Brīvdienās bauda ziemas priekus

Pagājušās nedēļas nogalē manīgākie aktīvās atpūtas cienītāji varēja noķert brīdi, kad sēsties ragaviņās un laisties lejā pa apsnigušajiem kalniem, kalniņiem un pauguriem. Tiesa, ziemas priekus bija lemts baudīt vien īsu brīdi, jo svētdienas pēcpusdienā sniega segu pazudināja siltie saules stari.


Kā prognozēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, naktī uz sestdienu, 14. martu, virs Latvijas atradās atmosfēras fronte, kas nesa intensīvu snigšanu. Vietām sniega segas biezums sasniedza 2 – 5 cm. Brīvdienas bija saulainas un bez ievērojamiem nokrišņiem, arī gaisa temperatūra virs nulles, tāpēc laiks bija īsti piemērots, lai ģimenes to veltītu atpūtai brīvā dabā. Šķita, ka ilgi gaidītā sniega parādīšanās no mājām izvilinās teju visus bērnus un pieaugušos, kas noilgojušies pēc ziemas priekiem, taču, piemēram, Vecumniekos, kalniņā pie Sarkanās skolas, «Bauskas Dzīve» sestdienas priekšpusdienā sastapa vien pāris smejošas meitenes, kuras jautri laidās lejā no kalniņa, sēžot uz plēves.


«No rīta ieraudzījām, ka tik jauks laiks, paēdām brokastis un steidzāmies šurp. Domājām, ka uz kalniņa būs daudz cilvēku, bet piedzīvojām pārsteigumu, nevienu nesastopot. Laikam visi vēl guļ un nav pat pamanījuši, ka ārā sniegs,» pieļāva Spodris Dātavs. Viņš krietni piestrādāja, ieslidinot «trasi», lai meitai Enijai un viņas draudzenei Elīzai būtu vieglāka braukšana.


Spodra dzīvesbiedre Ina Dātava atzina, ka naktī sals uzkniebis, jo no rīta zeme bijusi stingra. Arī, stāvot saulītē kalna galā, tik silti nemaz nebija, taču meitenes aktīvi kustējās un par aukstumu nežēlojās. Enijas tētis pat bija nosvīdis, vairākkārt abas ziemas prieku baudītājas iestumjot jautrības pilnajam braucienam.


Pēc stundiņas visi sārtiem vaigiem devās mājās, paužot cerību, ka vēl kāds attapsies un izmantos iespēju papriecāties par beidzot sagaidīto sniegu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas