Biškopji dodas uz Kurzemi

Ikgadējais biškopju vasaras saiets šīs nedēļas nogalē notiks Valdemārpilī, portālu informē Latvijas Biškopības biedrībā (LBB).

Divu dienu – 18. un 19. jūlija – pasākumam Sasmakas ezera krastā ir izstrādāta plaša programma. Biškopji bez maksas varēs saņemt varrozes ierobežošanas preparātus, būs biškopības inventāra izstāde, tirdzniecība. Noderīgus padomus varēs gūt izzinošās lekcijās.

Speciālisti konsultēs par biškopjiem aktuālām bišu veselības tēmām. Jānis Šnikvalds stāstīs par ziedputekšņu ietekmi uz hematoloģiskajiem rādītājiem, Santa Beļinska sniegs praktiskus padomus. LBB lektors Armands Gumbris stāstīs par bišu māšu audzēšanu daudzkorpusu sistēmā, biedrības pētnieks Juris Šteiselis prezentēs savu darbu «Strops cauri laikiem».

Pasākumā noskaidros konkursu «Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2015» un «Garšīgākais Latvijas medus 2015» uzvarētājus. Saieta otrajā dienā biškopji varēs apmeklēt dravas Talsu novadā, arī neparasto Laumu dabas parku.

Uz Kurzemi dodas arī mūsu novadu dravnieki. LBB Bauskas nodaļas vadītājs Oskars Spalis portālam pastāstīja, ka braucienam tiek organizēts kopīgs autobuss, daudzi uz Valdemārpili dodas ar personīgo transportu. Vai baušķenieki piedalīsies konkursos un sportiskajās aktivitātēs, pagaidām nav zināms, taču lekcijas un seminārus mūsu biškopji iecerējuši apmeklēt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas