Brauktuve Vecumnieki–Bauska ir sliktāko «topā» 9

Vecumnieku novadu piektdien, 14. jūnijā, apmeklēs satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Reģionālās vizītes laikā paredzēta tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem.

«Sarunas fokuss būs vērsts uz ceļiem, taču esam gatavi atbildēt arī uz citiem jautājumiem,» portālu informēja Aļona Zandere, satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos. Pēc tam tālāk paredzēts brauciens uz Neretu un Jaunjelgavu.

Guntis Kalniņš, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs, atgādināja, ka pirms diviem gadiem ciemos bija ieradies iepriekšējais nozares ministrs Uldis Augulis un toreiz izdevies vismaz «izspiest» solījumu, ka tiks pārbūvēts Stelpes ceļš no Rīgas šosejas līdz Nīzerei (reģionālais autoceļš Iecava–Stelpe). Izstrādāts un apstiprināts projekts, taču, tāpat kā padomju laikā tikai mazliet pietrūcis, lai no Vecumniekiem līdz Dāviņiem ceļu klātu asfalts, tikpat nedaudz vajadzējis, lai rekonstruētu Stelpes ceļu aptuveni sešu kilometru garumā.

«Tiekoties ar ministru, iecerēts runāt par trim mūsu iedzīvotājiem nozīmīgākajiem ceļu posmiem. Prioritārā secībā tie ir: Valle–Bārbele–Bauska, Vecumnieki–Misa–Iecava un Bauska–Linde posms no Vecumnieku centra Ogres virzienā,» uzsvēra pašvaldības vadītājs.
Ceļa Valle–Bārbele–Bauska rekonstrukcija būtu risinājums jebkura pagasta iedzīvotājiem pa kvalitatīvu brauktuvi nokļūt Bauskā. Arī Vecumnieku cilvēkiem tad nevajadzētu mest līkumu cauri Baldones novada Vārpām, kas tāpat ir savi lieki 15 km.

«Svarīgs ir posms Vecumnieki–Misa–Iecava, jo Misā koncentrēts ap 700 iedzīvotāju, ir spēcīgs uzņēmējs, kurš pat apsver iespēju pārcelties uz citu novadu tikai neapmierinošā ceļa dēļ, jo viss pārējais – gan Rīgas tuvums, gan dzelzceļa klātbūtne un pietiekamais darbaspēks – viņu apmierina,» atklāj G. Kalniņš.

Jārod iespēja sakārtot brauktuvi no Vecumniekiem Ogres virzienā, jo grantsceļš ir ļoti tuvu centram, turklāt turpat, ēkā Liepu ielā, darbojas pirmsskolas grupas. «Reaģējot uz iedzīvotāju parakstītu vēstuli par reģionālā autoceļa Bauska–Linde posma kvalitāti un nepieciešamību to noasfaltēt 300 metru garumā, ministrija veica pētījumu un atbildēja, ka segums ir apmierinošs un nelielā satiksmes intensitāte – diennaktī 253 transporta vienības, t. sk. 10% kravas auto – esot par maz, lai pievērstos problēmai. Neatkarīgu uzskaiti, fiksējot videonovērošanas kamerās redzamo ainu, veica pašvaldības darbinieki, un iegūti pavisam atšķirīgi dati. Izrādās, diennaktī šo ceļa posmu izmanto ap 750 transporta vienību, t. sk. 10% kravas auto,» situāciju raksturo domes priekšsēdētājs.

Tāpat iecerēts vērst ministra uzmanību uz satiksmes drošību Vecumnieku centrā, jo divas iezīmētās gājēju pārejas joprojām ir bīstamas. Lai gan pie skolas izvietotais stacionārais fotoradars fiksē atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus, aiz līkuma «uzrauga modrā acs» vairs nedarbojas, un neapzinīgo vadītāju spēkrati «uzņem apgriezienus» līdz pat dzelzceļa pārbrauktuvei. Pašvaldības amatpersonas uzskata, ka situāciju varētu atrisināt luksofors vai rotācijas aplis, iespējams, ministrijas pārstāvjiem ir padomā kādas citas iespējas.

UZZIŅAI

Aplūkojot ceļus, kas pēc iecerētās reģionālās reformas vedīs no pašreizējiem uz jaunajiem novadu centriem, LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens» operācijā «Ceļš uz centru» par vissliktākajiem atzinis septiņus posmus. Izveidotajā «topa» septiņniekā nepārspēts līderis ir ceļa posms Vecumnieki–Bauska (reģionālais autoceļš Bauska–Linde). Plānoto jauno administratīvo centru – Bausku – no Vecumniekiem šķir 35 kilometri, un divas trešdaļas šī ceļa, no Vecumniekiem līdz pat Dāviņiem, klāj grants segums. Bedres, «trepe», putekļi, «smilšu vannas», lidojoši akmeņi – tā raksturojama šī posma «kvalitāte». Gadā ir mēneši, kad nav iespējams pārvietoties ar normālu transportu.

Va/s «Latvijas Valsts ceļi» informācija liecina, ka šajā posmā asfalta nav un arī nebūs, remontdarbi nav plānoti.

Guntis Kalniņš, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs: «Vienā ziņā varam būt priecīgi, otrā – pārsteigti un bēdīgi, ka esam «topa» pirmajā vietā Latvijā ar ceļa posmu Vecumnieki–Bauska. Nezināju, ka šis maršruts ir vienīgais, kur nav asfaltēta savienojuma ar plānoto novada centru jaunajā kartējumā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 9

laucinieks

Ieteiktu ministru izvilināt pa šo ceļu,tā teikt,lai tuvāk tautai.

pirms gada, 2019.06.11 08:29

laucinieks

kļūdas labojums-IZVIZINĀT

pirms gada, 2019.06.11 09:17

braucēja

Tieši tā , lai jūt foršās smilšu bedres, kuras var ieraudzīt pēdējā brīdī ! lai tik sargā riteņus !

pirms gada, 2019.06.11 13:05

bet,

ko Vecumnieku iedzīvotājam parastajam darīt novada centrā, pus dienu grozīties Rimi, jeb vismaz reizi nedēļā aiziet ciemos pie pazīstamas darbinieces domē? Visam pārējām jābūt sasniedzamam attālināti. Vecumniekos paliks vismaz pāris administrācijas darboņu, pie kuriem vajadzības gadījumā varēs griezties, un viņiem jābūt zinošiem, ja paši nespēj atrisināt iedzīvotāja problēmu, tad tā viņiem jādeleģē tālāk, nevis iedzīvotājam jāmeklē novada centrs

pirms gada, 2019.06.11 10:33

Bet bet

Par šo ideju jau runā no 90. gadu beigām. Tā vietā mazos pagastus aizver ciet, tie paši darbinieki sāk strādāt lielajos pašvaldību centros un cilvēki - dubultā - gan uz darbu, gan pie ierēdņiem, braukā uz centru. Kārta Vecumniekiem?

pirms gada, 2019.06.11 12:53

Čaklā bitīte

Tàs visas nerealizētās idejas ir tik pat labas kà Rīgas Dinàmo bīstamie metieni pa vārtiem, kuri lido visu laiku garàm. Reformai būt!!!

pirms gada, 2019.06.11 10:41

P

Sapratu,ka visi ceļi vedīs uz Vecumniekiem.Tie reformā ies kā pagastu apvienība.Skaistkalne,Bārbele,Stelpe uz Bausku kulsies rīdami putekļus,lauzdami mašīnas.Tad jau labāk uz Ķekavu vai Baldoni,protams,ja tur ir Zemes dienests,Zemes grāmata,VID,Valsts policija,Mobīlo telefonu apkalpošana,sadzīves tehnika,Mājai un Dārzam.Varbūt kaut ko piemirsu.Man uz Bausku 32km,no tiem 22 pa gludajiem putekļiem un bedrēm,līdz Vecmuižai 40,no tiem 10 pa ciešmu grants ceļu,tad jau labāk vēl liekus 40.10+30+20=60 +60 atpakaļ=120. Bauska turp un atpakaļ ir 62. Izvēlos pirmo-ietaupīšu uz riepām,hadenes rez. d.Neizdauzīs stiklus,lukturus.Pietiek-piegriezās.Tāpēc atkārtoju:kā gājis,tā ies;pa priekšu šķidrs,pa pakaļu biezs.

pirms gada, 2019.06.11 11:36

tiešām "pastarā diena"

dažs labs mēģina iegalvot, ka "pastarā diena klāt", tas viss, kas līdz šim bijis Vecumniekos, tiks nolīdzināts līdz ar zemi, pat veikali aizvēršoties. Nu gan ir ambīcijas dažam labam novada maizē esošam domes dabonim

pirms gada, 2019.06.11 14:19

būtu jāprasa?

kāds sakars novada pārvaldei ar Zemes dienestu, Zemes grāmatu, VID, Valsts policiju, tās visas ir valsts iestādes un to filiāļu izvietojums ir atkarīgs vienīgi no apdzīvotās vietas lieluma, arī mobilo telefonu apkalpošana ir atkarīga vien no operatora iespējām, un te nu domes darbonīši neko nevar ietekmēt, tā kā beidz musināt cilvēkus

pirms gada, 2019.06.11 17:50

Vietējās ziņas