BJC novadpētniecības pulciņš atver mājaslapu 2

Jau otro gadu Bauskas Bērnu un jauniešu centrā darbojas Medijpratības pulciņš, kuru vada Vija Cerusa. Pulciņa dalībnieki nodarbojas ar Bauskas novada vēstures pētniecību, un šogad lēmuši paveikto vairāk popularizēt, izveidojot mājaslapu internetā.

Mājaslapas atklāšana notika Bauskas Bērnu un jauniešu centra (BJC) telpās 13. oktobrī. Pulciņa vadītāja Vija Cerusa pastāstīja, ka šajā datumā bijuši tieši 13 dalībnieki. Savukārt Bauskas BJC direktores vietniece Veronika Puķe par godu notikumam dāvāja tieši 13 dālijas. V. Cerusa pasmēja, ka tas viņu nemaz neuztrauc, jo viņai 13 savā ziņā esot laimes skaitlis. Mājaslapas tapšanas procesā iesaistītos sveica Bauskas BJC direktore Benita Svareniece, uzsverot, ka jaunieši piedalās arī Dzeltenās mājas stāstu sērijas pasākumos.

Mājaslapas nosaukums ir bauskasdargumi.mozello.lv. Tāds nosaukums izvēlēts, jo V. Cerusa savus jauniešus sauc par Bauskas dārgumu meklētājiem. Viņa akcentē, ka katra vēsturiskā ziņa, apskats, iespēja izvērtēt vēstures notikumus un gūtās zināšanas ir kā dārgumi cilvēkiem, kas uzklausa vai ir iesaistīti procesos. «Nedomāju, ka mēs nonāksim līdz savai mājaslapai. Taču ja ir ideja un saproti, kāpēc to dari, pat brīnumi ir iespējami,» pauda V. Cerusa.

Mājaslapā paredzēta divu veidu informācija. Pirmā par pulciņa aktivitātēm – piemēram, nesen apmeklēta Ķirbaksala, kur iestādīts pīlādzis un atrasts lielākais Ķirbaksalas koks – sens vītols. Otra informācija par Bauskas pilsētas vēsturi – cilvēkiem, ēkām, pieminekļiem un dabas objektiem. Jau tagad atrodami stāsti par Dzelteno māju, Bauskas Svētās Trīsvienības baznīcu, Mēmeles tiltu un Bauskas kinoteātri «Uzvara».

Par mājaslapu kā tekstu korektore atbild Vija Cerusa, bet informāciju ievieto mājaslapas redaktore Keita Kondore un viņas vietniece Anna Ružinska. «Mēs ar mājaslapu strādājam grupā, bet visvairāk tomēr paveica Keita. Strādāt bija diezgan viegli. Mājaslapas instrukcijās ir smalki parādīts, kas un kā jādara. Atnāca arī vēstule ar informāciju, kur vajag zvanīt vai rakstīt, ja ir vēlme uzzināt vairāk. Es domāju, ja kāds cits vēlas izveidot šādu mājaslapu, tas nav grūti. Galvenais ir izdomāt, ko tu vēlies popularizēt un ko īsti gribi panākt,» stāsta A. Ružinska, Bauskas pilsētas pamatskolas 7.a klases skolniece. Jaunieši cer, ka viņu paveiktais radīs lapas lasītājiem lielāku interesi par sava novada vēsturi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilga

Prieks, ka izveidota mājaslapa par Bausku. Tiešām atklājas interesanti fakti par dzimto pilsētu.
Paldies sk. Vijai un mazajiem entuziastiem!
Tā turpināt!!!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.17 08:59

Vests

Ļoti patīk,pētu ar interesi.Malači,tā tik turpināt.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.19 20:08

Vietējās ziņas