Bruknas kopienas vadītājs Andrejs Mediņš preses konferencē noliedz pārkāpumus 56

Otrdien, 25. augustā, Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā notika preses konference, lai atbildētu uz jautājumiem par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem kopienā. Kā «Bauskas Dzīve» jau informēja, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi pēc sūdzības veikusi pārbaudes Bruknas muižā un konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Ar kopienas vadītāju priesteri Andreju Mediņu daudziem, arī «Bauskas Dzīvei», neizdevās sazināties, jo viņš neatbildēja. Tāpēc uz preses konferenci bija ieradies prāvs pulks preses pārstāvju, arī kopienas un prāvesta atbalstītāji, kopskaitā ap 30 cilvēku.

Konferenci vadīja Maija Kalniņa, kas uz šo notikumu četras stundas bija braukusi no Liepājas. Daudzi bija pakārtojuši savas darbdienas gaitas, lai atrastos Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā. Visvairāk visi sanākušie gaidīja A. Mediņu. Priesteris sacīja: «Apzināti klusēju, jo uzskatīju, ka jums ir daudz informācijas, ko «gremot». Grūtāk bija tiem, kas maz pazīst Bruknu. Paldies Latvijas ļaudīm, visiem par to, ka neesat vienaldzīgi par to, kas notiek. Paldies par emocionālo un garīgo atbalstu, to sniedza tie, kas pazīst mani un Bruknu. Es pieņēmu Dieva Garu, ļāvu, lai izsakās. Es neesmu labāks par Jēzu, kam man sevi attaisnot?! Visu jau izšķir darbi, augļi. Kam katram atsevišķi ko skaidrot?! Labāk tad jau tagad visiem uzreiz atbildēt,» klusēšanu skaidroja kopienas vadītājs.

Priesteris uzsvēra, ka «valsts lieta būtu vilkt cilvēkus ārā» no atkarībām, problēmām, bet tā tas diemžēl nenotiek, vairs nav institūciju, kas ar to nodarbotos, turklāt bez maksas. Tāpēc sociālās un garīgās aprūpes darbs jo gadu kļūst aktuālāks, tā pirms aptuveni četriem pieciem gadiem palīdzību kopienā sākuši meklēt arī vecāki, kas netiek galā ar saviem pusaudžiem. Palīdzība viņiem nav atteikta, tomēr «ar vienu noteikumu – nav atsevišķas programmas, dzīvesveida un noteikumu, visu darām kopā». Tie bijuši bērni, kas nonākuši policijas un bāriņtiesu redzeslokā, nav gājuši uz skolu, «izmesti» no trim četrām mācību iestādēm. Citiem vecākiem bāriņtiesas, tiesneši, pieaugušajiem probācijas dienests ieteicis meklēt palīdzību Bruknas kopienā kā pēdējo glābšanas salmiņu. Pusaudži vesti no Rīgas un citurienes, vairāki bijuši arī no vietējās apkaimes. «Brukna nav mazgadīgo pāraudzināšanas iestāde, te nav ne žogu, ne restu, divreiz dienā kursē autobuss. Problēma ir vecāki, kas zaudējuši autoritāti, zaudējuši spēju būt par mugurkaulu, nav taisnīguma izpratnes. Kur sūtīt šos izmisušos vecākus? Vai ir kaut viena iestāde, kas palīdz šādiem bērniem?!» jautāja A. Mediņš.

Pēc pārbaudēm bērni aizvesti prom. Daudzi raudājuši, jo gribējuši palikt Bruknā. «Noteikumi šeit ir ļoti stingri, te ir ļoti liela kārtība, par to es esmu lepns,» uzsvēra A. Mediņš.

«Pašlaik jaunatne ir krimināla, tizla un izlaista, bet vecāki – nožēlojami, bezspēcīgi un vāji. Bruknā durvis nekad nav aizslēgtas, mums nekas nav slēpjams. Neko nedarām tādu, par ko mana kopiena pašlaik tiek nodirsta,» uzsvēra A. Mediņš. Viņš sacīja, ka jauniešiem esot telefoni, arī par ūdens nedošanu «ir meli». Ūdens pudeles ir sagādātas, un strādājot ir paredzēts tās ņemt līdzi, ja kāds pats nav paņēmis līdzi, tad kurš vainīgs, jautāja prāvests. Medmāsas kopienā patiešām nav, bet «kur mājās tāda ir katras vagas galā». Vecāki palīdzot, ja ir vajadzība. Savukārt par darba uzdevumiem A. Mediņš skaidroja, ka arī ģimenē allaž bijuši konkrēti uzdevumi, kas un cik daudz katram jāpaveic. Tā arī kopienā ir lietas, kas jāpadara, «pie galda viss tiek izrunāts no rīta un vakarā». «Tas māca atbildību. Katram sava vaga jānoravē – vai tās ir 15 minūtes vai divas stundas, vai visa diena citam. Nevar arī atstāt, piemēram, upenes nelasītas, bet visu darām kopā. Ja negribi, nedari, bet tad brauc mājās!» brīvprātības principu izklāsta prāvests. Turklāt ir vienošanās ar vecākiem, un lielākoties brīvajā laikā viņi paši ir Bruknā.

Trešdienās un piektdienās katoļu baznīcā tradicionāli esot gavēnis. «Tas nozīmē bez gaļas. Tēja, medus, ievārījums – vai tas ir briesmīgi?» «ēst nedošanu» komentēja kopienas vadītājs. Viņš sacīja – ja kādam ļoti sagribas ēst vai dzert, viņš var to darīt.
Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis nesaskatīja problēmu tajā, ka bērni ir kopā ar cilvēkiem, kas jau vairākus gadus, piemēram, nedzer. Visus «pārkāpumus» bīskaps nosauca par tendencioziem un safabricētiem.

Turpmākajos plānos esot veidot jauniešu māju Kurmenē, tur būtu vieta pusaudžiem. Visticamāk, Bruknā «problēmbērni» vairs netiks pieņemti un neatradīsies kopā ar pieaugušajiem, kas risina savas problēmas. Šo «skandālu», A. Mediņa un kopienas locekļu skatījumā, izraisījusi skaudība un atriebība.

Vairāk par dzirdēto preses konferencē Bruknas muižā lasiet piektdienas, 28. augusta, «Bauskas Dzīvē»!

Pievieno komentāru

Komentāri 56

nu nav tā

Trešdienās un piektdienās katoļu baznīcā tradicionāli esot gavēnis. «Tas nozīmē bez gaļas.
Es arī esmu katolis, bet manā katoļticībā gan gavēnis ir pirms Lieldienām un Ziemassvētkiem, bet piektdienās ir tikai atturēšanās no gaļas ēdieniem. Tas pat baznīcas baušļos ir rakstīts. Un nav jau jāēd piektdien tikai maize un zapte, var zivis, piena produktus, miltu ēdienus u.t.t. Un smagus darbus diez vai spēs veikt, visu dienu ēdot tikai maizi,zapti un medu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 14:24

un ne tikai

Pašlaik jaunatne ir krimināla, tizla un izlaista, bet vecāki – nožēlojami, bezspēcīgi un vāji.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 15:07

līdz šim es arī nekad nebiju dzirdējussi.kad katoļiem trešdienās un piektdienās ir gavēņi.Ja tas notiek tikai Brruknā taupības nolūkā,tad vajag tā arī teikt.Un par pārējie piekrītu iepriekšējam komentētājam.Labi tas,ka tie pussaudži vairs nebūs kopā ar pieaugušajiem,un varbūt tad arī būs savādāk.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 15:09

no laukiem

Teitoņu ordenis mocīja un paverdzināja Latviešus 800 gadus.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 15:37

Fa®OoN

Kāpēc Mediņ Tu bērnus par pirdieniem sauc? Tev ausis noraut un krustu dibenā iebāzt? Vēlies gudrīt ilgi ārstēties un tabletes dzert?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:22

?????

Kur ir tavi brīnumbērni ?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:40

meitene ar airi

Visi bērni ir enģelīši un brīnumbērni!!! Bet šim ,,mācītājam,, tiešām vajadzētu ausis apraut!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:52

Patriarhs

Mediņš nav mācītājs, pārģērbies šmurgulis par mācītāju kuram atlicis divas reizes nopirsties!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:27

tu

Neesi pat Mediņa pirdiena vērts !

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:43

Dons Lukašello

TU SASKATI VĒRTĪBU MEDIŅA GĀZĒS UN NO VIŅA GĀZĒM ESI LABUMA GUVĒJS?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:49

INGA

Nu Mediņam nebūtu ko apvainoties,kļūda izlabota,pusaudži tur vairs nebūs,bet tikai tagad viņam vismaz vajadzētu saprast,kad tur esošie cilvēki ir cilvēki,un tāda cietsirdīga un rupja attieksme nebūtu vēlama,un tas nemaz neiestāv baznīcas priesterim.Protaams paldies viņam par to,ko viņš ir izdarījis Bruknā,bet tomēr jāpārskata sava attieksme pret cilvēkiem ,jābūt būtu stingram gan,bet ne rupjam un nežēlīgam.Lai viņam veicās,gan būs labi.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:54

Ingai

Tā nežēlība izpaužās tā,ka Bruknas iemītniekiem ir aizliegts lietot narkotikas,dzert alkaholu un strādāt?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.27 07:03

hmmm

ja atņem pases un telefonus, naudu, tieši cik tālu var aiziet? un ja tevi nosauc par tizleni, ka neesi paņēmis ūdeni, neļauj iet pakaļ, jo redz ir jāstrādā, tas ir O.K.? sevi slavēt un pielidzināt Jēzum ir vairāk kā liekulīgi, vienlaikus tos, kas norāda un nekonsekvencēm sauc par tizleņiem, ***ējiem. šādi runājot ar pusaudzi, ko tieši iemāca - neko, ka šāds sarunas veids ir pat pieņemts. šajā stāstā ir aizmirsts pats galvenais - bērni. štrunta ar Mediņu un viņa kultu, gan jau izkulsies, nožēlos grēkus, bet pret bērniem turpinās izturēties, kā pret pēdējiem... mierinājums tik viens - tie, kas bija pēdējie, tie būs pirmie.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 16:57

Dr.Dulitl

Klauns ir tas jūsu mEDIŅŠ, kas čakarē visiem sev apkārt prātu, viņam pašam ir nopietni jāārstējās, bet Latvijas ārsti te būs bezspēcīgi!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:04

Anita

Tādi izgājieni, kā šim klaunam nav savienojami ar priestera darbu, šitam ellē ir paredzēta atsevišķa krāsns!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:12

Anitai

Ko tu atbildētu, ja tevi puišelis nosauktu par " kuņu" ? Vai tā ir cieņa pret sievieti ?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 19:02

to Anitai

Vienā no Rīgas "prestižajām" skolām tētukiņš noalgoja advokātu, lai viņa tizlais bērnelis varētu skolotāju par kuci saukt, lūk par ko ir jāsatraucas

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.27 20:00

Suslapānovs

Mediņš runā un uzvedās, kā notiesātais, kas izcieš mūža ieslodzījumu un ir pievērsies Dievam!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:17

Pāvests

Mediņ, tavs turpmākais baznīcas vārds, būs priesteris pirdiens!!!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:28

VILIS

Varbūt labāk Bruknas pirdiens?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:31

Patriarhs

Oficiāli - Bruknas muižas kopienas vadītājs Pirdiens Andrejs Mediņš

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 17:46

unn

Jau vairākas paaudzes vecākiem nav jausmas, kā audzināt bērnu, pusaudzi, kā gatavot viņu pieaugušā patstāvīgai dzīvei.Vienām paaudzēm par audzinātājiem kļuva skola, pionieri, komjaunatne. Vēlākām – kaitīgi atnesti standarti no parazitāras pasaules, izvirtības, mantrausības, iznīcināšanas pasaules. Pie mums viņu sauc maigāk: par toleranto patērniecisko pasauli.Ir jāsaprot, ka mūsu tautas būtība, serdenis ir radošums, radīšana. Mēs mirstam, sabrūkam no iekšienes, kad pārejam patēriņa gultnē. Patērnieciskums – tas ir parazītisms, izdzīvošana uz cita pilnīgāka dzīva organisma jeb sev līdzīga rēķina.Tādejādi iebraucēji “prātnieki” pārvērš mūs indivīdos, kuri aprij paši sevi. Tas vairs nav pilsoņu karš, kurā notiek savas paša tautas iznīcināšana. Tā ir iekšējas pašiznīcināšanās slēpta forma.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 18:08

Janka

Kā to var visu labot!

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 19:00

Cūka PEPA

Bruknas muižas virsaiti ar zilajām asinīm tikai cietums izlabos

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 20:26

cik

daudz garīgi atpalikušu cilvēciņu bausķelītē....varbūt palieciet pie vakara šmigas un cigaretes...

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 18:11

Ciki tiki

daudz garīgi atpalikušu cilvēciņu bruknas muižiņā....varbūt palieciet pie vakara šmigas un cigaretes...

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 18:34

prātnieks

Daudzo jauniešu garīgais un arī fiziskais tizlums ir ''bērnu tiesību'' darbības rezultāts. Cik daudz un ilgi valsts varēs dot pabalstus par nestrādāšanu līdz pat pensijai un vēl pensiju slaistiem? Ir jauki oponēt ar visādām tiesībām, bezmaksas biļetēm un vēl un vēl un nevis ar PIENĀKUMU pret sabiedrību - veicot darbu.
Mediņš ir viens no tiem, kurš šo problēmu izprot un mēģina labot - bet kur valsts vara pilī, MK un Saeimā - paslēpusies aiz gardīnēm ....

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 19:37

bērnu tiesību inspektori daudz saradušies un tik aizstāv tizleņus, šmurguļus. Man paziņai dēls vazājās apkārt, negāja uz skolu un nosūdzēja māti, ka viņa liek daudz strādāt un viņu fiziski soda un viņš ir pārguris un nevar mācīties utt. Māti,kura viena cīnās un audzina 5 bērnus. Un inspektori otrā dienā klāt un notic bērnam nevis mātei. Kādi mūsu mājas pagalmā aug ? Visu dienu izgrūsti ārā un nevienam vecākam neinteresē, kā viņš ;;matam;; runā, kā uzvedas. Galvenais, lai mājās miers. Lai tad tiesību aizstāvji runā ar vecākiem un māca viņus, kā audzināt tādus izlaistus vājprātus. Un vienmēr jau vainīgs tas, kas kaut ko dara...

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.29 17:55

to jā

Tu ar savu komentu esi iebraucis galiigaas auzaas,jo nevar saprast,kuraa pusee tu esi,tad par vecaakiem,tad par beerrniem. Bet vienmeer katram kokam divi gali.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.29 19:02

/??/

es tik saku,ka Dievs zinās ,ko iesāk ar šo lietu.Brukna tak ir Mediņa privātīpašums.Visi strādā viņa labā.Pat Evanģelijā rakstīts,ka strādnieks ir savas algas cienīgs.Kā tur ir?Te mantrausība izgājusi taisnē.nekas personīgs,bet kaut kas nav kārtībā.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 19:39

>>/??/

Stulbs, kas stulbs. Vai ta tos '' dziives pabeernus'' Bruknaa sadzen ar varu? Pashi labpraatiigi ierodaas uz darba terapiju un veido to ''personiigo'' Medinja iipashumu, ko pashiem un naakamajiem paliidziibas mekleetaajiem izmantot.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.28 13:25

Bruknas muižas lielākā investora Ginta Dandzberga

https://www.santa.lv/raksts/klubs/bruknas-muizas-lielaka-investora-ginta-dandzberga-intervija-zurnala-klubs-pardevu-biznesu-lai-uzceltu-skolu-32631/

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.26 20:28

Vietējās ziņas