Brunavietis Rūdolfs Žamaitis atzīmē 103. dzimšanas dienu 2

Rūdolfs Žamaitis Brunavas pagasta „Nomaļu” mājās 14.janvārī nosvinējis savu 103. dzimšanas dienu. R. Žamaitis visu savu dzīvi aizvadījis Brunavas pagastā, būdams gan lauku brigādes brigadieris, gan celtnieks.

Kā „Bauskas Dzīve” jau rakstījusi iepriekš, jubilāram iezīmīgs ir dienests Latvijas armijā, sakarnieku rotā. Demobilizējies 1939. gadā, drīz pēc tam, kā saka Rūdolfs, sākās juku laiki. Kara noslēguma posmā 1944. gadā viņš iesaukts latviešu leģionā un pārdzīvojis sīvās kaujas Kurzemes katlā. Nav gājis secen izsūtījums uz Sibīriju, kur nācies strādāt smagos darbos. Pārcietis slimošanu, izveseļojies un laimīgā kārtā atgriezies mājās 1946. gadā.

Otrdien, 15. janvārī, dižo jubilāru sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Brunavas pagasta pārvaldes speciāliste Baiba Alsberga, pasniedzot pašvaldības naudas balvu, ziedus, kliņģeri un kalendāru, stāsta domes sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko, kas arī bija apsveicēju vidū. Viņa atklāj, ka pašvaldība dāvājusi 140 eiro, un kases orderi jubilārs pats glīti parakstījis. Rūdolfs Žamaitis joprojām pats staigā un spēj par sevi parūpēties, vienīgi dzirde un redze kļuvušas švakākas. Toties galva saglabājusies skaidra.

Nozīmīgo jubileju R. Žamaitis svinēja savu tuvinieku pulkā. Jubilāra vedekla Lūcija atzina, ka Rūdolfa veselība viņa vecumam esot laba, viņam vēl ir lieliska atmiņa un domes priekšsēdētāja vizīti viņš ir gaidījis. Savulaik viņš stingri un pie darba audzinājis gan savus bērnus, gan mazbērnus. Dažādos godos un saviesīgos pasākumos bijis liels dziedātājs un runātājs.

Bauskas apkaimes četros novados dzīvo tikai divi kungi, kas pārsnieguši «simtnieku», – Rūdolfs Žamaitis Brunavā un Staņislavs Rakovskis Ceraukstes pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas