BK «Dartija» labi sagatavojies jaunajai sezonai

Latvijas Basketbola savienības Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā savās mājās ļoti labu spēli aizvadīja Iecavas novada basketbola klubs (BK) «Dartija», kas savā laukumā ar 77:53 sagrāva Liepājas BK «Liepāja/LSSS» un iekļuva kausa izcīņas otrajā kārtā.


No mūsu novadiem šogad Latvijas basketbola līgās atkal spēlē trīs komandas: «Ramirent» Nacionālajā līgā – «Bauska», un Reģionālajā basketbola līgā – BK «Dartija» un «Bauska 2». Savukārt «Pafbet» Latvijas-Igaunijas basketbola līgā spēlēs divi iecavnieki. Tā liecina mājaslapas basket.lv informācija.

Sezona mūsu novadu pārstāvjiem šogad sākās ar Latvijas kausa izcīņas pirmo kārtu. Sacensībās piedalās BK «Dartija», kas viesos Liepājā zaudēja BK «Liepāja/LSSS» ar 71:84.

Toties savās mājās – Iecavas sporta hallē «Dartija» – 23. septembrī iecavnieki sagrāva pretiniekus ar 77:53 un divu spēļu summā uzvarēja, iekļūstot nākamajā kārtā.

«Pirmā puslaika lielākajā daļā vadībā bija liepājnieki, un, kaut arī pēdējā minūtē «Dartija» panāca divu punktu pārsvaru, šķita, ka mājiniekiem nebūs viegli pacīnīties par uzvaru divu spēļu summā. Pēc lielā pārtraukuma līdzsvars saglabājās vēl četras minūtes, bet turpinājumā noteikumus pilnībā diktēja mājinieki. No 39:41 sešās minūtēs «Dartija» panāca 62:41 un pēdējā ceturtdaļā droši nosargāja uzvaru divu spēļu summā,» tā spēli apraksta portālā basket.lv.

Iecavnieku labā Gundars Brička guva 26 punktus, Edvardam Jašukam 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas, Naurim Bikovam 13 punkti, Jānim Eidukam 11 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Pieci punkti Jānim Tiltiņam, pa diviem punktiem Francim Lisovskim, Helvijam Meļķim un Kārlim Ozoliņam.

Otrajā kārtā BK «Dartija» tiksies ar vienu no ilggadējiem Nacionālās līgas līderiem BK «Saldus».

Izvērtējot klubu sastāvu pirms jaunās sezonas, jāteic, ka BK «Dartija» ir sagatavojusi jaunajai Reģionālās līgas sezonai ļoti spēcīgu komandu. Jau pagājušajā sezonā vienībai atkal pievienojās Jānis Eiduks, bet šogad arī Edvards Jašuks, kurš ilgus gadus spēlēja Nacionālās līgas vienā no spēcīgākajām vienībām BK «Ķekava». Lai spētu novērtēt vienības sastāvu, jāuzsver, ka Liepājas vienībā BK «Liepāja/LSSS» spēlēja vairāki basketbolisti, kas ir pieteikti mūsu valsts spēcīgākās «Pafbet» Latvijas-Igaunijas līgas vienībā BK «Liepāja». Pirms sezonas ir grūti izvērtēt, kādus sastāvus pieteiks citas komandas, bet iecavniekiem noteikti ir spēcīgākais virknējums pēdējo gadu laikā.

Baušķenieki tikmēr Reģionālajai līgai atkal piesaka salīdzinoši lielu jauniešu sastāvu – «Bauska 2» vienībā vecākais ir 1997. gadā dzimušais Jānis Rācenis. Toties «Ramirent» Nacionālās līgas komandā «Bauska» no pēdējo gadu līderiem trūkst tikai Ivara Zemīša. Pieteikts ir Elmārs Arcimovičs, Toms Vilks, Arnis Simsons, Mikus Karlovs, Edijs Ausējs, Uģis Mežavilks un citi. Interesanti, ka klubam pirmā spēle ir paredzēta viesos 10. oktobrī Liepājā ar to pašu BK «Liepāja/LSSS» vienību.

Savukārt «Pafbet» Latvijas-Igaunijas līgā šogad atkal spēlēs Dāvis Geks un Linards Jaunzems.

Iepriekšējā sezonā labi panākumi bija Linardam Jaunzemam – viņš aizvadīto sezonu noslēdza Igaunijas pilsētas Pērnavas komandā «Pärnu Sadam», kas Igaunijas čempionāta vērtējumā atradās trešajā vietā. Iecavnieks uz Igaunijas komandu pārcēlās no BK «Ventspils» vienības un Pērnavā ātri kļuva par komandas līderi, vidēji spēlē gūstot 15,8 punktus un izcīnot 6,4 atlēkušās bumbas. Pērnavas vienība sastāvu nav būtiski mainījusi un jau pagājušajā gadā parādīja, ka ir gatava cīnīties ar līderiem.

Dāvis Geks BK «Liepāja» vienībai pievienojies šogad, iepriekšējo sezonu aizvadot Lietuvas čempionātā.

Tikmēr pagājušās sezonas viens no labākajiem klubiem BK «Ogre» ir pagarinājis trenera līgumu ar bijušo baušķenieku Nikolaju Mazuru. «Liels paldies basketbola kluba «Ogre» vadībai par uzticību!  Nākamās sezonas mērķi paliek visaugstākie. Ogre katru sezonu ir spērusi soli uz augšu,» tā basketbola kluba mājaslapā savas domas paudis treneris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas