Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brunaviešus uztrauc ceļu kvalitāte un skolēnu ēdināšana 38

Bauskas novada domes deputāti Mārtiņš Ruža, Inita Nagņibeda, Rudīte Čakāne un Arnolds Jātnieks piektdien, 14. martā, tikās ar Brunavas pagasta iedzīvotājiem.  Vietējā bibliotēkā uz tikšanos bija atnākuši 15 brunavieši.

Sarunas sākumā ģimenes ārstes palīdze Elga Druseika vairāku skolēnu vecāku vārdā pauda sašutumu par produktu kvalitāti, no kādiem Mežgaļu pamatskolā bērniem jāgatavo pusdienas. Joprojām tie ir lēti, zemas kvalitātes, vairākumā gadījumu ārzemju izcelsmes produkti.

«Uz skolu tiek vesti 2. šķiras tomāti no Turcijas, olas no Polijas, nereti ar pēdējo dienu derīguma termiņu. Janvārī olas dažreiz bija pat sasalušas. Uz skolu ved 2. šķiras ābolus no Polijas, zaļie zirnīši ir no Lietuvas, cepumi no Moldovas, tēja no Polijas. Daļa produktu ir tādi, kādus nereti nākas redzēt atkritumu urnās pie Bauskas lielveikaliem. Gaļu ved no Rēzeknes, tā ir ļoti trekna. Šādu gaļu nevar arī aizsūtīt atpakaļ, jo vietā jau nav ko paņemt, bet pusdienas bērniem galdā jāliek. Saldēto zivju apjoms pēc atkausēšanas vairākkārt sarūk. Un to visu jāēd mūsu bērniem laikā, kad pagastā ir daudz zemnieku saimniecību, kas audzē dārzeņus, augļus, nodarbojas ar piena lopkopību,» problēmas būtību raksturoja E. Druseika. Viņas teikto apstiprināja vairāki sanākušie brunavieši.

Izskanēja pārmetumi novada iepirkuma komisijai, kura nespēj vai negrib izstrādāt tādus nosacījumus, kas liegtu skolām piedāvāt nekvalitatīvas importa pārtikas izejvielas. Deputāti atzina, ka produktu iepirkumos ir nepilnības. M. Ruža apliecināja, ka nav pieņemama šāda kārtība: «No septembra mēs nodrošināsim ar brīvpusdienām visus skolēnus līdz 9. klasei. Tādēļ ir nepieņemami, ka novada līdzekļi tiek tērēti nekvalitatīvu produktu iegādei.» A. Jātnieks norādīja, ka šī ir ne tikai Bauskas novada, bet gan visas valsts problēma, par kuru diskutēts arī Zemnieku saeimā.

Brunaviete Ruta Segliņa sacīja, ka pēdējo gadu laikā uzlabojusies vides kultūra pagastā. Tomēr Ērgļos ir vairākas savulaik no kopsaimniecības privatizētās ražošanas ēkas, kas pašlaik ir pamestas, pat bīstamas. Tām garām uz skolu iet bērni, tādēļ nav tālu līdz nelaimei. Izskanēja priekšlikums konkursā «Bauskas novada rota» ieviest nomināciju «Novada dadzis». Tajā varētu paust kritiku īpaši nolaistiem un neapsaimniekotiem objektiem.

Lauku ļaužu dzīves kvalitātes uzlabošanā liela nozīme ir ceļiem. Brunavas pagasts ir vienīgais novadā, līdz kuram no Bauskas nevar atbraukt pa asfaltu. A. Jātnieks rosināja iedzīvotājus, kā arī pagasta pārvaldes darbiniekus vēstules ar iebildumiem adresēt Satiksmes ministrijai. Sastādot remontējamo ceļu sarakstus, nereti priekšroka tiek dota tiem ceļiem, par kuriem regulāri ir visvairāk sūdzību. Izskanēja priekšlikums meklēt finansējuma iespējas pārrobežu sadarbības projektos, jo daudziem brunaviešiem ir nepieciešama ērta nokļūšana uz netālajiem Biržiem Lietuvā.

Sanākušie atbalstīja baseina būvi Bauskā, atzīstot šī objekta nozīmi aktīvās atpūtas un iedzīvotāju veselības uzlabošanā.

Iebildumi izskanēja par atsevišķu kapu apsaimniekotāju darbu. Tika izteikts priekšlikums izvērtēt sabiedriskā transporta maršrutus, jo tagad ir ļoti apgrūtinoši no Grenctāles nokļūt pagasta centrā Ērgļos. Desmit kilometru vietā iedzīvotājiem ar autobusu nereti jāmēro daudzkārt garāks ceļš caur Bausku.

Neapmierinātība tika pausta par kultūras dzīves organizēšanu pagastā. Brunavieši nesaprot, kāpēc nenotiek kultūras pasākumi Ērgļu klubā. Pagasta kultūras darba organizatore Jurgita Druseika neesot pietiekami ieinteresēta darboties visā pagastā, Grenctāles kultūras namā rīkotās aktivitātes ne vienmēr ir saistošas visiem pagasta iedzīvotājiem. Vairs nenotiek vairāki iedzīvotāju agrāk iecienītie gadatirgi, izklaides pasākumi Ērgļos.

Pievieno komentāru

Komentāri 38

Brunaviete

Cikos šī tikšanās notika? Kāpēc nebija pietiekama informācija?

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 14:16

...

Nesen pasākumā, kurā satikās dažādi dejotāju kolektīvi J. Druseikas kundze uzrunāja tautu: " Šis koncerts ir veltīts tiem, kuri nevar atļauties braukt ārzemju ceļojumos kā mēs....tiem, kuri nevar atļauties apmeklēt pasākumus Rīgā utt." Tas bija pazemojoši un bija kauns no ciemiņiem. Pasākumam nebija gatavojusies nemaz un viss izskatījās " pāķiski" ... Prieks, ka vēl kāds uzdrošinās iebilst pret šo organizatori, jo apnīk viņas sūdzēšanās par katru sliktāk dzirdētu vārdiņu.... Saēdusies pašpārliecinātību un iedomību. No pasākumiem ČIKS vien ir....

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 19:52

...???

Cik muļķigi šeit lasīt aprobežotu cilvēku domas... katrs saprot kā grib un neviss to kā ir. labāk būtu J.Druseikas kundze teikusi, ka pagastā ir tās "nelabvēlīgās" ģimenes, kurām vajag apģērbties, paēst un tad tikai mākslu. Tas būtu labāk??? Šeit protat tikai murgot, vai kāds no Jums tai kundzei vispār ir palīdzējis veidojot sarīkojumus. Es biju uz šo koncertu, neredzēju ka nebija kāds sagatavojies pasākumam un dejotāji bija lieliski. Paši no pāķiem un tāpēc arī jūstas "pāķiski"

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 14:12

Arī biju koncertā )))

Kāpēc kādam būtu viņai jāpalīdz rīkot pasākumi???
Man liekas , ka nelabvēlīgas ģimenes ir vairāk nekā spējat iedomāties . Ja esi tādā amatā - tad proties runāt publikas priekšā!
Dejotāji bija labi, tomēr piekrītu , ka vadītāja nebija gatavojusies.. (((
Manuprāt cilvēki tikai sāk uzdrošināties teikt to ko jūt un domā.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:08

Brunava

IR JAU ĻOTI ĒRTI IZIET PA DURVĪM UN NONĀKT SAVĀ DARBA VIETĀ. BRĪNIŠĶĪGA IESPĒJA VALSTS IESTĀDĒ ATTĪSTĪT SAVU BIZNESU UN VĒL SAŅEMT ALGU.

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 15:46

Centrs

Kas ir BRUNAVA - skauž kad pašai tāda darba nav un nevari miljonāre kļūt.

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 18:23

atbilde centram

nesaprotu, ko tu domāji ar vārdu - skaust, vai tad tur ir ko skaust???

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 20:23

nožēlojami

Kaut kā nožēlojami tie cilvēciņi tur bildēs izskatās.......
Un kāpēc tik ilgi cilvēki klusē??? Ja manam bērnam dotu ko tādu ēst- es tur visus gaisa paceltu...
Vecāki- esiet modrāki un aktīvāki!!! Varbūt arī skolas vadības vaina te meklējama, ka kaut ko tādu pieļauj!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 19:58

!

Deputāti var viegli atdzīt, ka produktu iepirkumos ir nepilnības!!!!!!!!!!
kam par to ir jāuzņemas atbildība, ka baro bērnus ar tādu pārtiku!!!!
Vajadzēja viņiem no šiem produktiem pagatavot pusdienas! Tad varbūt nesēdēs pretī tautai un nesmīnēs! Laikam atēdusies jau! Fui! Atbrauca, uzklausīja un......
Nevajag tik Jātnieka kungam atrunāties ar to, ka tā ir valsts problēma...

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 20:03

iepirkums

kurš no klātsošajiem deputātiem ir spējīgs izstrādāt korektu iepirkumu nolikumu?
otrkārt, ir iedalīti kaut kādi konkrēti līdzekļi un tajos ir jāiekļaujās - vai tas ir saprotams?
Ekoloģiskā gaļa, dārzeņi, augļi maksā ļoti dārgi, salīdzinājumā ar ievestajiem, nu tad kāda ir alternatīva?

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 00:04

i

Kas tad Druseika E. veido reklamu savam viram un delam?

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 22:07

mamma

Es izvēlētos vietējos ražotājus un Brunavas pagastā ir pietiekoši daudz z/s, kas nodrošinātu ar svaigiem dārzeņiem. Atbalstu savējos! Nevis Turcijas gurķiem un Polijas āboliem.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 17:13

viesis

kas vainas poļu āboliem vai turcijas gurķiem, tadi paši vien ir, tik citā zemē audzēti un lētāki, kur problēma? Par gaļu runājot 10 - 15 gadus poļu gaļu ēdiet un? tagad kaut kas mainījies? ekoloģisko jau reti kurš var atļauties un nopirkt ne visur var. Ja laukos dzīvojiet paši audzējiet.

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 23:55

viesim

Nu paklau, ja tavam bērnam būtu jāēd visas šīs ķīmijas, nez vai apmierināts/a būtu. Uz skolu atved produktus un tie otrā dienā jau ir sapuvuši melni. Tas ir normāli? Kamēr tepat, Brunavā, jaunie zemnieki varētu dot savu produkciju, kura noteikti būtu daudz kvalitatīvāka.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 12:25

L

Varbut kulturas darba organizatorei jaiet bernu darza stradat? Jau smejas ne tikai gandriz viss pagasts, bet novads.

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 22:10

strādā bērnudārzā

vai jūs domājat, ka bērnudārzā vajadzīgi visi tie, kas neprot strādāt? vai mazajiem bērniem vajadzīgs nekvalitatīvs "produkts"?

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 23:15

audzinātāja

Jurgita ir lieliska bērnu dārza audzinātāja. Tā tik uz priekšu! Skauģi aiz skaudības vai mirst nost. Lai veicas Jurgitai ik vienā darbiņā!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 14:17

?

Varbūt par daudz viņai to darbiņu? Ja lieliska bērnu dārza audzinātāja - tad lai arī tur strādā.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:01

Pedagogs.

ja lieliska audzinātāja, tad lai iet uz bērnu dārzu :D

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 14:17

???

VARBŪT NEPROTAT NOVĒRTĒT PEDAGOGUS, PAŠI PRIEKŠZĪMI PARĀDIET. KAUNU DARAT JŪS VISAM NOVADAM ŠEIT VEĻU MAZGĀJOT, VIENAS VĀRNAS SANĀKUŠAS UN VIENA OTRU APLIEK.

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 18:26

bilžu vērotājs

deputāti, tipa, no tautas nākušie, sēž uz ādas krēsliem, bet nabaga tauta uz koka ķeblīšiem...

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 23:18

KRĒSLS

NAGABEDA UZTAISĪJUSI TĀDU ĢĪMI KĀ KAUT KO SAPRASTU.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 11:20

..

Jā - viņu sejās visss ir izteikts...

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 12:12

Deputats

Man arī tas nepatika! Parmetums vietā!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 21:54

es

njā tādi tie deputāti, viņi kaut ko saprot? smiekli nāk...

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 00:00

māmiņa

Pilnīgi piekrītu Elgai par produktu slikto kvalitāti!Bet ko dara skolas direktors,lai kaut ko šajā jautājumā uzlabotu?Absolūts nulle!Atsēž stundas,lai saņemtu algu.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 10:15

šausmas

tāda bezatbildība tikai LV ir pieļaujama...
Visi dara ko grib - atbildību par to neviens nenens....

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 12:13

Bāc!

Varbūt kādu komisiju uzsūtīt????????????
Domāju ka pēc šāda raksta tur Brunavā daudz ko vajag izpurināt!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:10

nu ja

Direktors tik plāta rokas...bezspēc''īgs

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 15:01

zzz

ko viņš lai dara, ja līdzekļi ir tik cik ir? dumi galīgi te tie komentētāji.

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 23:57

zzz!

Ne jau līdzekļos viss ir. Pašam jau nostājas arī nekādas nav. Necīnās par savu viedokli necik! Staigā tāds apkārt it kā savā pasaulītē . Līdzekļi viņam vajadzīgi...

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 12:27

gunita

ta jau ir nevis mezgalu skola .bet mezonu skola

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 10:43

(

NOŽĒLOJAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 14:15

nika

gunita nesauc citus sava varda bet ta ir Mežgaļu pamatskola lūk tā cienījamā kundze!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 14:56

direktore

Zinu, ka tajos laikos kad skolas direktore bija Kursiša - nekad šādi jautājumi netika apspriesti. Cik zināms - cilvēks bija savā vietā un viss skolā zēla un plauka!!! Bija prieks ciemoties šai skola. Vienmēr bija kā piemērs savā izaugsmē. Lūk ko nozīmē pareizie cilvēki pareizajās vietās! Tā ir tā mūsu LIELAKĀ problēma. Cilvēki daudz ko dara naudas dēļ un tāpēc visur tāda putra sanāk!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:14

ttt

Emocionālā vardarbība no pedagogu puses ir izlikties neredzam un nedzirdam, kas notiek skolēnu starpā. Klusēšana, problēmas nerisināšana tikai vairo vardarbību, ne tikai Mažga;los.
SKOLĀ NAV SPĒCĪGAS PERSONĪBAS1

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 15:10

b

tāds pabriesmīgs saiets un tēmas arī padumjas apcilā, par ēkām, par ēdieniem. nav vairs par ko runāt? ceļu kvalitāte jau sen bija jautājums, lūdzu "gudrie" deputāti izdariet kaut ko - atrisiniet šo jautajumu.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 00:12

Vietējās ziņas