Budbergas Sv. Pāvila draudze veido piemiņas vietu represētajiem

Brunavas pagastā, Budbergas Sv. Pāvila baznīcā, dievkalpojumi turpmāk, sākot ar 19. maiju, notiks katra mēneša trešajā svētdienā plkst. 15, portālu informē mācītājs Juris Morics.

„Pirms vairāk nekā gada mūsu draudzē tika uzsākts projekts – piemiņas vietas izveidošana 1941. un 1949. gadā represētajiem. No Brunavas pagasta Budbergas Sv. Pāvila draudzes tika izsūtīti vairāk nekā simt cilvēku. Komunistu režīma laikā baznīca turpināja darboties, un katram izsūtītajam pieaugušajam vīram aiz baznīcas tika iestādīts ozols, katrai sievai – liepa, un bērnu piemiņai izveidota puķu dobe. Tā bija nelegāla piemiņas vieta represētajiem, par kuru visi zināja arī tad, kad par to nedrīkstēja runāt,” stāsta mācītājs.

J. Morics atklāj, ka jaunās piemiņas vietas izveide ir apjomīgs un diezgan dārgs pasākums, tālab tiek vākti ziedojumi un draudze ir pateicīga par atbalstu ikvienam.

Piemineklis veidots no vietējā Budbergas laukakmens. Tas būs aptuveni trīs metrus augsts, vertikāli novietots dabiska akmens obelisks. Akmens virsma tiks atstāta neapstrādāta, un tajā būs iegravēts liels, monumentāls krusts ap divu metru augstumā un ap simt mazāku krustiņu, kas simbolizēs izsūtītos Budbergas apkārtnes ļaudis.

Jau 14. jūnijā tiek plānota svinīga pieminekļa atklāšana. „Atmiņa ir tā, kas dara mūs par nāciju ar savu pašapziņu,” pārliecināts mācītājs Juris Morics.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas