Brīvības cīnītājus godina atceres brīdī un lāpu gājienā 6

Patriotiskas noskaņas vadīti, 11. novembra - Lāčplēša dienas - vakarpusē pilsētas un arī rajona iedzīvotāji bija ieradušies pie Brīvības pieminekļa Bauskā. Ideja - būt vienotiem šajā dienā, kad tieši pirms 89 gadiem latviešu karavīri pie galvaspilsētas Rīgas sakāva ģenerāļa Bermonta armiju.Piemiņas brīdim sākoties, Bauskas pilsētas Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile klātesošos ļaudis aicināja ne vien atcerēties par tiem, kas cīnījās par šodienu, bet arī par tiem, kam ir jāpārņem stafete un jācīnās par rītdienu. Īpašu pateicības vārdus Domes priekšsēdētāja veltīja visiem tiem jauniešiem, kuri Lāčplēša dienā ieradušies, lai noliktu ziedus un svecītes pie kritušo atdusas vietas.  Viena no vakara neatņemamākajām daļām bija Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona un Bauskas 508. jaunsardzes vienības klātbūtne. Bez 17 patstāvīgajiem jaunsargiem, īpašu zvērestu šeit deva arī 52 jaunie kandidāti. «Esam ieradušies, lai izrādītu godu tiem, kas aizstāvējuši mūsu valsti!» skandēja jaunsardze Signe Pukova.  Zemesardzes 54. inženiertehniskā bataljona komandieris, majors Agris Purviņš ir pārliecināts, ka tieši Bermonta armijas sakāve ir spilgtākais moments Latvijas vēsturē, jo tā ir bijusi pirmā reize, kad mūsu karavīri cīnījušies tieši zem brīvvalsts karoga. Tādēļ bataljona komandierisrunas nobeigumā aicināja cilvēkus aizlūgt par tiem, kuri krita kaujās cīnoties par brīvu Latviju un arī par to, lai nekad neviens no mūsu karavīriem vairs nekarotu zem sveša karoga.  Sarīkojuma nobeigumā Bauskas tautas nama kultūras dzīves organizatore Ilva Vansoviča aicināja visus klātesošos kopā ar senioru kori «Sarma» dziedāt dziesmu «Še, kur līgo priežu meži», bet pēc tam ļaudis kopā ar zemessargiem un jaunsargiem devās lāpu gājienā līdz pilsētas Rātslaukumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

estere

Man liekas kad mes stavejam godam un vareja redzte ka pec jaunagim arii zemesargi dod zverestu.. Bet mman likas interesanti kaad zemesargiem ir jabuco karogs

pirms 12 gadiem, 2008.11.17 14:11

Viss bija tieši tā kā bija.... man patika :)Tiekamies 18.novembrī atkal ar svecītēm un ziediem,,,,:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 15:38

edisss

Nevajag runāt muļķības, ka ir kāds piespiests iesaistīties jaunsardzē vai zemessardzē. Pirms kāds tiek uzņemts, ar kandidātu tiek veiktas pārrunas vai būs gatavs veikt dažādus uzdevumus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 13:35

Vika

Bija jauks, sirsnīgs un mīļš pasākums. Lika aidomāties. Un varbūt, ka kādreiz arī kādu vajag piespiest:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 11:54

Sandra

Manuprāt daudzi skolnieki tur piespiedu kārtā atradās, no brīvas gribas tādu bija ļoti maz.

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 10:58

Depresija

Vai ta lāpu gājienu bija grūti nofiksēt fotokadros??

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 08:18

Vietējās ziņas