Brīdina par bargu salu un elektroapgādes traucējumiem 2

Nedēļas nogalē gaidāms stiprs sals, vietām gaisa temperatūrai pazeminoties līdz mīnus 26 grādiem, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Sala dēļ iespējami traucējumi elektroapgādē, informē a/s «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere.Brigādes pārmaiņus dežurēs 24 stundas, lai arī naktīs izbrauktu uz avārijām, kur elektroapgādes pārtraukuma dēļ var apstāties sūkņi, kas nodrošina apkuri, ūdens piegādi, stāsta akciju sabiedrības «Sadales tīkls» Dienvidu reģiona Bauskas nodaļas vadītājs Gundars Krūmiņš. A/s «Sadales tīkls» pastiprināti sekos nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšanai visā Latvijā, kā arī aicina iedzīvotājus rūpēties par drošības pasākumiem, sagatavojot ģeneratorus elektroapgādes nodrošināšanai. Tie var noderēt gan zemnieku saimniecībām, gan iestādēm. Ģenerators ir arī Bauskas slimnīcā, tas atrodas stacionārā, un vajadzības gadījumā to var ieslēgt, informē Uģis Zeltiņš, Bauskas slimnīcas valdes loceklis. Tiks gādāts, lai ārstniecības iestāde var nodrošināt medicīnisko, sniegt steidzamo palīdzību bez traucējumiem un lai bez elektroenerģijas nepaliek slimnīcas telpās izvietotais pansionāts. Elektroapgādes kvalitātes kritiskā robeža ir mīnus 25 grādi. Tik zema temperatūra var ietekmēt gaisvadu elektrolīnijas ar alumīnija vadiem - lielā aukstumā tās nospriegojas. Zemā temperatūra ietekmē arī apakšstaciju slēdžu un mehānismu darbību. Gatavojoties salam, «Sadales tīkls» pievērš uzmanību sadarbībai ar pašvaldībām. Tās aicinātas atgādināt savu atbildīgo dienestu darbiniekiem bez kavēšanās sazināties ar uzņēmuma reģionālo nodaļu pārstāvjiem, informējot par avārijas atslēgumiem un ārkārtas risinājumu nepieciešamību sociālas nozīmes objektos - slimnīcās, skolās, bērnudārzos, pansionātos.Iestājoties aukstam laikam, uzņēmuma «Sadales tīkls» darbinieki neveic plānotos elektrotīkla remonta un rekonstrukcijas darbus, kuru laikā būtu jāpārtrauc elektroapgāde. Sadales tīkla dispečeri uzrauga situāciju vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi vadot bojājumu novēršanu un izvērtējot tam nepieciešamo laiku. Ja elektrotīklā paredzētie darbi atcelti vai radies neplānots strāvas atslēgums, klienti tiek brīdināti ar īsziņu vai e-pastā, atgādina I. Bidere. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, jāziņo klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80200404.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

**

Kritiskā robeža jau nenozīmē, ka to sasniedzot viss nobrūk.
Velns parāvis, vai nebūtu jāpriecājas, ka cilvēki dežurē un ir gatavi palīdzēt??????????????????????????????????????????????????????????????//

pirms 8 gadiem, 2013.01.19 13:46

x

Ak,vai!!!Elektroapgādes kritiskā robeža ir tikai mīnus 25 grādi???? Un ko darīsim,ja būs - 30? Vai tad sadales tīkli nedarbojas Latvijā un nezina,ka ir iespējams vēl bargāks sals?Kas notiek ziemeļu valstīs,kur mēdz būt arī 40? Viņi vispār dzīvo bez elektrības?Tad kāda velna pēc tērēja lielas naudas summas elektrolīniju pārvilkšanai,ja pat 25 grādus netur,vecie vadi gan turēja vairāk!

pirms 8 gadiem, 2013.01.18 19:12

Latvijā un pasaulē