Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvlaikā skolēni eksperimentē muzejā 1

Motormuzeja Bauskas filiālē šajā nedēļā biežāk nekā citkārt bija sastopami skolu audzēkņi. Brīvlaikā skolēni ar interesi apmeklēja tehniski radošās nodarbības.

Bauskas sākumskolas 2. klases audzēknis Roberts Širvis ar gandarījumu stāsta: «Es uzzināju, kā top gumija. Ja sameklē vajadzīgās sastāvdaļas, to var mēģināt pagatavot arī mājās. Tas bija ļoti interesanti.» Pusaudzis ar skolasbiedriem ceturtdien, 26. oktobrī, piedalījās Motormuzeja radošajā nodarbībā «Atlēcošā bumbiņa».

Kopā ar sākumskolas audzēkņiem muzejā bija ieradušās arī māmiņas Zanda Kurika un Karīna Širve. «Šī ir ļoti interesanta, skolēnu brīvlaikā noderīga aktivitāte. Varēja arī citas iestādes padomāt par līdzīgām izzinošām nodarbībām,» atzīst Z. Kurika. «Manam dēlam patīk dažādi eksperimenti. Priecājos, ar kādu entuziasmu viņš šeit darbojas. Bērni šādās darbnīcās daudz ko iegūst,» stāsta K. Širve.

Brīvlaikā bērniem muzejā pirmo reizi bija iespēja apmeklēt jaunas tehniski radošās nodarbības «Atlēcošā bumbiņa» un «Vēja ģeneratoru darbnīca». Tajās ar eksperimentu un interesantu piemēru viņi varēja apgūt fizikas un ķīmijas pamatus.

Nodarbību vadītājs, muzeja gids Armands Jegorčenko «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka interese par nodarbībām ir liela. Muzejā pabijuši bērni ne tikai no Bauskas novada, bet arī no Iecavas. «Prieks strādāt ar zinātkāriem, aktīviem bērniem. Īpaši viņiem patīk gatavot vēja ģeneratorus un pēc tam ar tiem piedalīties sacensībās,» atzina A. Jegorčenko.

Katra nodarbība sākās ar teorētisko ievadu, kuram sekoja praktiski eksperimenti. Skolēni daudz jauna uzzināja par gumijas īpašībām, viņi varēja izveidot savu atlēcošo bumbiņu un pēc nodarbības ņemt to līdzi. Savukārt «Vēja ģeneratoru darbnīcā» bērni varēja izgatavot ģeneratora spārnus un izmēģināt tos mākslīgā vēja apstākļos, piedaloties īpašās komandu sacensībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bauska

Labi,ka pie bērniem nodarbības nevadīja tā tupā gide, kas stāsta tādus murgus,ka kauns klausīties. Nezinu,kāda viņai izglītība,bet,ja es samaksāju par gida pakalpojumu,es gribu klausīties interesantu un precīzu stāstījumu,nevis kaut kādu "tukšu salmu kulšanu".

pirms 2 gadiem, 2017.10.28 23:28

Vietējās ziņas