Brīvprātīgie palīdz iekārtot festivāla «Bauska TASTE» teritoriju 5

No pirmdienas, 29. jūlija, Bauskas pilskalna parka estrādē sākusies intensīva gatavošanās festivālam «Bauska TASTE». Organizatoriem palīdz brīvprātīgie, kam pirms koncertiem un to laikā uzticēti dažādi uzdevumi.

Lai pieteiktos par brīvprātīgo, vajadzēja reģistrēties mājaslapā brivpratigie.lv, kā arī uzrakstīt 100 vārdu garu motivācijas vēstuli un atklāt savas stiprās puses, pieredzi un motivāciju dalībai brīvprātīgajā darbā. Ir piecas grupas – komanda «Radošais gars» atbild par dekorāciju gatavošanu un izvietošanu, «Tehniskais prāts» strādā kopā ar Bauskas kultūras centra tehnisko direktoru, «Sociālo tīklu entuziasti» zina, kā izveidot vislabāko fotogrāfiju publicēšanai festivāla sociālajos tīklos, «Aizskatuves spečuks» rūpējas par kārtīgu aizskatuvi un patīkamu vidi māksliniekiem, bet «Kompass» ir vadītājs, kam jāpieņem lēmumi visas grupas interesēs. 

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne informē, ka festivāla darbos iesaistīti 38 brīvprātīgie: «Viņi noformē teritoriju, veic tehniskus darbus, pilda sēžammaisus ar sienu un krāso paletes. Darbs būs arī festivāla norises dienās – jāskenē biļetes, jāuztur kārtībā aizskatuve, jāatbild uz apmeklētāju jautājumiem informācijas centrā.»

«Bauskas Dzīve» festivāla sagatavošanas laikā satika 19 gadus veco Elizabeti Ostrovsku. Viņa pirmo reizi veic brīvprātīgo darbu un atzīst, ka ir daudz priekšrocību – uzkrāta pieredze liela pasākuma rīkošanā un labi pavadīts laiks. «Daudzi jaunieši sūdzas, ka vasarā nav, ko darīt. Šeit var lietderīgi pavadīt brīvo laiku,» teic jauniete, kura festivālu «Bauska TASTE» apmeklējusi visus trīs gadus.

Uzvarietis Māris Blušs brīvprātīgo darbu vērtē kā atpūtu un jaunu pieredzi un ļoti gaida «Mesas» uzstāšanos. «Iesaku arī citiem nākt un darboties. Man ļoti patīk strādāt ar nepazīstamiem cilvēkiem, veicot brīvprātīgo darbu, ir laba iespēja iepazīties,» portālam apgalvoja M. Blušs. Viņam vislabāk paticis pie koka siet lentes.
Kristīne Suslina, lai strādātu brīvprātīgo darbu, atbraukusi no Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta. «Atradu informāciju festivāla «Facebook» lapā. Brīvprātīgais darbs pirms tam man bija svešs,» atklāj jauniete. Tagad viņa par bezpeļņas darba priekšrocībām min jaunus draugus un pasākuma organizēšanā gūto pieredzi: «Esmu nošāvusi divus zaķus ar vienu šāvienu – brīvprātīgi darbojos pasākuma sagatavošanas laikā un apmeklēšu festivālu «Bauska TASTE»,» stāsta K. Suslina. Viņa visvairāk gaida grupas «Triana park» uzstāšanos.

Ilze Lujāne atklāj, ka brīvprātīgie darbinieki pateicībā par padarīto saņems festivāla kreklu un divas ieejas biļetes uz pasākumu.
No 29. jūlija līdz festivāla sākumam, kā arī pēc pasākuma noslēgšanās 5. augusta naktī pilskalna parks no pulksten 22 līdz nākamās dienas rītam apmeklētājiem būs slēgts, informē I. Lujāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ai,ai

Ka tik nemaksāt,un atrod taču durakus kas tur pašī!!!!!!!!

pirms gada, 2019.08.01 12:59

zinātājs

Manuprāt ,tas ir ļoti jauki,kad ir šāda iespēja.
Gluži pa velti jau nesanāk...pusdienas ..ieeja pasākumā nopelnīta,tā kā tikai apsveicami,kad izmanto iespēju.

pirms gada, 2019.08.02 14:10

Tam "Ai,ai"

Vienmēr atrodas kads kunkstētājs komentāros.. :D Brīvprātīgos neviens nepiespiež, tapēc arī tie ir brīvprātīgie..

pirms gada, 2019.08.02 12:25

...

Gribēji teikt dīkdieņu bars, kurš neko nedara, lai var patusēt, jo ne uzko citu nav spējīgi.Pārējie jau sen strādā, lai vasarā nopelnīgu kādu kabatasnaudu

pirms gada, 2019.08.02 14:50

Vietējās ziņas