Bruknā tiekas cilvēki ar labām sirdīm 2

Saulaina pievakare, simtiem cilvēku, lieliska mūzika un apcerīgs noskaņojums prombraucot. To izbaudīja ļaudis, kas svētdienas, 5. jūlija, vakarā bija pulcējušies uz nu jau ceturto labdarības lielkoncertu «Uzcel savu baznīcu!».

Bruknas muiža atbraucējus gaidīja jau no pulksten trijiem pēcpusdienā. Bija padomāts par dažādām radošām izklaidēm. Skolotājs un mākslinieks Bruno Bahs piedāvāja apgūt īso kursu karikatūru zīmēšanā. Viņa asprātīgajā stāstījumā un veiklajā zīmēšanā ieklausījās gan mazie, gan lielie. «Izjutu patiesu lepnumu, ka manai karikatūrai izrādīts tāds gods būt šeit. Esmu šī pasākuma devīzes pārņemts: «Lai uzceļam katrs savu baznīcu sirdīs ikdienas!»,» tā savas emocijas atklāja B. Bahs.

Daudzi sabraukušie izmantoja iespēju būt klāt keramiķa Evalda Vasilevska cepļa atvēršanā. «Man tā ir tradīcija – būt šajā pasākumā un kaut ko iegādāties no keramikas. Priekšmetiem, ko šeit nopērku, ir pavisam cita pievienotā vērtība,» tā atzīst Aiga Baltalksne no Bauskas novada.

Savukārt iecavniece Milita Pīlādze stāsta, ka šurp viņa brauc, jo te var gūt lielisku muzikālo baudījumu. «Te parasti uzstājas profesionāli mūziķi, kuru priekšnesums mani vienmēr ir emocionāli ļoti uzrunājis. Nekur citur negūstu to baudījumu, kāds ir šeit,» tā M. Pīlādze. Kristaps no Bauskas novada piebilst: «Guli dārzā līdzās bukšiem, kāpostiem un burkāniem, veries debesīs un klausies brīnišķīgu mūziku. Kur vēl tas iespējams kā tikai Bruknā!».

Viena no labdarības akcijas idejas aizsācējām, mūziķe no Liepājas Maija Kalniņa «Bauskas Dzīvei» atzina, ka viņa nespēj atbildēt, kādēļ ik gadu mēro tālu ceļu uz Bruknu: «Jebkurš mākslinieks, kurš šeit uzstājas, ir ieguvējs. Šīs vietas pievilcību nevar izskaidrot vārdos. Mēs ceļam ne tikai to baznīcu, kas te ir redzama, bet ceļam to katrs sevī. Un tā ir ļoti liela vērtība.» Mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis jeb Goran Gora piebilst, ka visus šeit sabraukušos cilvēkus vieno tas, ka viņiem ir laba sirds.

Koncertā, kas izskanēja divu ar pusi stundu garumā, sanākušos priecēja vairāk nekā 20 mūziķu. Viņu vidū bija Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Kārlis Kazāks, Marts Kristiāns Kalniņš, Ralfs Eilands un grupa «PeR», Paula Dukure, Normunds Rutulis, Goran Gora, grupas «Putnu balle», «Willow Farm», «NeParasts bars» un citi izpildītāji. Pēc koncerta sanākušie vēl nesteidza izklīst, baudīja vakara saules pielieto Bruknas muižas dārzu.

«Mēs katrs dzīvojam savam sapnim, un tieši tas mūsu dzīvē ikdienai piedod jēgu. Paldies ikvienam, kura sapnis šovakar bija pabūt Bruknā. Paldies ikvienam, ka esat uzticējušies, esat iemīlējušies Bruknā,» atvadoties visiem sacīja priesteris Andrejs Mediņš. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Paldies!

Milzīgs paldies pasākuma organizatoriem par brīnišķīgu nepiespiestu gaisotni, sakoptu vietu, māksliniecisko baudījumu un milzīgu pievienoto vērtību! P.S. Kaut vairāk būtu pasākumu , kurā iztiek bez grādīgajiem dzērieniem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 13:53

Evija

Bija jau skaisti un baudāmi! Prieks, ka koncerts ir "'ērts" ģimenei!
Tikai žēl, ka ar katru gadu biļetes cenas pieaug, bet koncerts kļūst īsāks.
P.S. Ja teiksiet - izmaksas pieaug!, tad atbildēšu - mūsu algas nepieaug!, un drīz visa ģimene šo jauko pasākumu apmeklēt nevarēsim atļauties!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 15:21

Vietējās ziņas