Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Budbergas baznīcu iekļauj aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Kultūras ministrija (KM) šomēnes nolēmusi iekļaut Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā Budbergas Svētā Pāvila luterāņu baznīcu un tajā atrodošās baznīcas iekārtas, kas atrodas Bauskas novada Brunavas pagasta Budbergā, liecina KM oficiālais paziņojums "Latvijas Vēstnesī". Lēmums pieņemts, izvērtējot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) iesniegto aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu.

Inspekcija konstatējusi, ka Budbergas Sv.Pāvila luterāņu baznīca ir vērtīgs attiecīgā laika sakrālās būvmākslas paraugs, kam ir autentisks veidols, fasāžu arhitektoniskā kompozīcija, apdare un būvdetaļas, raksturīgs Zemgales lauku neogotikas stila kulta celtnes piemērs, kas kopā ar pilnībā saglabājušos vēsturisko neogotisko interjeru veido vienotu arhitektoniski māksliniecisku ansambli.

Baznīcas apjoms, iekļaujoties apkārtējā dabas vidē, veido vērtīgu ainavisku ansambli, jo blakus atrodas mācītājmuižas apbūve, kas celta ar baznīcu vienotā sarkano ķieģeļu stilistikā. Objekta saglabājamās vērtības: apjoma telpiskais risinājums ainavā, fasāžu arhitektoniski dekoratīvais risinājums, vēsturiskās būvkonstrukcijas un būvgaldniecības izstrādājumi, plānojums, interjera dekoratīvā apdare, iekārtas, teikts KM lēmumā.

Baznīcas iekārta ir tipoloģiski izplatīts un reģionam raksturīgs baznīcas interjera priekšmetu kopums, darināts, izmantojot historisma periodam raksturīgās mākslas tendences. Komplekts nozīmīgs arī kā vienā laikā darināts iekārtas priekšmetu ansamblis.

VKPAI ieskatā objekta saglabājamās vērtības ir oriģināls baznīcas iekārtas priekšmetu kopums, kurā ietilpst altāris, kancele, ērģeļu prospekts un luktas, baznīcēnu soli, materiāls, dekoratīvais un konstruktīvais risinājums, virsmas apdare un dekoratīvi rotājošie elementi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas