Birža piemērojusi uzraudzības statusu «Baltic Dairy Board» ilgstošo maksātspējas problēmu dēļ 3

Birža «Nasdasq Riga» ilgstošo maksātspējas problēmu dēļ piemērojusi uzraudzības statusu piena pārstrādes uzņēmumam «Baltic Dairy Board», liecina biržas publiskotā informācija.

Birža uzraudzības statusu piemērojusi atbilstoši biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja emitentam ilgstoši ir maksātspējas problēmas.

«Nasdaq Riga» pārstāvji atzīmē, ka «Baltic Dairy Board» ir iesniegusi biržai 2018.gada revidēto gada pārskatu, kurā revidents sniedz negatīvu atzinumu par finanšu pārskatu un norāda, ka kompānijas vienošanās termiņš ar kredītiestādi par finansējumu ir beidzies un aizņēmumi bija jāatmaksā līdz 2018.gada 15.maijam, taču kompānija nav spējusi vienoties par refinansējuma nosacījumiem vai iegūt aizstājošo finansējumu. «Šādā situācijā pastāv būtiska nenoteiktība, kas var radīt nozīmīgas šaubas par sabiedrības spēju turpināt darbību,» biržas pārstāvji citē revidentu.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību, atzīmēja biržā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka «Baltic Dairy Board» apgrozījums pagājušajā gadā bija 884 288 eiro, kas ir 22 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 31,2% - līdz 1,467 miljoniem eiro.

«Baltic Dairy Board» (iepriekš "Sigilo KV") 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu «Bauskas piens» un sāka būvēt piena rūpnīcu. "Baltic Dairy Board" rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī.

«Baltic Dairy Board» pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas «Nasdaq Riga» parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Janis

Palidzam uznemumam ar realizaciju Kazak nac ar piedavajumu

pirms gada, 2019.05.03 21:19

Tālūkis

Ja nav profesionāli un nozari zinoši pārdevēji tad tāds ir iznākums

pirms gada, 2019.05.11 09:47

Kaimiņš

Izskatās ka tur kaut kas notiek tagad,fures piebraukā un darbinieki katru dienu ir!
Lai veicās un izdodas tikt atpakal spēlē!

pirms gada, 2019.05.26 19:11

Vietējās ziņas