Brunavā deguši 150 siena ruļļi

Svētdien, 11. aprīlī, plkst. 15.28 Bauskas, Iecavas un Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega apmēram 150 salmu ruļļi, kas sakrauti 15 metru garā un piecu metru platā krāvumā. Liesmu rezultātā aizdegās ar blakus esošā sausā zāle 550 m2 platībā. Dzēšanas darbi pašlaik vēl turpinās, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 27 kūlas ugunsgrēkus, no tiem piektdien – piecus, sestdien un svētdien katru dienu pa 11 kūlas ugunsgrēkiem, tostarp 5000 m2 platībā Bērzkalnu ielā Bauskā, 1000 m2 platībā – Bauskas novada Ceraukstes pagastā, 700 m2 platībā – Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā, 400 m2 platībā – Rundāles novada Rundāles pagastā, 100 m2 platībā – Rundāles novada Viesturu pagastā, 10 m2 platībā kūla un zaru kaudze dega Bauskas novada Codes pagastā.
Svētdien, 11. aprīlī, Bauskas novada Mežotnes pagastā kūlas dedzināšanas dēļ nodega arī dārza māja. Kūlas ugunsgrēka platība bija trīs hektāri, bet dārza mājiņa dega 8 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla un nenotiktu tās degšana. Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu, kas fiziskai fiziskajai personai ir no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.
Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 9. aprīļa plkst. 6.30 līdz 12. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 51 izsaukumu – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums.

Aizvadītajās trijās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 282 izsaukumus – 161 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 95 kūlas ugunsgrēku un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 87 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas