Brunavas pagasta «Sprīdīšos» ar diskusiju atver jauno semināru telpu 5

Saimniecībā «Sprīdīši» Bauskas novada Brunavas pagastā ceturtdien, 14. maijā, uzņēma biedrības «Apvārsnis» un Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) pārstāves.

Lauku dāmas piedalījās diskusijā par vietējās pārtikas plašāku pieejamību tirgū, oficiāli atklājot Ļekūnu ģimenes saimniecībā iekārtoto jauno semināru telpu. Līdzīgas diskusijas LZF paspārnē jau notikušas Iecavā, Vecumniekos, Bauskā, daudzviet citur Latvijā.

Viesību un semināru zāle 72 kvadrātmetru platībā ir aizvadītās ziemas lielākais darbs, atklāj «Sprīdīšu» saimniece Iveta Ļekūne. «Te martā notika dendroloģes Aijas Kaškures vadītās nodarbības, kurās uzņēmām 34 brunavietes un citu pagastu dārzkopes,» stāsta Iveta. «Jutāmies ļoti ērti. Telpas dizainu veidojusi Kristiāna Lepse-Zaharjana. Ap galdu varam salikt saliekamos krēslus. «Klaču stūrītī» ir divi klubkrēsli un kafijas galdiņš pāris tasītēm intīmai sarunai.»

Dizainu papildina Ivetas pašas gleznas, kas tapušas «Meistara Gotharda» studijā. Noskaņu telpā var mainīt ar krāsainu gaismu, ko regulē ar diodēm un pulti. Istaba aprīkota ar videoierīcēm, ar kurām ceturtdien pirms sarunas par vietējo pārtiku demonstrēja tematisko filmu. Saimniece stāsta, ka telpai vēl trūkst dažu dizaina detaļu, bet papildu plašumu dod līdzās esošā terase.

Semināra telpas izmantošana notiek sadarbībā ar Valsts lauku tīklu. Marta semināram telpu izmantoja Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas birojs. «Sprīdīšos» dažādu mācību rīkošana būs papildinājums pamatbiznesam – puķu stādu audzēšanai, skābētu kāpostu ražošanai SIA «Kāpostnīca».

Uzskatāms piemērs semināru dalībniekiem un citiem apmeklētājiem «Sprīdīšos» ir daiļdārza dobes, ko saimnieki sākuši ierīkot pirms pāris gadiem. Te apstādījumi iekārtoti ar melnās plēves ieklājumu un mulčējumu, lai mazāk jāravē, stāsta Iveta. Pēc A. Kaškures padoma pārtaisīta akmeņu seguma taciņa uz terasi, būs vēl citi jaunumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Netāla kaimiņiene

Iveta! Apbrīnoju Tavu enerģiju, izdomu, drosmi darīt visu, ko Tu dari! Labu veselību, veiksmi turpmāk!(p.s. es esmu lepna, ka mums Brunavā esi Tu un Tava ģimene)

pirms 5 gadiem, 2015.05.15 12:27

Lienīte

Prieks par Ļekūnītes nenogurdināmo rušināšanos. Lai veicas!!!

pirms 5 gadiem, 2015.05.15 15:40

es arī

Jūs esat labulabie!!! Atbalstu visu,ko jūs dariet!

pirms 5 gadiem, 2015.05.17 13:19

Vietējās ziņas