Brunavas pagastā dega kūla desmit hektāru platībā

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa 13 kūlas ugunsgrēkus. Bauskas novada Brunavas pagastā 15. aprīlī plkst. 16.30 dega kūla desmit hektāru platībā un krūmāji viena hektāra platībā. Ar liesmām cīnījās seši Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji ar divām autocisternām. Darbi tika pabeigti plkst. 20. Izdevās no ugunsnelaimes nosargāt māju, kas atradās netālu, portālu informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova stāsta, ka aizbraukusi apskatīties – Tervidānu pusē degusi pamesta, nekopta zemes platība. «Iedzīvotāji spriež, ka, visticamāk, speciāli aizdedzināts. Cilvēki šajā sausajā laikā ir neuzmanīgi ar uguni. Tomēr Brunavas pagastā paliek aizvien mazāk šādu nekoptu, neizmantotu platību, apstrādāti lauki jau nedeg,» teic B. Marčenkova.

No 15. aprīļa plkst. 6.30 līdz 16. aprīļa plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 27 izsaukumus, 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas