Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budbergā katru vasaru sanāk kopā savējie 6

Bauskas novada Brunavas pagasta Budbergas parkā jau 14. reizi sestdien, 5. jūlijā, vietējos un tālākus ļaudis kopā pulcēja tradicionālais sarīkojums «Budberga laikmetu griežos».

Katru gadu svētkiem ir savs motīvs, saistīts ar pagasta vēsturi. Šovasar tas bija skanīgs, jo seno parku un Mēmeles krastu pieskandēja dziesmas, kas veltītas Brunavas pagastam un kuras sacerējuši ar pagastu saistīti nošu pasaules profesionāļi vai zinātāji, tātad novadnieki, savējie.

Programmas vadītāja, Brunavas pagasta kultūras darba organizatore Jurgita Druseika uzsvēra, ka šajā vakarā satiekas savējie, lai arī būtu ieradušies katrs no sava ciemata vai tālākas vietas. Vēl nav īstenojusies iecere dziesmas sakopot vienā krājumā, jo atbalstu nesaņēma šim nolūkam rakstīts projekta pieteikums. J. Druseika cer, ka pašvaldība varētu sniegt finansiālu palīdzību.

Koncertu ievadīja pati jaunākā soliste, mūziķa Ivara Žinduļa mazmeita Keita Arta Kūmiņa. Meitene veiksmīgi pārvarēja satraukumu un droši stājās publikas priekšā, izpelnoties aplausus. Vectēvs Ivars papildināja jauktā kora «Grenctāle» dziedātāju vīru balsis un intervēts atzinās, ka nav runātājs, bet darbarūķis. Mūzikas ceļi aizveduši viņu uz 18 pasaules valstīm.

Grenctālietis Aivars Borkovskis, dodoties tālajos reisos, atrod brīžus skaņu ietērpšanai notīs. Šoreiz viņš kopā ar dēlu un vokāli instrumentālo ansambli «Dagi» izpildīja paša sacerētu dziesmu. Ansambļa dalībnieka Ginta Alapa māte Valda, vietējiem pazīstama ar uzvārdu Žamaite, savulaik dzīvojusi Budbergā. Tā pavedienu pa pavedienam atklājās koncerta dalībnieku sasaiste ar Brunavas pagastu un Bauskas novadu.

Šis bija pirmais sarīkojums, kad domās vai klātienē ar savas puses ļaudīm vairs nevarēja būt šo svētku kādreizējā vadītāja, Brunavas pagasta vēstures apkopotāja skolotāja Laimdota Mustermane, dzimusi Druseika, inženieris Arvīds Vilde un plašas dzimtas māte, vecmāmiņa un vecvecmāmiņa Vera Bēka. Viņu un citu piemiņa tika godināta ar klusuma brīdi un atmiņām vārdos, kā arī mūzikā.

Plašāk – laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

prieks

Pateicos par SAVĒJO izbērto dziesmu sieku koncertā!!! Korim paldies par emociju sašūpošanu! Jurgitai par patīkamo burzmu, par dziesmām! Īpašais paldies par vasarīgi raibo ballīti, patika gan lauku muzikanti no Lietuvas, gan Dagieši, gan austrumudejas,, gan... Klausoties atmiņu stāstos, domas sapinās dažādos notikumos. Silti saules apkampieni vadītajai Baibai Marčenkovai par atbalstu, sirsnīgo smaidu pasākuma laikā! Gaidīsim un atbalstīsim nākamo pasākumu!

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 16:02

???

Kāpēc nav pieminēta idejas autore Dzintra Simonaite. Pēkšņi Marčenkova tiek slavināta, par ko? "Prieks" kaunies, gan jau esi no Marčenkovas roklaižām.

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 18:42

To priekam

Priecājies ar, bet Marčenkovai tas ir pienākums, rūpēties lai pagastā kaut kāda darbība notiek. Tā jau piecus gadus bezdarbībā ir nosēdējusi.

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 18:37

?zīmei

Bet ko jūs pašas mākiet un protiet??? mūždien neapmierinātās pa kaktiem klukstošās klukstes....visu varošās vārnas.... ar deformētu domāšanu...
Mūsu nesakārtotajā, haotiskajā valstī mūsu pārvaldes vadītāja strādā tā, kādas ir viņas iespējas. Roku vadītājiem parasti laiza tie, kas tup vistuvāk, bet aiz muguras rej.

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 15:11

!

Jā,Dzintra ir aizmirsta nepelnīti ātri,inženierus un vecmāmiņas gan atcerējāties,,,,kauns!

pirms 6 gadiem, 2014.07.08 02:23

 !?

Kluba vadītājs ir izpildītājs, kura pienākums ir rīkot pasākumus pagastā par darba algu (tolaik niecīgu).Jā, Dzintriņu varēja pieminēt, ne tikai radošos novadniekus!

pirms 6 gadiem, 2014.07.09 15:02

Vietējās ziņas