Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bomžiem iesaka neuzturēties plaši apmeklētās sabiedriskās vietās 24

Daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas nakts stundās ir tā saucamo bomžu iemīļota apmešanās vieta gan gada aukstajos, gan arī siltajos mēnešos. Maija sākumā ar šādu personu sava nama trepēs sastapās Kareivju ielas 3 iedzīvotāji. Noskranduši tēvaiņi, diedelējot kādu grasi, ik dienu redzami arī pilsētas centrā – pie lielveikala «Rimi» durvīm – vai dirnot un grādīgo dziru malkojot turpat pie supermārketa ieejas novietotā soliņa. «Vai tiešām šāda ir Bauskas vizītkarte, kas jāredz pilsētniekiem un viesiem?» portālam jautā kāda baušķeniece.

Bauskas novada domes sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Dzintars Lenbergs apstiprina, ka maija sākumā nodaļas darbinieki rīta agrumā saņēmuši informāciju, ka Kareivju ielā 3 Bauskā kāpņu telpā guļ bezpajumtnieks. Izbraucot uz minēto adresi, bomzis sastapts, pamodināts un izvadīts no kāpņu telpas. Tā kā  pie personas atradusies 0,3 l tilpuma plastmasas pudelīte ar šķidrumu, kuram bijusi alkoholam raksturīga smaka, bezpajumtnieks nogādāts Valsts policijas Bauskas iecirknī.

«Ņemot vērā to, ka Bauskas novada teritorijā nav ne atskurbšanas telpas, ne patversmes, šīm personām ir ieteikts neuzturēties daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās un plaši apmeklētās sabiedriskās vietās – «Rimi» laukumā, pie skolām, Rātslaukumā un citviet. Diemžēl vairāk neko neesam tiesiski darīt,» uzsver Dz. Lenbergs.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa skaidro, ka šīs personas nav likteņa sistas, kuras nonākušas nelaimē un zaudējušas pajumti un kurām tiešām nepieciešams pašvaldības atbalsts un palīdzība. Šajā gadījumā jārunā par morāli degradētām personām, kuras nav gatavas atteikties no alkohola piesātinātās «neatkarības» un neko savā dzīvē mainīt nevēlas.

«Lai kā mums negribētos atzīt, dzīvot klaidoņa un saulesbrāļa dzīvesveidu ir tādas pašas cilvēktiesības kā apmeklēt draugus vai strādāt dārzā. Nevienam nav tīkams uz soliņa dirnošš netīrs, noskretis vīrelis, kurš miglainām acīm veras pēc kāda pudeles brāļa, bet demokrātiskā valstī nav pieļaujams, ka, piemēram, kādā pilsētas daļā izveidotu dzeloņstieplēm apjoztu teritoriju, kurā pilsētvides degradētāji bez noteiktas dzīvesvietas tiktu piespiedu kārtā vienkopus nometināti un bez īpašas atļaujas ārā laisti netiktu,» situāciju komentē I. Kubliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Vudija

Tā nu ir-padomju laikos šādas personas sodīja par parazītismu, liku uz "sutkām", nodarbināja sabiedriski derīgos darbos-slaucīt ielas, tīrīt pašu piecūkoto teritoriju. Demokrātiskā valstī katrs dara kā grib-pat;ik mums tas vai nepatīk. Tā ir visā pasaulē un Bauska nav nekāds izņēmums.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 10:15

Larisa

Protesteju ,viniem nau pienakums tirit. Ir tadi kas aiz sevis savac Esmu to pati redzejusi ,ir tadi kas pat palidz setniecem! Un nevajag vinus nosodit!
Protams ka aiz sevis jasavac ,bet ja redz ka to neizdara tad vajaga aizradit neviss pajiet garam!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 14:05

Linda

Tiesam jaliek ,pie kadiem sabiedriskajiem darbiem.
Nejau setniecem aiz viniem javac.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 14:09

ta nu navVudij!

Tajos laikos šadas personas nebija,tik lielā skaitā,jo bija visiem jāstrādā,lai vai kā bet pa miskastem neložņāja,bija fermas,kur kaut vai sūdus stūma,jā dzert tapat dzera nenoliedzami,bet ne jau TIE BOMŽI piecūko tagad to teritoriju,bet gan glaunu vecāku izlaisti bērniņi,kuri paši nezin kā izpausties!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 21:01

Lennya...

Kadaa starpiba ,kads tas cilvrks ir ,kasd vinjsh ir tads arii ir .! Vinji ir tadi pasi cilveki ka mes nevis dzivnieki.! Vienkarsi vinjiem ir nepaveicies,! Kapeec lai vinji nevaretu uztureties SABIEDRIBA .? Vinjiem ir tadas pasas tiesibas ka mums visiem parejiem.! Vinji var iet tur kur grib.!
NEVIS KA TAGAD IZDOMAJUSI - Bomžiem iesaka neuzturēties plaši apmeklētās sabiedriskās vietās.!
kA vispar ta var but.!
tie kas sezh Valdibaa tagad nezko izdoma.!
Ko Daritu tie augstakie JA paliktu par BEZPAJUMTNIEKU.? Protams ka nepatiktu tadi raksti PRESE ,AVIZES ,INTERNETA.! Un vispar vinji nau BOMZI ,BET BEZPAJUMTNIEKI.!
tAD VAJAGA UZCELT KADU VIETU KUR VINJI VARETU APMESTIES.!
Lai nerakstitu ka vinji nevaretu uztureties Sabiedribaa..!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 13:39

Kalmosis.!

Tiesam taisniba ,vini nau bomzi.. Nepaveicies...
tad jasak balsot lai uzcel kadu eku kur varetu apmesties ,lai nau jadzivo uz ielam..

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 13:58

Valdis

Piekritu. Jataisa protests. lai uzcel viniem apdzivotu vietu.
Ta tiesam nevar iztureties. Tomer vini dzivo musu novada .pilseta.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 14:01

lauris

Es atbalstu ,ka jataisa apdzivota teritorija.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 14:03

Sasmīdinājāt!

Baigie bezpajumtnieku aizstāvji atradušies! Labi, taisiet protestus, pieprasiet, lai bomžiem ceļ mājas. Tikai to darīs par NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU. Spriežot pēc Jūsu gramatikas kļūdām, pieļauju, ka ne par Jūsu naudu.... Bet es kā nodokļu maksātājs gluži nepiekrītu, ka par maniem maksātiem nodokļiem uzcels māju plenčiem, kas negrib strādāt, bet grib tikai "tusēt", bet tajā pašā laikā nevarēs nodrošināt bezmaksas pusdienas skolniekiem. Vajag izvērtēt prioritātes. Labāk lai būvē baseinu vai sporta namu bērniem, nevis patversmi tiem dzērājiem. Tie jau nav bezpajumtnieki, bet vienkārši dzērāji. Turklāt bieži vien agresīvi...

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 16:02

Nu Jus dodat..!

Baigie izpalidzigie atradusies..!
Nejau mes esam vainigi ,ka vini tadi ir ,vini pasi ir vainigi..!
Darba ir daudz ,bet neviens jau nejiet stradat.!
Un tiesam par nodokliem - par musu maksatiem nodokliem buves kautko..! Tas ir murgs.!
Labak ,lai Bauska uzcel kadu jauku bernu laukuminu vai kautko tamlidzigu.!
Tie dzeraji ir loti agresivi ,to esmu pamanijusi pie Lielveikala "Rimi".!
Un tiesam Sabiedriba negribetos ,lai apkart velkas netiri ,piedzerusies..! Un vel nez kadi..!
Nepatikami pajiet garam smaka deguna paliek uz ilgu laiku.!
Jums patiktu sedet blakus tadiem cilvekiem..? Domaju ,ka ne..!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 17:20

īpaši stulbajiem

Lasu un apbrīnoju, cik cilvēki tomēr ir stulbi. Bomzis taču ir tas pats bezpajumtnieks- bez noteiktas dzīves vietas, kaut gan kaut kur jau viņi mitinās, neesiet naivi. Ierīkojiet apmešanās vietu, bet tad arī gādājiet ēdienu, visas ērtības, un brauks uz Bausku visi bomži pie tādas paradīzes. Nedosiet ēst un dzert un būs atkal tas pats ....Ierīkosim Bauskā dzērāju paradīzi, bet par kādiem nopelniem?

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 22:19

AIAIAI

Man liekas, tu varētu kādu pārīti pie sevis piesildīt. Visi būtu laimīgi - tu paveiktu labu darbu un pārējā ļaunā sabiedrība atbrīvotos no šiem eksemplāriem... nu vismaz no pārīša! :D

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 22:50

Murgs

Nu kas jumsliedz-nākamreiz paņemiet šādu bēdu brāli pie rociņas, aizvediet uz savām mājiņā, nomazgājiet, pabarojiet. te ļerkšķēt jau visi gudr-darīt vajag - esiet sabiedrības aktīvā daļa!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 15:11

to nu es beidzot saprotu!

Jā, jā- vajag ierīkot viņiem pansionātu ar bezmaksas ēdināšanu, apkopšanu,pie pilnas aprūpes, lai novads maksā par telpām, apkuri, ierīko gultas, dušas, 3x ēdināšanu,sanitārēm- nu kā jau pansionātā.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 18:28

Rasma

Kārtībnieki --------------------------------0 absolūtās,butaforija par mūsu nodokļiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 20:14

Ha ha ha

Jā, un darba laiks - līdz 17iem. Vakaros un naktī Bauskā nekārtības nenotiek....LOL

pirms 6 gadiem, 2014.05.31 11:55

bomzis bijusais

Biju tads pats,dzerajs, bomzis, vienkarsi atmetu dzersanu, un tagad sezu pie neta, lasu, un zinu vienu, ja vini pasi nseaprot cik talu ir nodzivojuies, ko es uz poham sapratu, nu tad piespiedu arstesanos vajag tadiem cits nekas nepalidzes! Patversmi celt? Smiekli pasiem nenak? Ko tas mainis? Bus "bomzi no patversmes"!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 21:27

AIAIAI

papildinot "to nu es beidzot saprotu" - jā jā un galvenais neaizmirst to lielo, skaisto patiesību, ka tie ir mūsu- tavi un mani - nodokļi, par kuriem tad šos uzturēs. Nu kāpēc gan lai mēs nevēlētos uzturēt kādu nabaga saulesbrāli. Daudz labāk nekā atbalstīt slima bērniņa ārstēšanu, vai objektīvu iemeslu dēļ trūkumā nonākušu ģimeni. Skaidrs, ka tā.
Pff, bomžu aizstāvji saradušies!

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 22:54

kā tad

Viņiem tāpat labi, sarkanais krusts dod pārtiku un drēbes, viņi tur spieto un visu dabūn, tik šnabim jāsagrabina.

pirms 6 gadiem, 2014.05.31 10:26

Pilnīgi pareizi

Šnabim naudu viņi ļoti labi iemācījušies savākt - dežūrē pie Rimi, nogaida, kad sieviete viena stumjas ar iepirkumu ratiņiem uz mašīnu, un tad nāk klāt un tos ratus bez maz atņem. Pašai tā ir gadījies. No vīriešiem viņi laikam baidās, bet sievietēm burtiski uzbrūk. No skata viņi ir šausmīgi - sejas no pārmērīgas dzeršanas uzpūtušās, bieži vien sadauzīti, ar zilumiem. Un jau pa gabalu nelabi ož. Kādu viņiem vēl patversmi? Ja nu vienīgi darba nometni - lai strādā par vēdera tiesu. Bet viņi jau strādāt negrib.

pirms 6 gadiem, 2014.05.31 11:53

varbūt viņi ir cilvēki?

tā saucamie bomži ir bijuši visos laikos, cik vien pasaule savi atceras, padomju laikos viņus nīdēja ar likumu par tā saucamo "trubaļotstvu", kā arī bija darba vietas, kurās nekas prātīgs nebija jādara, vien jāpagrozās un jāsaņem neliels, bet kārtējs atalgojums. Civēki, arī bomži ir dažādi, citam tas jau dīvesveids no dzimšanas, cits tur nokļūst likteņa sists, nespēdams pārvarēt samilzušās dzīves grūtības. Cik noprotams, komentāros tiek pieminēti agresīvie bomži, kas uzstājīgi diedelē, bet cik vēl ir tādu, kam vajadzīga palīdzīga roka, vai novadā ir kaut viens brīvs sociālais dzīvoklis, ne tāds, kurā bez kapitālā remonta nav iespējams dzīvot, vai novadam ir programma šo cilvēku atgriešanai dzīvē, ne jau to, kurus vairs nav iespējams, bet to, kuri ,varbūt, gaida kādu palīdzīgu roku?

pirms 6 gadiem, 2014.06.01 11:21

kas pateiks

Kas tas ir- trubaļotstva?

pirms 6 gadiem, 2014.06.02 19:02

bet varbūt mēs arī esam cilvēki?

Novadā cik man zināms ir pietiekoši daudz sociālie dzīvokļi, kuru iemītnieki dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina. Bet varbūt arī es esmu cilvēks? Varbūt man par manu samaksāto nodokļu naudu pienākas baseins, lai varētu kaut cik uzturēt savu veselību, lai varu arī turpmāk strādāt un maksāt nodokļus. Vai tomēr cilvēki ir tikai tie, kas nodokļus nemaksā un viņiem tikai pienākas, pienākas, pienākas? Kā ar mums - tiem muļķiem, kas vēl cīnās, strādā un maksā? Man tāds darbs - ikdienā daudz satieku cilvēkus, zinu viņu dzīvesstāstus. Bet, jo vairāk uzzinu, jo mazāk man žēl šo "dzīves pabērnu". Ja var gausties, ka nav naudas pārtikai, bet tajā pašā laikā atrodas nauda cigaretēm un alkoholam - nu, piedodiet... ko tur vēl komentēt.

pirms 6 gadiem, 2014.06.04 13:50

Vietējās ziņas