas novada BJSS trenējušies vairāki ievērojami sportisti: Pekinas olimpisko spēļu vicečempions Ainārs Kovals, Atēnu olimpisko spēļu olimpiete Dace Ruskule, Eiropas U23 čempionāta godalgotās vietas ieguvējs Atis Vaisjūns, talantīgie jaunie vieglatlēti – Jānis Baltušs, Ģirts Dubinskis, Latvijas rekorda īpašnieks U16 vecuma grupā šķēpa mešanā Roberts Gļauda, soļotājs Artūrs Makars. Elīza Puķāne 2015. gadā izcīnīja iespēju piedalīties Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā Tbilisi Gruzijā.

Pēc B. Grantiņas iniciatīvas un darba grupā izstrādātiem normatīvajiem aktiem katru gadu Bauskas novada pašvaldība ar naudas balvu pateicas novada labākajiem sportistiem.

Pati B. Grantiņa, mācoties skolā, bijusi vieglatlēte – sprintere. Labākie rezultāti: 1971. gadā 200 metru skrējienā – 26 sekundes, 1970. gadā 100 metru sprintā – 12,8 sekundes. Latvijas rekordiste U16 vecuma grupā 300 metru barjerskrējienā ar rezultātu 43,5 s Ginta Toma, dzimusi 1975. gadā, ir Birutas Grantiņas, vieglatlētikas treneres, audzēkne, liecina LVS informācija.


LVS pārstāvji atzīst, ka, pateicoties Birutas Grantiņas labajām vadītājas spējām, ir izveidota stabila sporta sistēma Bauskas novadā un Zemgalē. B. Grantiņa aktīvi iesaistās Latvijas jaunatnes sporta attīstībā. Bauskas sporta skolas direktore ir sabiedriski aktīva arī Bauskas novada pašvaldības darba uzlabošanā izglītības un sporta jomā, ir savas dzimtās vietas un Latvijas patriote. Liels B. Grantiņas ieguldījums ir vieglatlētikas materiālās bāzes attīstīšanā, Bauskas stadiona rekonstrukcijā un labiekārtošanā. Tagad direktores darbalauks saistīts ar jaunās skolas, sporta halles un peldbaseina būvniecību.


Vietējās ziņas