Brunavas piensaimniecībā izmēģina Lietuvā pārbaudītu biznesa virzienu 1

Siera ražotnes «Krišjāņi» vadītāja Iluta Straģe savā Bauskas novada Brunavas pagasta sētā otro gadu tur piena aitas, iespējams, veidojot jaunu biznesa virzienu.

Aitu piena izmantošana siera ražošanai noskatīta no kaimiņvalstu kolēģēm, bet Iluta pati atklājusi – treknais un ļoti vērtīgais aitu piens vislabākais ir saldējuma ražošanai.

Pirmās aitumātes Iluta atvedusi no Igaunijas, un tagad aiz trušu mītnēm aplokā ganās teju divi desmiti pūkaino mājlopu. Daža ir šokolādes brūna, vairākums – ierasti gaišas. Pienu pašlaik dod gandrīz puse, dažas dzimušas šeit, vēl pārītis atvests ganāmpulka papildināšanai, stāsta saimniece.

«Viņas ir draudzīgas, labprāt nāk klāt un ļauj pakasīt aiz auss,» atklāj Iluta, apgāžot stereotipu par aitu aprobežotību, «es ar viņām runājos, kaut ko pasaka pretī, un vienmēr sagaida – cer uz kādu kārumu.» Aitu ciltstēvs, kas ir pavisam paģērīgs uz glāstiem arī no ciemiņiem, līdz ar pārīti jaunāku aitu aiz mājas «pļauj zālīti».

Straģu ganāmpulku šonedēļ apskatīja lauksaimnieki no Dobeles, Tērvetes un Jelgavas novada, Valsts lauku tīkla finansētā braucienā iepazīstot Zemgales un Lietuvas saimnieku pieredzi biznesa dažādošanā. Nogaršojuši aitu sieru un saldējumu, ciemiņi uzdeva daudz jautājumu par piena aitu šķirnēm, turēšanu, vakcinēšanu, ienesīgumu, uzslavēja ideju par apaļu trušu mītni, kurā dzīvniekus ērtāk barot, kā arī apskatīja fazānus.

I. Straģe portālam skaidro, ka piena aitas izmēģina kā potenciālu jaunu biznesa virzienu vienlaikus govs piena sieru ražošanai. Tie ar «Krišjāņu» zīmolu iecienīti Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Latgales pusē. Saimniecībā ražo arī vītinātas liellopu desas. «Cenšamies piedāvāt arvien ko jaunu, lai klienti gribētu atgriezties,» saka Brunavas saimniece.

Saimniecība ar Eiropas fondu atbalstu iegādājusies treileri izbraukuma tirdzniecībai ar saldējuma un kokteiļu gatavošanas iekārtām, vitrīnu sieriem. Iluta atklāj – aitu piens ar 9% tauku saturu ir īsti labs ļoti gardam saldējumam, tas padara smalku arī vienkāršāku kafiju. Daugavpilī kā jaunums piedāvāts jaunlopa burgeris, ko īpaši naski nomēģinājuši un slavējuši citi tirgotāji, stāsta Iluta. Gardumus var nogaršot arī dažādos sarīkojumos mūspusē.

Sākumā dažs baidās garšot Latvijā neierasto aitu pienu, taču Lietuvā tas ir ļoti populārs, apstiprina lauku konsultante Raimonda Ribikauska. Viņa zemgaliešus šajā pašā braucienā aizveda uz Kristinas Milišunienes saimniecību Biržu rajonā, kur varēja apskatīt četras aitu šķirnes. Divas no tām ir vēsturiskās – lietuviešu tumšgalves un rupjvilnas, par kurām saņem atsevišķas subsīdijas.

Kaimiņvalstī atbalsta arī gaļas aitu audzēšanu, taču piena aitām finansējuma pagaidām nav. Tas nav šķērslis, apliecina K. Milišuniene: «Pie Viļņas atvērta liela aitu piena saimniecība, kur slauc un pārstrādā tūkstošiem litru, bet pieprasījumu pēc aitu siera nevar izpildīt.»

Kristina kā Lietuvas Aitkopības asociācijas vadītāja iepazīstināja latviešus ar atjautīgiem prezentēšanas paņēmieniem. Saimniecībā par LEADER naudu uzceltas divas jurtas, kas siltinātas ar presētu aitu vilnu. Tajās ir gan elektrība, gan internets, notiek semināri un sarīkojumi. Aitu saimniecība piesaista klientus ne tikai ar piena gardumiem, bet arī ar vilnas zābaciņiem.

Turpat netālu Dariusa un Neringas Linkeviču bioloģiskajā saimniecībā latviešus sagaidījis tik bagātīgs galds, ka to nevarēja noēst, nosmej Raimonda. Te zemgalieši izbaudīja briežu safari džipā un garšoja visdažādākos medījumu gaļas gardumus. Linkeviči tur briežus, muflonus un savvaļas aitas, galvenokārt attīstot lauku tūrisma biznesu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas