Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bruknā turpinās Klusuma rekolekcijas

Dāviņu pagasta Bruknas muižā no 9. aprīļa vakara līdz 12. aprīļa vakaram turpināsies Klusuma rekolekcijas ar Svētā Ignācija garīgajiem vingrinājumiem Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītāju Rinalda Granta un Krista Kalniņa vadībā, informē Rinalds Grants.

Dalībai rekolekcijās nav nepieciešamas iepriekšējas Bībeles zināšanas, klusuma vai garīgo vingrinājumu pieredze. Lūdzoties, lasot Svētos Rakstus un gremdējoties klusās apcerēs, dalībnieki sekos Kristus dzīves stāstam līdz pat Klusās nedēļas notikumiem. Rekolekciju apmeklētājiem jāņem vērā, ka arī Klusajā nedēļā, kas sekos rekolekcijām Bruknā, ir vēlams turpināt garīgos vingrinājumus vienatnē līdz Kristus augšāmcelšanās dienai. Klusuma rekolekcijās būs iespēja piedzīvot, kā Dievs ikkatru uzrunā ļoti personīgi, pilnveidot spēju klusēt Dieva priekšā un lūgšanās izmantot Svētos Rakstus.

Rekolekcijas ir laiks, kad kristieši nošķiras no ikdienas dzīves pienākumiem, lai visu uzmanību veltītu lūgšanām un apcerei. Tās var piedzīvot rekolekciju namos vai arī praktizēt individuāli ikdienā. Tā dēvētajās sprediķu rekolekcijās dalībnieki strādā grupā, kuras vadītāji sniedz dažādus priekšlasījumus, ko klausītāji pēc tam apcer, pārrunā un par tiem lūdz.

Viens no pazīstamākajiem rekolekciju veidiem ir Svētā Ignācija rekolekcijas, ko pamazām iepazīst arī Latvijas kristieši. Nosaukums ir radies no Lojolas Ignācija, kurš 16. gadsimtā izveidoja īpašu garīgo vingrinājumu sistēmu. Tās pamatā ir četras nedēļas ilga meditāciju sērija par Bībeles tekstiem – galvenokārt par Jēzus dzīves notikumiem.

Mācītājs Krists Kalniņš jau ir vadījis rekolekcijas Bruknā un piedalījies Bruknas Kalna svētību kopienas citās aktivitātēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas