Biškopis Īslīces pagastā: Medus ienesums šogad mazāks 1

Bauskas novada Īslīces pagasta zemnieku saimniecības «Užiņi» biškopis Oskars Spalis, komentējot  «Bauskas Dzīvei» šīs sezonas situāciju, uzsver, ka medus ienesums šogad mazāks.

O.Spalis kopj 35 bišu saimes, ienesums šogad mazāks. Viņš skaidro: «Pavasaris bija dīvains, vēsums nebija labvēlīgs bitēm. Ienesumu deva spēcīgākās saimes, kas iepriekšējā rudenī tika labi sagatavotas ziemai – pietiekami stimulētas augustā, Tas ir ļoti svarīgi, jo rudenī dzimst jaunās bitītes, kas pārziemo un nes ražu nākamajā gadā, vecās aiziet bojā. Piebarošanā izmanto inverso vai parasto cukuru.»

Par galveno produktu arī biškopji ir raduši uzskatīt medu, tā ir, bet O. Spalis akcentē, ka jāpievērš vairāk uzmanības arī pārējiem biškopības produktiem, jo tiem ir lielāka perspektīva realizēšanai tirgū: ziedputekšņiem, bišu maizei, propolisam, māšu peru pieniņam, bišu indei. Tie ir ļoti svarīgi veselības stiprināšanā kā bioloģiskie ārstniecības līdzekļi. Pats Oskars Spalis lietojot propolisu un bišu maizi.

Vēl biškopis vērš uzmanību uz to, ka sabiedrībā ir kļūdains uzskats, ka vislabākais ir svaigi izmests medus. Zinātne sen pierādījusi, ka medus dziednieciskā vērtība visaugstākā ir pēc pieciem gadiem kopš tā ievākšanas, teic O. Spalis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

būtu jājautā biškopim

vai tās ir tās pašas bites, kas vēl gadus atpakaļ medu vāca no ziediem, lapu izsvīdumiem, bet jau pagājušogad paretam, toties šogad pilnīgi aizstājušas lapsenes. Persiku koks spietoja no šīm kārumniecēm, tās sabojāja ik vienu gatavoties sākušo persiku, tos ar saviem snuķīšiem pataisot sūklim līdzīgu. Kā arī vēlāk savu "darbu" turpināja gan bojāties sākušos ābolos, gan bumbierēs, tagad ir pārmetušās uz iebojātām, puves skartām vīnogām. Jājautā, vai tās ir kādi bišu hibrīdi, vai piebarošanas sekas, bieži vien ar cukuru, kas visai būtiski atšķiras no tā ko ražoja nūsu vietējas Latvijas cukurfabrikas līdz to slēgšanai

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.06 16:13

Vietējās ziņas