Brīvdienās nodeg māja Viesturu pagastā un šķūnīši Dāviņos

Svētdien, 26. aprīlī, plkst. 2.53 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novada Dāviņu pagastā deg šķūņi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka deg kopā sabūvēta garāža un šķūnīši.

Kopējā degšanas platība bija 150 m2, kas bija puse no kopējās ēkas platības. Šķūnīši bija no koka, un tajos iekšā dega malka un sadzīves mantas. Dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs-glābējs. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 6.34, un tajos piedalījās septiņi ugunsdzēsēji-glābēji ar trim autocisternām no Bauskas, Vecumniekiem un Iecavas, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Bauskas novada Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe, runājot ar «Bauskas Dzīvi», no rīta jau atradās notikuma vietā. «Četri šķūnīši nodeguši pa tīro, vienam tikko uzceltam šķūnītim mala apsvilusi. Skāde liela, arī 85 gadus vecai sievietei sadegusi visa malka – vesela krava, ap astoņiem kubiem malkas,» stāsta pārvaldes vadītāja. Kādai ģimenei šķūnītis bijis kā garāža, tajā glabātas dažādas sadzīves mantas, kas nu sadegušas. Liesmas aprijušas pat suņu būdu, labi, ka kaimiņi palaiduši vaļā dzīvnieku. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka tā bijusi ļaunprātīga dedzināšana, turklāt naktī, kad  visi guļ. L. Šarķe teic, ka sociālais dienests atbilstīgi nolikumam palīdzēšot tiem cilvēkiem, kuri pēc šīs ugunsnelaimes vērsīsies pēc atbalsta.

Ugunsdzēsējs ar naglu guvis durtu brūci pirkstā, mediķi palīdzējuši uz vietas, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Savukārt 25. aprīlī plkst. 2.12 Bauskas, Iecavas un Vecumnieku ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Rundāles novada Viesturu pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka vienstāva ēka ar mansardu deg ar atklātu liesmu. Kopējā degšanas platība bija 200 m2. Pirms ugunsdzēsēju-glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 6.52, un tajos piedalījās desmit ugunsdzēsēji-glābēji ar četrām autocisternām.

Rundāles novada Viesturu pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Bļinkovs apliecina, ka māja diemžēl nodegusi pilnībā. Viņš teic, ka ģimene pēc palīdzības nav vērsusies, blakus mājā dzīvojot tēvs.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa 12 kūlas ugunsgrēkus, tajā skaitā Iecavas novadā kūla dega 2,03 hektāru platībā, kūla un dzelzceļa gulšņu kaudze dega 205 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātas ēkas un automašīnas, cietuši cilvēki un izdeguši vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt. Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 24. aprīļa plkst. 6.30 līdz 27. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 38 izsaukumus, no tiem 26 uz ugunsgrēka dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas