Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvprātīgā no Portugāles viesojas Bauskā

Bauskas Valsts ģimnāzijā 31. janvārī viesojās brīvprātīgā no Portugāles Mariana Pereira. Viņa sarunājās ar skolēniem un pēc tikšanās apmeklēja Rundāles pili. Sarmīte Ābelniece, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja, informēja, ka brīvprātīgo uz Bausku aicināja izglītības iestādes Eiropas klubs «Jaunie eiropieši».

Mariana Pereira Bauskas skolēniem stāstīja par Portugāli – dziedātāju Mariju Kallasu, asiņaino viduslaiku mīlas stāstu starp Inesu de Kastro un Portugāles karali Pedro I, atpūtas iespējām Lisabonā un portugāļu kultūru. Stāstīto tulkot palīdzēja Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēns Ivo Aigars, ar portugāļu melodiju spēli uz ģitāras M. Pereiru izklaidēja Ritvars Māsāns. Skolā viese no Portugāles baudīja skolēnu pusdienas. Kartupeļi ar «lāča ķepu» esot garšojuši, bet maizes biezzupa ar putukrējumu gan ne visai.

Brīvprātīgā no Portugāles pastāstīja, ka Latvijā ieradusies jau pirms Ziemassvētkiem. Viņas mērķis ir piedalīties dažādās kultūras aktivitātēs, popularizēt Portugāli un intervēt cilvēkus, lai noskaidrotu, ko viņi domā par Eiropu. Viņa atzina, ka grūti pierast pie aukstās ziemas – Portugālē temperatūra ziemā parasti nav zemāka par pieciem grādiem.

Vērtējot notikumus Latvijā, M. Pareira atzina, ka viņai lata maiņa pret eiro nākusi par labu. «Portugāle jau ir eirozonā. Jāatzīst, ka pāreja uz eiro valūtu mūsu valstī neko daudz nemainīja. Domāju, ka Eiropas valstīm vajag vienu valūtu. Tas ir progress,» tā portugāliete.
«Arī jums ir iespēja kā brīvprātīgajiem nokļūt uz citām Eiropas valstīm un popularizēt Latviju,» skolēniem pauda M. Pereira.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas