Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budbergas baznīca svinēs 75 gadu jubileju 2

Svētdien, 15. jūnijā, Brunavas pagasta Budbergas katoļu baznīca svinēs 75 gadu jubileju, portālu informē katoļu draudzes priesteris Romualds Baļčūns.

Svinīgo dievkalpojumu, kas sāksies pulksten 15 vadīs Jelgavas diecēzes bīskaps Edvars Pavlovskis, piedalīsies arī Bauskas katoļu draudzes priesteris monsinjors Jānis Zviedrāns, Brunavas un Iecavas draudzes mācītājs Arnis Vizbelis un Skaistkalnes paulīniešu ordeņa tēvs Jānis Vīlaks. Jubilejas dievkalpojumu kuplinās Bauskas katoļu draudzes koris un ērģelniece Ingrīda Zemļinska.

R. Baļčūns stāsta, ka draudze izveidota 1927. gadā, atdalot to no Brunavas draudzes. Dievnamu būvuzņēmēji no Krāslavas sāka celt trīsdesmitajos gados. Baznīca būvēta pēc Kauņas katedrāles parauga samazinātā veidā.

Ticīgo skaits pēdējos desmit gados šai pusē krietni samazinājies. Pašlaik regulāri dievkalpojumi notiek reizi mēnesī. «Draudzē palikusi vien saujiņa dievlūdzēju,» situāciju raksturo katoļu priesteris. Pateicoties Čakānu un Aņūnu ģimenēm, Budbergas baznīcā šogad veikti remontdarbi. Atjaunotas krusta ceļa stacijas, priekštelpā ieklāts linolejs, izremontēts ģērbkambaris.

Jautājot mācītājam par dievnama nākotni, viņš teic: «Viss Dieva rokās.»  Protams, jāapzinoties, ka cilvēki nomirst, aizbrauc, bet jauni vietā nerodas. Tik liels ticības pievilkšanas spēks kā Latgalē arī šeit neesot novērots. Kā būs, rādīs laiks, sarunas nobeigumā nosaka Budbergas priesteris.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vai tad?

Un tikai Čakānu un Aņūnu ģimenēm?

pirms 6 gadiem, 2014.06.15 16:41

Vietējās ziņas