Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brunavas un Jaunsaules ļaudis pulcējas Mēmeles krastā 6

Desmitiem svecīšu sestdienas, 16. novembra, vakarā izgaismoja nepilnus simts metrus garo gājēju tiltiņu pār Mēmeli, kas savieno Jaunsauli un Brunavu. Te divu pagastu ļaudis svinēja Latvijas Republikas 95. dzimšanas dienu. 


Tilta izgaismošana ar svecēm, kā arī gaismas plosta laišana Mēmelē jaunsauliešiem un brunaviešiem jau kļuvusi par tradīciju. Brunaviete Aldona Juškevica atceras, kā kopā ar mazmeitu šeit bijušas pirms pieciem gadiem, kad līdzīgā pasākumā godināta Latvijas Republika tās 90. gadu jubilejā.

«Kā gan varēju tagad nenākt, ja kopā ar mazmeitu te bijām arī pirms pieciem gadiem? Laiks šovakar jauks, mēness arī izlīdis no mākoņiem. Televīzijas pārraides pagaidīs, te ir pavisam cita gaisotne,» novietojot svecīti uz tilta, «Bauskas Dzīvei» atzīst brunaviete.


Uz gājēju tiltiņa atnākusi jaunsauliete Līga Jaungaile kopā ar sešus gadus veco dēlēnu Robertu. Viņiem sestdiena bijusi notikumiem bagāta – Bauskā apmeklēts motormuzejs, noskatīta ceļojošā cirka izrāde, vakarā uz tilta iedegta svecīte valsts dzimšanas dienai. 


Sanākušos uzrunāja Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga. Viņa pateicās visiem, kuri šajā vakarā rada laiku un iespēju sveču gaismā svinēt savas valsts jubileju. «Lai mēs visi spētu ar labiem darbiem un labām domām vadīt turpmākos piecus gadus, gaidot savas Latvijas simto dzimšanas dienu!» vēlēja pagasta pārvaldes vadītāja. 


Pēc uzrunas Mēmelē tika ielaists īpašs plosts, kuru rotāja svecītes, veidojot skaitli «95». Savu gaismas dekoru bija izgatavojusi Jaunsaules skolas 5. klases audzēkne Anete Safronova. Gatavot to viņai palīdzēja tētis Valērijs. Viņš bija klāt arī brīdī, kad Anete savu gaismas plostu atvēlēja Mēmeles ūdeņiem.


Ap pussimts abu pagastu ļaužu upes krastā dziedāja skaistākās latviešu dziesmas. Viņiem palīdzēja duets «Uzmini nu», arī vokālais ansamblis «Uguntiņas». Ļaudīm bija sarūpēta karsta tēja un pīrāgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jaa

un kur tad Brunavas vaditaja, nekur neesmu dzirdejusi runajam vai piedaloties pagasta svetkos... tikai tik cik ievilkt krustinu, ka ir bijusi,jo vinu neinterese pagasta dzive- tik alga un darba masina

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 13:59

Arī

Ir gan tā Kolberga malacis, visos pasākumos ir kopā ar savējiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 18:30

apmeklētāja

jaa atbilde, Vai biji uz skaisto Valsts svētku koncertu Brunavas pag. tad būtu ar ieraudzījis pagasta vadītāju

pirms 6 gadiem, 2013.11.18 14:52

bāleliņš patiltē

Ir gan tie latvieši diži plostotāji, neviens kārtīgs plosts nav bez dziesmām !

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 16:05

Vietējās ziņas