Birža pievieno papildus nosacījumu piemērotajam uzraudzības statusam uzņēmumam «Baltic Dairy Board»

"Nasdaq Riga" pievienojusi papildus nosacījumu piemērotajam uzraudzības statusam piena pārstrādes uzņēmumam "Baltic Dairy Board", teikts biržas paziņojumā.

"Nasdaq Riga" valde piektdien nolēma, ka uzraudzības statuss "Baltic Dairy Board" nekavējoties tiek piemērots arī atbilstoši biržas noteikumiem "Par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos", kas nosaka, ka biržai ir tiesības piemērot emitentam uzraudzības statusu, ja emitents nav samaksājis kotēšanas maksu biržas noteiktajā apjomā un termiņā un samaksas nokavējums pārsniedz sešus mēnešus.

2019.gada 2.maijā piemērotais uzraudzības status vēl joprojām paliek spēkā.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Jau ziņots, ka 2.maijā birža "Nasdasq Riga" ilgstošo maksātspējas problēmu dēļ piemērojusi uzraudzības statusu piena pārstrādes uzņēmumam "Baltic Dairy Board".

Birža uzraudzības statusu piemērojusi atbilstoši biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja emitentam ilgstoši ir maksātspējas problēmas.

"Nasdaq Riga" pārstāvji atzīmē, ka "Baltic Dairy Board" ir iesniegusi biržai 2018.gada revidēto gada pārskatu, kurā revidents sniedz negatīvu atzinumu par finanšu pārskatu un norāda, ka kompānijas vienošanās termiņš ar kredītiestādi par finansējumu ir beidzies un aizņēmumi bija jāatmaksā līdz 2018.gada 15.maijam, taču kompānija nav spējusi vienoties par refinansējuma nosacījumiem vai iegūt aizstājošo finansējumu. "Šādā situācijā pastāv būtiska nenoteiktība, kas var radīt nozīmīgas šaubas par sabiedrības spēju turpināt darbību," biržas pārstāvji citē revidentu.

Pēc "Baltic Dairy Board" pārskatā minētā, kompānijai līdz 2018.gada 15.maijam bija jāatmaksā divi aizdevumi "Luminor". 2019.gada beigās neatmaksātā aizdevumu kopējā summa veidoja 3,108 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka "Baltic Dairy Board" apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,136 miljoni eiro, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva peļņu 79 094 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

"Baltic Dairy Board" (iepriekš "Sigilo KV") 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu "Bauskas piens" un sāka būvēt piena rūpnīcu. "Baltic Dairy Board" rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī.

"Baltic Dairy Board" darbības veids ir konvencionālā un bioloģiskā svaigpiena un to blakusproduktu padziļināta pārstrāde. Kompānija ražo izejmateriāly sviesta, siera, piena proteīna pulvera ražošanai. Uzņēmums specializējās galakto-oligosaharīdu ražošanā, kuras paredzētas lietošanā zīdainu un bērnu pārtikas ražošanas kompānijām. Papildus tam uzņēmums ir sācis darbību bioloģisko izejvielu ražošanā, kā arī pārstrādes pakalpojumu sniegšanā.

"Baltic Dairy Board" pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks. Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas